Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

Szkolny Konkurs Ortograficzny

1 grudnia 2021r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów klas IV i V.
Uczestnicy pisali dyktando pełne pułapek ortograficznych. Wykazali się świetną znajomością zasad ortografii i umiejętnością ich stosowania.
Mistrzem Ortografii została Paulina C. z klasy V B. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolaż zdjęć - dzieci w ławkach, dziweczynka z dyplomem, stojące dzieci (uczestnicy konkursu).

03. 12. 2021 r.

"Dyktando biegane"

W naszej szkole odbył się nietypowy konkurs ortograficzny. O tym, że ortografia nie musi być nudna, przekonały się dzieci z klas I-III. "Dyktando biegane" okazało się świetnym sposobem połączenia zmagań edukacyjnych i sportowych. Konkurs ortograficzny stał się dobrą zabawą, a także zdrową rywalizacją. W każdej grupie wiekowej zostali wyłonieni reprezentanci klasy. Zadaniem dzieci było podbiegnięcie do kartek rozmieszczonych na ścianach, przeczytanie wyrazu lub zdania, a następnie podbiegnięcie do stolika i zapisanie zapamiętanego wyrazu. Uczniowie byli bardzo aktywni i zaangażowani. Drugą częścią konkursu w klasach II i III było rozwiązanie rebusu lub krzyżówki, dzieci najmłodsze zebrały do koszyczków wyrazy z trudnościami ortograficznymi, związane z jesiennym lasem. "Biegane dyktando" wywołało wiele emocji i radości. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Na pewno powtórzymy naszą zabawę. 😊

Dzieci na tle okna. Na oknie napis: Konkurs ortograficzny.

25. 11. 2021 r.

Dzień Tolerancji

16 listopada 2021 r. podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Uczniowie tworzyli „Mandale Tolerancji”, plakaty i mapy myśli. Podsumowaniem tego dnia było stworzenie „Szkolnego łańcucha tolerancji” pod hasłem „Nie piętnujmy odmienności, akceptujmy ją!”.

Praca ucznia, białe tło, kula ziemska, kolorowe dłonie, napisy: życzliwość, tolerancja, szacunek, miłość, akceptacja.

24. 11. 2021 r.

Ortograficzna bransoletka

W ramach projektu Klubu Ortograffiti uczennice i uczniowie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych klas III i IV zrealizowali projekt „Ortograficzna bransoletka”. Klubowicze powtórzyli i utrwalili zasady pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi, korzystając z zeszytów Ortograffiti. Przy powtarzaniu wiadomości wykonali ortograficzną bransoletkę, ozdabiając ją zgodnie z własnym pomysłem. Kolorowe, samodzielnie wykonane bransoletki posłużą nam jako pomoc dydaktyczna podczas zajęć. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Ortofanów!

Prace uczniów - dłonie i przedramiona, na których są ortograficzne bransoletki.

08. 11. 2021 r.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji podczas zajęć korekcyjno - kompensacyjnych zrealizowaliśmy projekt Klubu Ortograffiti i wspólnie stworzyliśmy grę planszową, pt. "Mania ortograficznego grania, czyli dywanik ortograficzny". Każde pole gry zostało samodzielnie zaprojektowane przez uczennice i uczniów.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbywały się pod hasłem "Jesteśmy różni - jesteśmy razem".

Tablica przedstawiająca sławnych dyslektyków.

13. 10. 2021 r.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, to dzień łączenia, współpracy i tworzenia. To także świetny dzień na promowanie autoekspresji. Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych obchodziliśmy Tydzień Dnia Kropki tworząc kropkowe prace plastyczne. Najpierw poznaliśmy historię dziewczynki o imieniu Vashti, która stała się dla nas inspiracją i zachęciła do kreatywności i pewności siebie.

Zapraszamy do galerii zdjęć naszych prac i obejrzenia filmiku, który opowiada o troskliwej nauczycielce, która zachęca uczennicę o imieniu Vashti, by uwierzyła w siebie. Vashti nie potrafiła rysować, więc po prostu zrobiła jedną kropkę na kartce papieru. Ta mała kropka była dopiero początkiem drogi samopoznania Vashti….

The Dot - Kropka >

15. 09. 2021 r.

Plan zajęć korekcyjno-kompensacyjnych