Podziękowanie

W podziękowaniu za cały wkład włożony w pracę nad projektem "Fiktive Familie" uczennice klasy VII B otrzymały dyplomy uczestnictwa 💞

22. 04. 2021 r.

Zakończenie projektu e-Twinning „Fiktive Familie”

Po czterech miesiącach międzyszkolnej współpracy nad projektem „Fiktive Familie” przyszedł czas na podsumowanie. Wzięło w nim udział ponad 30 szkół z Polski, podzielonych na 6 zespołów. Uczniowie rozwinęli swoje kompetencje językowe, poznali ciekawe narzędzia internetowe: Avachar – do wykonania swoich awatarów, program Skachpad i AutoDraw do stworzenia postaci członków rodziny i projektu LOGO.
W programie Answergarden zebrali potrzebne informacje na temat fikcyjnej rodziny. Pracowali na wspólnych slajdach w prezentacji GOOGLE. Poznali pracę z aplikacją Quizlet, stworzyli fiszki tematyczne (liczebniki, kolory, zawody, kraje, nazwy członków rodziny, cechy charakteru itp.) Opracowali teksty opisujące każdego z członków rodziny. Spotykali się online, by zagrać w Quizlet Live.
Efektem współpracy są książeczki o rodzinach (nasza Familie Schmetterling), utworzone na stronie Storyjumper oraz atrakcyjne, aktywizujące ćwiczenia np. krzyżówki, gra planszowa w programie Genially, gra Dobble, Puzzle, Bingo, ćwiczenia interaktywne w aplikacji Learningapps i wiele innych. Zostały one wykorzystane podczas zajęć z klasami 7 i 8. Taka nieszablonowa forma zajęć przypadła uczniom do gustu i aktywnie w nich uczestniczyli. Udział w projekcie był bardzo cennym doświadczeniem, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.
Bardzo dziękuję za współpracę uczennicom klasy VII B, Adzie, Agacie, Wiktorii, Malwinie, Amelii i Zuzi.
Monika Pietroczuk

Blog przedstawiający produkty końcowe projektu e-Twinning "Fiktive Familie":
Blog >

W projekcie powstał również filmik prezentujący wszystkie szkoły biorące udział w projekcie "Fiktive Familie", jesteśmy tam i my:)
FIKTIVE FAMILIE >

Tak graliśmy;)

12. 06. 2021 r.

Spotkanie online

W dniu 21.04. 2021 r. o godzinie 15, uczennice Ada, Agata, Zuzia, Malwina i Amelia, wraz z panią Moniką Pietroczuk uczestniczyły w spotkaniu online z uczniami Zespołu Szkół w Łukawcu i panią Lidią Ludorowską. Podczas wideokonferencji wylosowani uczniowie czytali teksty z utworzonej w projekcie książeczki "Fiktive Familie Schmetterling", zadawali i odpowiadali na pytania do jej treści. Atmosfera była bardzo miła, a uczniowie bardzo zaangażowani:)
Książeczka utworzona na stronie storyjumper.com – efekt współpracy szkół biorących udział w projekcie "Fiktive Familie":

Książeczka >

22. 04. 2021 r.

Projekt „Fiktive Familie”

Przygoda z pracą nad projektem „Fiktive Familie” zaczęła się od nawiązania znajomości z uczniami pozostałych szkół. Amelia, Ada, Agata, Malwina, Zuzia oraz Wiktoria stworzyły własne avatary i przedstawiły się. Informacje od wszystkich uczniów zostały zamieszczone na stronie „padlet”.

Kolejnym zadaniem było przygotowanie propozycji logo projektu. 22 marca odbyło się głosowanie wszystkich szkół (uczniów oraz nauczycieli). Zwyciężył Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie.
Prace Ady, Amelii, Zuzi i Wiktorii.

Wybraliśmy nazwisko dla naszej fikcyjnej rodziny - „Familie Schmetterling”. Wspólnie z innymi szkołami w projekcie stworzyliśmy prezentację zawierającą charakterystykę wszystkich członków rodziny. Zuzia narysowała postać babci, Ada kuzyna oraz zwierzątko.

31. 03. 2021 r.

Spotkanie online

17 marca spotkaliśmy się w ramach projektu eTwinning z 4 szkołami, by zagrać na quizlet live. Były to: SP 64 Kraków, SP 23 Wrocław, ZS Łukawiec i SP 6 Siedlce. Około 30 uczniów grało w Quizy, do których wcześniej zebrali słownictwo tematyczne (Tiere, Zahlen, Farben i Familie). Spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze, bardzo podobało się zarówno nauczycielom jak i uczniom. Tego typu wymiana międzyszkolna była niezmiernie pozytywnym doświadczeniem, zwłaszcza w czasie bardzo ograniczonych kontaktów międzyludzkich. Wszyscy mamy nadzieję na kolejne tego typu spotkanie.

19. 03. 2021 r.

Nasza szkoła w projekcie eTwinning

Uczennice klasy 7B Adrianna Duszyńska, Wiktoria Nowicka, Agata Badura, Malwina Żłobecka, Zuzanna Pek, Amelia Przybytniak wraz z panią Moniką Pietroczuk rozpoczęły udział w projekcie realizowanym na platformie eTwinning.

Temat projektu: „Fiktive Familie”.
O projekcie
Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przedstawią się oraz stworzą fikcyjną rodzinę z wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie wspólnie wymyślą postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczą się opowiadać o sobie i rodzinie oraz przeprowadzać wywiad. Poznamy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej.

Czym jest eTwinning?
Etwinning to społeczność szkół w Europie.
Etwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.
ETwinning jest współfinansowany przez Erasmus+, Europejski program dla Edukacji, Szkoleń, Młodzieży i Sportu.

12. 02. 2021 r.