Pan dyrektor czyta dzieciom

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Tegoroczne hasło „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”.
W ramach obchodów święta do wspólnego czytania zaprosiliśmy dyrektora szkoły oraz uczniów klas pierwszych. Pan Aleksander Kuźmin zaprezentował dzieciom książkę Susanny Isern „Najlepsza zupa na świecie”.
Żywiołowa interpretacja tekstu przeniosła wszystkich w świat, gdzie ważna jest przyjaźń i życzliwość.
Zachęcamy do wspólnego czytania w gronie rodzinnym.

Kolaż zdjęć - uczniowie w bibliotece słuchający czytanej przez dyrektora książki.

27.10. 2023 r.

III A w bibliotece

Niezmiernie było nam miło gościć klasę III A w bibliotece szkolnej. Uczniowie wysłuchali opowieści detektywistycznej Martina Widmarka "Tajemnica biblioteki" a także poznali różne rodzaje książek. Większość uczniów wyszła z biblioteki z ciekawą książką na długie jesienne wieczory.

Kolaż zdjęć - uczniowie w bibliotece.

27.10. 2023 r.

Konkurs wiedzy o Gdyni

Zapraszamy do udziału w IX edycji Konkursu Wiedzy o Gdyni.
I etap Konkursu (szkolny) odbędzie się 30 listopada 2023 r. w formie testu online. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej do 13 listopada.
Więcej informacji na temat konkursu na stronie: Konkurs wiedzy o Gdyni 2023

Baner Konkursu Wiedzy o Gdyni.

17.10. 2023 r.

Wrzesień w bibliotece

A Ty wypożyczyłeś już książkę z biblioteki szkolnej? Zapraszamy

Plakat - beżowe tło, czarne, czerwone, zielone i fioletowe napisy, grafika: żaba trzymająca książkę, tłum ludzi.

17.10. 2023 r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca w dniach 29. 09 – 5. 10 w szkole odbyły się działania promujące czytelnictwo i poszerzające wiedzę o sercu.
Szczególnie dziękujemy klasie I a oraz dzieciom ze świetlicy za włączenie się do akcji.
Dzieci wysłuchały Bajki o sercu autorstwa Michała i Marty Filipek oraz fragmentów książki z serii Dzieci Filozofują – Uczucia co to takiego? Były rozmowy o tym jak dbać o serce, a dzieci wykonały prace plastyczne z motywem serca dla bliskich osób.

09. 10. 2023 r.

Czytelnik września

Miło nam ogłosić, że czytelnikiem września została uczennica z klasy 2a.
Gratulujemy Oliwce i zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzin, wypożyczania i czytania.

Plakat - beżowe tło, czarne i pomarańczowe napisy, grafika: tarcza szkolna, brązowe liście, dziewczynka trzymająca książki.

05.10. 2023 r.

Dzień Głośnego Czytania

W piątek 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji bibliotekę szkolną odwiedziły wszystkie klasy drugie. Dzieci wysłuchały książki A. Andrusa "Czytanie jest super" i udały sią na wycieczkę do krainy Alefajnie. Większość uczniów i uczennic opuściła bibliotekę z ciekawą lekturą.
Zachęcamy do głośnego czytania nie tylko od święta.

02. 10. 2023 r.

Witajcie!!!

Witajcie w nowym roku szkolnym. Podręczniki i ćwiczenia rozdane. Dbajcie o nie i uczcie się pilnie.
Zapraszamy po interesujące książki, które pozwolą Wam rozwijać pasje i zainteresowania.
Czekamy na Was!

Plakat - granatowe tło, czarne napisy na różnokolorowych karteczkach.

13.09. 2023 r.