Świąteczny czas życzeń

Plakat - tło: jasne deski, bordowe napisy napisy, grafika: czerwone bombki, pudełka z prezentami, suszone plastry pomarańczy.

Kolaż zdjęć związanych ze świętami bożonarodzeniowymi.

22. 12. 2023 r.

Pasowanie na czytelnika - Ia

Dodatkowym prezentem z okazji Mikołajek dla uczniów klasy Ia było pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Książki w bibliotece czekają, niech pierwszaki wypożyczają😀📚😀

Plakat - szeroka ciemnoróżowa ramka, białe napisy, zdjęcie uczniów w biblioteca, grafika: kolorowe węże wychodzace z książek.

08. 12. 2023 r.

Pasowanie na czytelnika - Ib

6 grudnia rozpoczął się dla uczniów klasy I b wizytą w bibliotece, gdzie zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników. Mamy nadzieję, że od tego dnia będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej. Zapraszamy📚📚

Plakat - szeroka żółta ramka, białe napisy, zdjęcie uczniów w biblioteca, grafika: kolorowe węże wychodzace z książek.

07. 12. 2023 r.

Pasowanie na czytelnika - Ic

Nowy tydzień klasa I c rozpoczęła od wizyty w bibliotece szkolnej. Poprzez uroczyste pasowanie wszyscy uczniowie zostali przyjęci w poczet czytelników. Od dziś mogą odwiedzać bibliotekę i wypożyczać ciekawe książki. Zapraszamy📚📚😀

Plakat - szeroka czerwona ramka, białe napisy, zdjęcie uczniów w biblioteca, grafika: kolorowe węże wychodzace z książek.

04. 12. 2023 r.

Pasowanie na czytelnika - Id

Ostatniego dnia listopada bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie i uczennice klasy Id - w czasie uroczystej lekcji zostali pasowani na czytelników. Mamy nadzieję, że od tego czasu będą częstymi gośćmi kolorowej krainy książek.

Plakat - szeroka niebieska ramka, białe napisy, zdjęcie uczniów w biblioteca, grafika: kolorowe węże wychodzace z książek.

Czytelniczki listopada

Wspaniale, że w naszej szkole mamy wielu uczniów, którzy wypożyczają książki z biblioteki. W listopadzie swoją pasję czytelniczą pokazały dwie koleżanki z klasy IIb : Anastassia i Sofia. Uczennice dostały dyplomy i książki z projektu #EyesOpen.
Gratulujemy i zachęcamy innych do przygody z książkami.

Plakat - zielona ramka, pomarańczowe tło, zielone, czarne, i niebieskie napisy, zdjęcia dwóch dziewczynek, grafika: stos książek, zielona żaba.

01. 12. 2023 r.

Nowe książki w bibliotece w ramach akcji #EyesOpen

Do naszej biblioteki dotarły książki w języku polskim i ukraińskim: "Dziewczynka która miała oczy szeroko otwarte". Publikacja ma na celu podniesienie świadomości wśród dzieci (w wieku 7-10 lat) i dorosłych (rodziców i nauczycieli) na temat problemów ludzi uciekających przed wojną i ich praw.
Książki te nie są dostępne w komercyjnej dystrybucji, nie można ich nigdzie kupić. Polska, jako kraj biorący udział w projekcie otrzymała pewną pulę książek.
Poprzez historię ukraińskiej uchodźczyni spotykającej w swojej nowej szkole wyjątkowo spostrzegawczą dziewczynkę, pokazuje, jak ważne jest zwracanie uwagi na innych, aby rozpoznać ofiary przestępstw — w tym przypadku ofiary zbrodni wojennych — i zaoferować im wsparcie.
Zachęcamy również do pobrania e-booka:

E-book >

Najlepszy czytelnik

Miło nam poinformować, że zostały wręczone dyplomy oraz nagrody najlepszym czytelnikom naszej szkoły w październiku. Tytuł NAJLEPSZY CZYTELNIK otrzymali:
Oliwier N. z kl. 3a oraz Szymon D. z kl. 5c

Plakat - biało-niebieskie tło, pomarańczowe, czarne, czerwone i granatowe napisy, zdjęcie dziewczynki i chłopca, grafika: chłopiec i dziewczynka trzymający książki, rakieta, zielona żaba.

09. 11. 2023 r.

Kiermasz książek

Plakat - beżowe tło, kolorowa ramka, zielone, fuksjowe, niebieskie i granatowe napisy, grafika: dzieci trzymające plakat.

27.10. 2023 r.