Koło MAŁY PRZYRODNIK

Na dzisiejszych zajęciach Koła MAŁY PRZYRODNIK pozostaliśmy w temacie ochrony środowiska, ze względu na obchodzony w mijającym tygodniu Dzień Ziemi. Wykonaliśmy kilka prostych doświadczeń, np. Co dzieje się z wyrzuconymi odpadami w lesie, Co stanie się jeśli roślina rośnie na zanieczyszczone glebie, Smog - różnice latem i zimą oraz wykonaliśmy własny kompas. 🌏💨💦🌱🧭🧪🌏

26. 04. 2024 r.

Światowy Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Języka Angielskiego.
Jak pomocny jest on we współczesnym świecie, można poczytać na załączonych zdjęciach.

Galeria zdjęć >

25. 04. 2024 r.

Tworzenie gier planszowych - Lider Lokalnej Ekologii

Na zajęciach techniki uczniowie klas VI tworzyli eko gry dotyczące małej retencji.
Zadanie było realizowane w ramach projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii "Na tropie czystej wody".

25. 04. 2024 r.

Akcja Żonkile

19 kwietnia 2024 w naszej szkole obchodziliśmy dzień pamięci o powstaniu w getcie warszawskim znany także jako Akcja Żonkile organizowana od wielu lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
Uczniowie na lekcjach techniki i plastyki wspólnie wykonali papierowe żonkile, które zostały wręczone uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Alicja z 5C przygotowała piękny plakat, a klasa 5B wzięła udział w lekcji dotyczącej powstania w getcie warszawskim przygotowanej na bazie materiałów zamieszczonych na stronie Muzeum Polin.
Akcja Żonkile miała także miejsce w naszej bibliotece szkolnej:)
Bardzo dziękujemy za tak duże zaangażowanie i życzliwość całej społeczności naszej szkoły:)
Karolina Barylla-Borawska, Małgorzata Baranowska, Liliana Janeczko, Katarzyna Wesołowska

19. 04. 2024 r.