Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

Zabawa dydaktyczna Rysogra

Klasy pierwsze na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych wzięły udział w zabawie dydaktycznej Rysogrze. Rysogra stworzona przez francuskiego pedagoga Celestyna Freineta, służy rozwijaniu wyobraźni i kreatywności u dzieci. Polega na rysowaniu krzywych, linii i kształtów na kartce papieru, a następnie łączeniu ich w ciekawe i oryginalne wzory. Dzięki temu dzieci uczą się eksperymentować z różnymi technikami rysowania i kształtowania swoich pomysłów. Wspólna praca nad jednym projektem wymaga od dzieci słuchania innych, szanowania pomysłów i budowania zaufania w grupie. A przy okazji ćwiczmy czytanie i liczenie 😊
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dwie dziewczynki biorą rysują, na stole gra dydaktyczna Rysogra.

Galeria zdjęć >

22. 03. 2023 r.

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne z wykorzystaniem gry IQ Link Smart Games

W naszej szkole pojawiła się seria nowoczesnych łamigłówek IQ Smart Games, która wspiera zajęcia korekcyjno – kompensacyjne. Przyciągające uwagę kolorowe komponenty – 12 puzzli – tworzą połączone ze sobą pierścienie oraz kule. Zaletą tej układanki jest mnogość wyzwań rozwijająca zdolności logicznego myślenia, planowania strategicznego i postrzegania wzrokowego. Interesujące kształty nie tylko są położone obok siebie, ale i zazębiają tworząc jednolitą całość. Ta innowacyjna gra logiczna rozbudza wyobraźnię i nieszablonowe myślenie. Koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć. 😊

Dwie dziewczynki układające łamigłówke IQ Smart Games.

Galeria zdjęć >

12. 01. 2023 r.

Konkurs Ortograficzny

23 listopada br. w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny. Z konkursowym dyktandem zmierzyli się uczniowie i uczennice klas IV – VI. Zwyciężczyniami ortograficznych potyczek, uzyskując tytuł Mistrzyń Ortografii, zostały uczennice: Julia Bemke z klasy IV C i Patrycja Engler z klasy VI B.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25. 11. 2022 r.

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - metody aktywizujące

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone są z wykorzystaniem metod aktywizujących. Najczęściej stosowane techniki to burza mózgów, wizualizacja, mapy myśli, dyskusja, gry i zabawy dydaktyczne. Te ostatnie formy pracy najbardziej lubiane przez uczniów i uczennice. Podczas ostatnich zajęciach rozwijaliśmy wyobraźnię i kreatywne myślenie układając tangramy. Serca uczniów i uczennic zdobyła angażująca i dynamiczna gra matematyczna Brainbox.
Zapraszamy do galerii zdjęć 😊

Sala lekcyjna - uczniowie siedzący w ławkach, na których leżą piórniki.

Galeria zdjęć >

03. 11. 2022 r.

Plan zajęć

06. 09. 2022 r.Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
ZAMKNIJ