logo Synów Pułku

ANI NIE MA PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI

JÓZEF PIŁSUDSKIs

Tablica pamiątkowa w SP 31 Gdynia

AKT ODSŁONIĘCIA TABLICY PAMIĄTKOWEJ GDAŃSKIEGO ŚRODOWISKA NAJMŁODSZYCH ŻOŁNIERZY
II WOJNY ŚWIATOWEJ "SYN PUŁKU"

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

W dniu 04. 05. 1995 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Samorządowej Szkole Podstawowej im. "Synów Pułku" nr 31 w Gdyni, poświęconej najmłodszym żołnierzom, którzy walczyli na wszystkich frontach II Wojny Światowej.

W tym czasie najważniejsze funkcje w Kościele i Państwie pełnili: Święty Jan Paweł II Polak,
Prezydent RP Lech Wałęsa,
Kardynał Józef Glemp Prymas Polski,
Arcybiskup Gdański Tadeusz Gocłowski,
Wojewoda Gdański Michał Płażyński,
Wiceadmirał Romuald Waga,
Prezydent m. Gdyni Franciszka Cegielska.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej - Synowie Pułku

Wszystko to działo się kiedy dyrektorem szkoły był mgr Janusz Węglarz, zaś dowódcą Marynarki Wojennej Romuald Waga. Jak również za kadencji Zarządu Środowiska Adama Sali, Janiny Kołodziejczyk, Ireny Zawiszy, Zdzisława Gampe.

Pieczęć Metropolity Gdańskiego