Zakończenie roku w klasach młodszych

Zakończenie roku w klasach młodszych SP 31 w Gdyni. Podziękowania, wyróżniania, wzruszenia i pożegnania....

Granatowe tło, na białaym tle czarne litery, sylwetki uczniów wykonane z papieru.

24. 06. 2022 r.

Wgraj się

Dziś żegnamy się z projektem "Wgraj się". Ostatnie zajęcia z jogi w II C.

Boisko szkolne - grupa dzieci ćwicząca jogę, trenerka.

23. 06. 2022 r.

3b w kręgielni

Ostatnia a zarazem niezapomniana wycieczka klasy 3b na kręgle w centrum Gdyni. Mnóstwo zabawy, uśmiechu, radości i niesamowitych wrażeń. ❤

Kręgielnia - grupa dzieci z wychowawczynią.

23. 06. 2022 r.

3a w Toruniu

Toruń - grupa dzieci, na schodach Domu Mikołaja Kopernika.

1b i 1c w ZOO

Wielbłąd na piaskach pustyni żyje,
ma on i nogi, i ogon, i szyję.
No i coś jeszcze, moje drogie skarby:
ma on dwa duże, przepiękne garby!
I takie właśnie wielbłądy i wiele jeszcze innych pięknych zwierząt widziały wczoraj dzieci z 1b i 1c podczas wycieczki do ZOO.

ZOO - grupa dzieci, w tle dwa słonie.

3c w Toruniu

Toruń - grupa dzieci, w tle Dom Mikołaja Kopernika.

Klasa 1a na spacerze

We wtorek klasa 1a wybrała się na spacer po najbardziej atrakcyjnych miejscach w centrum miasta. Wchodziliśmy na Kamienną Górę, podziwiać piękny widok. Spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki, gdzie zjedliśmy smaczne lody i oglądaliśmy statki. Mimo, że pogoda początkowo zapowiadała się deszczowa, to specjalnie dla nas cały czas świeciło słońce😃

Grupa dzieci, w tle Dar Pomorza.

3b w Toruniu

Grupa dzieci, w tle mur.

Wycieczka klasy 1a i 1d do Stryszej Budy

Oglądanie zabytkowych i bajkowych pojazdów na wystawie "Gracik" oraz zwiedzanie i zabawy w Parku Gigantów. Wspaniale spędzony wspólnie czas i piękne widoki🙂

Las, grupa dzieci, duża drewniana sowa.

Galeria zdjęć - cz. 1>

Galeria zdjęć - cz. 2>

21. 06. 2022 r.

Klasy drugie na wycieczce do Wdzydz Kiszewskich

14 czerwca klasy drugie wybraly się na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich. Uczyliśmy się pisać gęsim piórem w kaszubskiej szkole i malowaliśmy na szkle. Obejrzeliśmy stare chaty i sprzęty, wiatrak, kuźnię i zabytkowy kościólek. A wszystko to w skansenie Kaszubskiego Parku Etnograficznego, najstarszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu.

Dawna sala lekcyjna - drewniane ławki, kałamarze, pióra do pisania, grupa dzieci.

15. 06. 2022 r.

Klasa 3c w bazie LIZUD w Gdyni

Klasa 3c z SP 31 otrzymała zaproszenie do zwiedzenia południowej bazy LIZUD w Gdyni. Nasza podróż od pętli Cisowa do pętli Kacze Buki trwała aż 70 min trolejbusem 27. Było to duże wyzwanie dla grupy szkolnej, ale daliśmy radę.

Baza LIZUD to zaplecze techniczne letniego i zimowego utrzymania dróg, stacjonują tam ciekawe, specjalistyczne pojazdy i gromadzona jest sól do posypywania dróg. Dział Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg LIZUD w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni pracuje 24 godziny na dobę, przez cały rok, a wykwalifikowani operatorzy dbają o przejezdność gdyńskich dróg, usuwając z nich różnego typu zanieczyszczenia.

Mieliśmy okazję poznać Pana Dyrektora oraz przemiłych pracowników, a wizyta pozwoliła nabrać jeszcze większego szacunku do ich pracy na rzecz miasta.

Największe zainteresowanie podczas wizyty wzbudziły samochody „do zadań specjalnych”, do których uczniowie mogli wejść, obejrzeć je, a także posłuchać jakie jest ich przeznaczenie, 8 tonowa "góra" soli, oraz ogromna waga do ważenia pojazdów z solą.

Uśmiechnięci obdarowani pamiątkami i słodkościami wróciliśmy do szkoły.

Klasa 3c bardzo dziękuje Pani Beacie Derda za zorganizowanie wycieczki.

Grupa dzieci, w tle góra soli..

09. 06. 2022 r.

Rodzinne warsztaty plastyczne w klasie 1a

Zarówno mali jak i trochę starsi uczestnicy z zapałem wykonywali zadania🙂, a zajęcia ujawniły niejeden talent. Efekty pracy zachwycały!

Sala lekcyjna, rodzice i dzieci, na stolikach maeriały papiernicze.

09. 06. 2022 r.

"A to historia"

W dniu 8. 06. klasa 1d brała udział w wydarzeniu "A to historia"- czytanie książek dla dzieci w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas interesujących zajęć klasa zapoznała się z fragmentami książki pt."Przez pawie oczko" Hanny Januszewskiej. Dzieci mogły sprawdzić się również jako ilustratorzy dorysowując w grupach zakończenie historii.
Dziękujemy bardzo pani edukator Patrycji za inspirujące zajecia .

Dwie dziewczynki, dwóch chłopców, plan ZOO.

08. 06. 2022 r.

Zerówki w ZOO

Nasza udana wycieczka do ZOO. Dzieci z OA i OB bardzo zadowolone. Chociaż lody i pamiątki przebiły wszystkie żywe zwierzęta😉😃

Dwie dziewczynki, dwóch chłopców, plan ZOO.

08. 06. 2022 r.

Kółko plastyczne

Prace dzieci wykonane podczas zajęć.

Rysunek dziecka - ciemnoniebieskie tło, w butelce statek, czerwono-biała flaga na kominie, słońce.

07. 06. 2022 r.