Sukces uczennicy

Izabela Włodarczyk kl. 8c z dyplomem i swymi nagrodami za 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Empatia jest wokół nas".
Gratulujemy Izie jeszcze raz!

Ławka szkolna - prnik z przyborami, 2 pudełka z grami planszowymi, książka.

Sala lekcyjna - uczennica siedząca w ławce.

Sala lekcyjna - stojąca uczennica z dyplomem w dłoniach.>

02. 06. 2022 r.

Życie pszczół

W ramach majowej misji projektu Empatyczna klasa, 8a z Panią Anną Gerber przygotowała ciekawe informacje o życiu pszczół - informacje o tym zamieszczono wcześniej. Teraz klasa 7d oraz 6b wykonała w języku angielskim prezentacje i plakaty dotyczące pszczółek - ich roli, budowie, zagrożeniu ich egzystencji, zaletach miodu, wosku, modelu pszczelej rodziny.

Jasnżólte tło, rysunek pszzoły, jasnobrązowe napisy

Galeria zdjęć >

01. 06. 2022 r.

Sukces uczennicy

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Empatia wokół nas" II edycja, w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Empatyczna Klasa", Izabela Włodarczyk z kl. 8C zajęła 1 miejsce w kategorii klas 4 - 8.

Białe tło, zielone serduszka, czarne napisy, rysunek uczennicy.

Rysunek uczennicy - żółto-czerwono-pomarańczowe tło, dwie dłonie trzymające mózg człowieka, z lewej strony drzewo bez liści, z prawej kępa jasnoróżowych kwiatów.

24. 05. 2022 r.

Konkurs "Empatia wokół nas"

Prace Wiktorii Konrad 6a, Michała Kamińskiego 6a, Poli Gustke 3a, Laury Gustke 5a, Weroniki Dudek 7a, Julii Bemke 3c, Hanny Brzozowskiej 6b, Izabeli Włodarczyk 8c, Aleksandra Żuchowskiego 1a biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Empatia wokół nas", który był marcową misją 2 edycji projektu "Empatyczna klasa".
W zeszłym roku Pola i Laura Gustke zajęły czołowe miejsca.

25. 04. 2022 r.

Zbiórka artykułów dla pacjentów Centrum Pomocowego Caritas

Plakat - niebieskie tło, czarne, czerwone i niebieskie napisy, zdjęcie złączonych dłoni, ilustracja - napis humanity na korkowym tle.

28. 01. 2022 r.

Spotkanie uczniów z seniorami Fundacji Adaptacji

Uczniowie z klas 8C i B z Panią Moniką Pietroczuk spotykali się na zajęciach pozalekcyjnych, by w ramach projektu "Empatyczna klasa" wykonać ozdoby świąteczne z filcu.

Dołączając życzenia od naszej szkoły, uczniowie przekazali je seniorom z Fundacji Adaptacji w Gdyni.

Podczas spotkania ósmoklasiści pomogli ustroić choinkę. Wizyta sprawiła dużo radości zarówno seniorom, jak i uczniom. Były również łzy wzruszenia:)

„Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush).

Kolaż zdjęć - uczniowie podczas wykonywania ozdób świątecznych z filcu. gotowe ozdoby.

Kolaż zdjęć - uczniowie podczas spotkania z seniorami.

13. 12. 2021 r.

Misja październikowa - empatia

Misją październikową projektu "Emp@tyczna klasa" była empatia. Tydzień empatii w naszej szkole przebiegał pod 5 kolorami - zielonym symbolizującym tolerancję, czerwonym - serdeczność, niebieskim - różnorodność, białym - szacunek oraz żółtym - uśmiech. W zależności od dnia klasy ubierały odpowiednie kolory. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się informacje o tym, czym jest empatia, powiedzenia na jej temat. W klasach młodszych przeprowadzono wspaniałe lekcje na temat empatii, były piosenki, także "empatyczne" drzwi od sal.
Pamiętajmy na co dzień o tolerancji, różnorodności wokół nas i uszanowaniu jej. Bądźmy dla siebie serdeczni i uśmiechajmy się do siebie.

Miesiąc listopad będzie przebiegał pod hasłem życzliwości, tolerancji i nauki globalnej.

Prace uczniów dotyczące empatii

Galeria zdjęć >

05. 11. 2021 r.

W roku szkolnym 2020/ 2021 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Emp@tyczna klasa", podczas którego przez 7 miesięcy uczniowie wykonywali comiesięczne misje i zrobili to doskonale, pomagając innym w ramach tych misji. Udało się to pomimo nauczania online. W tym roku szkolnym uczestniczymy w drugiej edycji tego projektu. Misją październikową jest "Tydzień empatii". Panie: Ariana Andrusz, Iwona Orlicka, Ewa Mejer, Agata Werner, Monika Czajka-Pietroczuk przygotowały zadania dla klas, a są nimi: napisanie haseł dotyczących empatii i umieszczenie ich na drzwiach sal, wykonanie rysunków przedstawiających zachowania empatyczne, czytanie bajek uczniom klas "0" - to zadanie wykona wolontariat naszej szkoły. Ponadto, stworzony będzie Kącik empatyczny, a o nim w następnych relacjach.

Kolejne misje dotyczyć będą tolerancji, edukacji globalnej, życzliwości, pomocy chorym, akcji humanitarnej, troski o naszą planetę, współpracy z innymi Emp@tycznymi klasami w Polsce. Będzie ponownie Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Empatia wokół nas". Nowością będzie pomysł na własną misję - może klasy będą miały piękne pomysły dotyczące empatii.

Plakat ogólnopolskiego projektu Emp@tyczna klasa

05. 10. 2021 r.