Pola Nadziei w Szkole Podstawowej nr 31

W dniach od 8 do 11 czerwca w naszej Szkole odbyła się akcja „Pola Nadziei” zorganizowana przez opiekunów szkolnego koła wolontariatu panie: Małgorzatę Balsewicz i Agatę Werner.
Przez 4 dni, w czasie zebrań dla rodziców, wolontariusze zbierali środki pieniężne, które mają pomóc w zakupie pompy żywieniowej dla nieuleczalnie chorych dzieci w gdyńskim hospicjum Bursztynowa Przystań.
Kulminacją akcji był czwartek, 10 czerwca, kiedy społeczność uczniowska dała wyraz solidarności z chorymi rówieśnikami. Uczniowie założyli żółte elementy stroju i przekazywali zaoszczędzone złotówki na szczytny cel.
To był wspaniały dzień empatii w naszej szkole. Będziemy go powtarzać.
Bardzo dziękujemy całej społeczności: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom i za włączenie się w akcję.

Galeria zdjęć >

14. 06. 2021 r.

Kartki przytulne

Biblioteka szkolna oraz Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji. Szczegóły na
Przytulny domek

oraz na stronie gdyniapozarzadowa.pl

16. 03. 2021 r.

Wolontariat w czasie pandemii. Nie tylko w wersji online.

Uzbrojeni w maski, rękawiczki oraz środki dezynfekcji nasi wolontariusze cały czas pomagają. Szyją maseczki ochronne, robią zakupy, wychodzą z psem sąsiada, pomagają w szkolnej bibliotece oraz przynosili środki opatrunkowe, które zostały przekazane hospicjum. Również pomagali przy sprzątaniu cmentarzy w Orłowie oraz wspierali dobrym słowem swoich sąsiadów wrzucając do skrzynek kartki z życzeniami noworocznymi.
Bardzo dziękujemy za waszą aktywność :)

Galeria zdjęć >

23. 02. 2021 r.

Życzenia noworoczne

Wolotariusze i uczniowie SP 31 klas 0 - 8, napiszcie życzenia noworoczne dla Waszych sąsiadów z klatki, bloku, może sprzedawczyń w sklepie. Życzenia wrzućcie do skrzynki sąsiadów, zostawcie Paniom w sklepach, na poczcie, aptece. Zróbcie zdjęcie swych kartek - możecie je podpisać, mogą być anonimowe.
Kartki zostaną pokazane w projekcie Emp@tyczna klasa. Przesłanie kartek do 05 stycznia na adres mailowy: agatawerner8284@gmail.com
Która klasa będzie najbardziej emp@tyczna?
Agata Werner

28. 12. 2020 r.

Zbiórka na rzecz osoby w potrzebie !!!

Szkolny Wolontariat zaprasza do zbiórki środków czystości do 16. 10. 2020 r.

07. 10. 2020 r.

Zbiórka na rzecz Hospicjum im. Świętego Wawrzyńca w Gdyni

W dniach zebrań dla rodziców tj. od 14 do 17 września wolontariusze z naszej szkoły oczekiwali na otwarte i hojne serca rodziców - nabywców hospicyjnych kalendarzy. I nie zawiedli się. Udało nam się rozprowadzić niemal wszystkie kalendarze. Bardzo dziękujemy Państwu za wsparcie tego wspaniałego dzieła. Dziękujemy wolontariuszom, którzy trwali na stanowisku mimo całego dnia spędzonego wcześniej na szkolnych zajęciach - opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i hospicyjny koordynator wolontariatu.

28. 09. 2020 r.

Wspieramy gdyńskie domy hospicyjne

W dniach 14 - 17 września, w czasie zebrań z Rodzicami, będzie możliwość zakupu pięknych hospicyjnych kalendarzy na rok 2021. Motywem przewodnim fotografii w kalendarzu są ptaki. Fundusze uzyskane ze sprzedaży zasilą budżet gdyńskich hospicjów. Wolontariusze, uczniowie naszej szkoły, będą oczekiwać na Państwa otwarte i hojne serca na korytarzu szkolnym, przy wejściu do szkoły.
Zapraszamy do zakupu kalendarzy i wsparcia hospicjów.

10. 09. 2020 r.