Konkurs fotograficzny „Tu jest moje miejsce - Pomorskie”

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Tu jest moje miejsce - Pomorskie”. Przedmiotem konkursu jest przedstawienie swojego najbliższego otoczenia z ciekawej, nietuzinkowej perspektywy poprzez wykonanie jednej fotografii/jednego zdjęcia dokumentującej/dokumentującego przykłady zmian, które nastąpiły na obszarach wiejskich województwa pomorskiego dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych. Organizatorem i sponsorem nagród finansowych jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Więcej informacji w bibliotece szkolnej lub na stronie:
bckgw.pl

16. 09. 2020 r.

Zaproszenie na spotkanie autorskie

16. 09. 2020 r.

Biblioteka szkolna SP 31 zachęca do udziału w Wielkiej Zbiórce Książek!

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.
W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Artur Barciś.
Zapraszamy do książkowego pospolitego ruszenia!
Punkty działają od 8 września do 11 października 2020 r. Do otwartych punktów zbiórki książek każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki.

Miejsce
Gdynia Alior Bank – oddział ul. Starowiejska 17 poniedziałek - piątek godz. 9:00 - 17:00
Gdynia Alior Bank – oddział ul. Kartuska 20 poniedziałek - piątek godz. 9:00 - 17:00
Gdynia Alior Bank – placówka partnerska ul. Unruga 36 poniedziałek - piątek godz. 9:00 - 17:00
Gdynia AVIVA - ul. 10 Lutego 16 przy sekretariacie piątek godz. 8:00 -16:00

Odwiedź Zaczytany Szlak!
Podczas Wielkiej Zbiórki Książek odbędą się wystawy Zaczytanych Ławek – niezwykłych mebli miejskich w kształcie otwartych książek.
Wystawę będzie można obejrzeć w Gdańsku (Forum Gdańsk) od 8 września do 11 października.
Wystawom będą towarzyszyć wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów fundacji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sobotnim spotkaniu przy Zaczytanej Ławce w Gdańsku 26 września.

15. 09. 2020 r.

Wielki Maraton Czytelniczy 2019/2020

Emocje związane z Wielkim Maratonem Czytelniczym 2019/2020, w którym nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział, już za nami. Przypominamy, że Nasi uczniowie w trzech kategoriach wiekowych zdobyli łącznie 6 tytułów laureata, 4 tytuły finalisty oraz 2 wyróżnienia. Z pewnym opóźnieniem ale już wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

15. 09. 2020 r.

PODRĘCZNIKÓW CAŁE TYSIĄCE ...

Dla nas wakacje skończyły się trochę szybciej, a to z powodu podręczników, które „opanowały” całą czytelnię i wypożyczalnię. Gdy tylko panowie konserwatorzy wtargali wszystkie paczki na drugie piętro, machina ruszyła. W połowie sierpnia rozpoczęło się rozpakowywanie, sortowanie, przeliczanie, pieczętowanie, inwentaryzowanie itd.
Wypożyczono 4521 sztuk książek oraz 2986 sztuk ćwiczeń.

tablica z napisem Witaj szkoło

09. 09. 2020 r.