Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
Dzień Tolerancji jest świętem szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Powinien być okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec drugiego człowieka.
Zapraszamy do galerii plakatów stworzonych przez zdolnych uczniów i uczennice: Klaudię Grzybek z klasy VIII B, Oskara Lipińskiego z klasy IV B, Jakuba Treder z klasy VIII B, Martynę Woyczikowską z klasy VI A i Michała Zdrojewskiego z V B.
Zapraszamy również do obejrzenia filmu, pt. „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji".

Film >

30. 11. 2020 r.

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z Bratkiem

Bratek to nasz przyjaciel. Jest bohaterem bajek, które wspierają nas w rozumieniu codziennych sytuacji, pomagają w pokonywaniu trudności i radzeniu sobie z emocjami. Bratek towarzyszy nam podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i motywuje do pracy, pomaga znaleźć swoje mocne strony. Jesteście ciekawi, jak wygląda Bratek? Zapraszamy do galerii prac dzieci z klas I i II. 😊

23. 11. 2020 r.

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne to przestrzeń dająca możliwość wszechstronnego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i społecznego dzieci. Przynależymy do Klubu Ortograffiti objętego patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Podczas zajęć uczymy się, ale także doskonale bawimy i integrujemy. Wykorzystujemy mnemotechniki usprawniające procesy zapamiętywania poprzez tworzenie lapbooków, map myśli, plakatów, skojarzeń, akronimów. Gramy w ortograficzne kalambury utrwalające poznane zasady ortograficzne, budujemy piramidy wzbogacające słownictwo, układamy klocki sensoryczne kształtujące wyobraźnię i umiejętności manualne. Spędzamy wspólnie czas zawsze w miłej i przyjaznej atmosferze.

04. 11. 2020 r.

Od 21 września obowiązuje nowy plan.
Początek zajęć w klasach I oraz w klasach IV - VIII od 21 września.
Zapraszamy!
Zajęcia w klasach I - II oraz IV - VIII prowadzi Patrycja Gimbut Szcześniak.
Zajęcia w klasach III prowadzi Elżbieta Korcz.

dla klas I - III SP 31, rok szkolny 2020/2021
obowiązuje od 21 września

Konsultacje:
Patrycja Szcześniak Gimbut - środa godz. 17.00, sala 11C (po wcześniejszym umówieniu się)
kontakt: gimbut.terapiapedagogiczna@gmail.com
Korcz Elżbieta - wtorek godz. 17.00, sala 11C (po wcześniejszym umówieniu się)
kontakt: e.korcz@sp31.edu.gdynia.pl

dla klas IV - VIII SP 31, rok szkolny 2020/2021
obowiązuje od 21 września

dla klas I- II i IV - VIII SP 31, rok szkolny 2020/2021
nauczyciel prowadzący: Patrycja Szcześniak Gimbut

dla klas III SP 31, rok szkolny 2020/2021