Aktualności

Podsumowanie projektu Emp@tyczna Klasa 2020_2021

Jesteśmy już po realizacji projektu "Emp@tyczna klasa". Szkoła otrzymała certyfikat, zaangażowani w projekt nauczyciele, podziękowania. Dziś odbyło się online podsumowanie 1 edycji tego projektu. Wzięło w nim udział 100 polskich szkół, z czego około 30 wykonało wszystkie misje i na bieżąco je relacjonowało, w tym nasza szkoła, za co otrzymała wyżej wymieniony certyfikat.
W następnym roku szkolnym odbędzie się 2 edycja "Emp@tycznej klasy".

Podsumowanie projektu >

18. 06. 2021 r.

Emp@tyczna klasa - certyfikat

Nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie "Emp@tyczna klasa". Nadeszły także podziękowania dla naszych nauczycielek, które były odpowiedzialne za wyznaczone w tym projekcie misje. Dla przypomnienia : misji było 8. Wraz z certyfikatem i podziękowaniami przysłano dyplomy dla 2 uczennic, które zdobyły 1 i 3 miejsce w konkursie plastycznym będącym jedną z misji projektu, o czym informowaliśmy we wcześniejszych ogłoszeniach. Szkoła otrzymała także grę Monopoly oraz pozycje książkowe.

14. 06. 2021 r.

Emp@tyczna klasa - wyniki konkursu plastycznego

Jak już informowaliśmy, projekt Emp@tyczna klasa dobiegł końca. Jedną z jego misji był Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Empatia wokół nas". Podano jego wyniki i miło nam oznajmić, że w kategorii klas 0 - 3 pierwsze miejsce zdobyła Pola Gustke z klasy 2A, a w kategorii klas 4 - 8 trzecie miejsce zdobyła Laura Gustke z klasy 4A. Gratulacje !!!P

30. 03. 2021 r.

Podsumowanie

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Emp@tyczna klasa" w ramach którego uczniowie wykonywali comiesięczne misje - było ich 7. Wykonaliśmy między innymi następujące misje: Międzynarodowy Dzień Empatii, Dzień Życzliwości, Pomoc potrzebującym, Zbiórka środków opatrunkowych, "Empatia wokół nas" - konkurs plastyczny, a także Dzień Ziemi. Nad realizacją projektu czuwały nauczycielki: Iwona Orlicka, Ariana Andrusz, Ewa Mejer, Agata Werner oraz Dorota Kucharska. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości powierzonych im zadań, o których na bieżąco informowaliśmy na stronie internetowej szkoły oraz jej profilu fb. Ostatnią misją - ósmą było stworzenie prezentacji przedstawiającej skrót z wykonanych misji. Prezentację przygotowała Pani Ariana Andrusz. Zapraszamy do jej obejrzenia. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i poświęcony czas. Dziękujemy wychowawcom klas za pomoc w realizacji projektu.

P

23. 05. 2021 r.

Misja kwietniowa

P

05. 05. 2021 r.

Misja marcowa

W ramach marcowej misji projektu "Empatyczna klasa" wśród klas młodszych wytypowano dwie prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Empatia wokół nas". Autorami prac są: Pola Gustke 2a oraz Jakub Nietupski 2c.


P

30. 03. 2021 r.

Misja marcowa

W ramach marcowej misji projektu "Empatyczna klasa" wybrane zostały 3 prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Empatia wokół nas". Autorami prac są: Laura Gustke kl. 4a, Michał Kamiński kl. 5a oraz Adrianna Duszyńska kl. 7b. Wyniki konkursu podane będą 31 maja 2021.P

29. 03. 2021 r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Empatia wokół nas"

Uwaga!
W ramach marcowej misji projektu "Emp@tyczna klasa" zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Empatia wokół nas".
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 23 im. KOU w Toruniu, inicjator Ogólnopolskiego Projektu "Emp@tyczna Klasa".
💛 W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
💚Dzieci i młodzież biorący udział w konkursie proszeni są o przedstawienie tematu konkursu z wykorzystaniem dowolnej metody plastycznej. Prace konkursowe można przesyłać do 31 marca 2021 roku pocztą elektroniczną.
💛Szczegółowe informacje zamieszczone są w Regulaminie konkursu.
💚Zapraszamy wszystkich uczniów Emp@tycznych Klas do udziału w konkursie!
Prosimy, prześlijcie swe prace także wychowawcom, by mogli pokazać je na stronie szkoły.

Regulamin konkursu >

02. 03. 2021 r.

Zbiórka środków opatrunkowych

W ramach projektu "Emp@tyczna klasa" i jego misji na luty, którą była zbiórka środków opatrunkowych dla chorych, zebraliśmy aż 6 kartonów tych opatrunków. Do akcji włączyło się Przedszkole Mapeciaki z Wejherowa wraz z jego Panią Dyrektor, Panią Joanną Kos, która zorganizowała zbiórkę w swojej placówce i przywiozła 3 kartony środków opatrunkowych. Ogromnie dziękujemy Pani Joannie Kos, Rodzicom Przedszkola "Mapeciaki" i ich dzieciom. Kolejne 3 kartony środków zebrali nasi uczniowie wraz z Rodzicami. Dziękujemy uczniom: Michał Błachnio 3d, Wiktoria Prętki 7a, Karolina Derda-Kreft 2c, Michał Kamiński 5a, Wiktoria Konrad 5a, Jakub Kozieł 3c, Natalia Nowak 6d, Franciszek Janeczko 6d, Dawid Kozieł 6d, Damian Nowak 8a, Mateusz Wielgos 8a, Artur Kamiński 8a, Jagoda Janeczko 7c, Stanisław Janeczko 7c, Wiktor Broniewski 7b, Hanna Brzozowska 5b, Eryk Kamiński 6c, Michał Brzozowski 6c, Małgorzata Gorzejewska 6c, Karol Łukowicz 6c, Patryk Czerniakowski 6c, Filip Dancewicz 6c, Julia Zawalska 6c, Filip Dancewicz 6c, Natalia Serema 6c, Maja Firgon 6c, Julia Rompczyk 6c, Jakub Treder 8b, Bartek Dancewicz 7b, Lidia Tafelska 6b, Laura Kędzięrska 8d, Adam Błażyński 8d. Razem 32 uczniów wraz ze swymi Rodzicami włączyło się w tę szlachetną akcję. Podziękowania składamy także Pani Zofii Jakusz, pracownikowi naszej szkoły. Zebrane środki opatrunowe zostały przekazane dziś Hospicjum Św. Wawrzyńca i Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni. Uczniowie otrzymają punkty plusowe z zachowania, ale największą nagrodą pozostanie poczucie, że pomogło się drugiemu człowiekowi.

23. 02. 2021 r.

Misja w miesiącu lutym

Szanowni Rodzice i Uczniowie oraz Wolontariusze SP nr 31,
w ramach projektu "Emp@tyczna klasa" i jego misji na luty, zbieramy środki opatrunkowe: bandaże, opaski elastyczne, gazy, plastry różnego zastosowania np. na odleżyny, owrzodzenia, opatrunki na trudno gojące się rany oraz wszelkiego innego rodzaju opatrunki, jakie byłaby możliwość zdobyć. Najbardziej tych środków potrzebują pacjenci hospicjów. Już można przynosić wyżej wymienione materiały opatrunkowe do szkolnej biblioteki podając swoje imię, nazwisko oraz klasę. Zbiórka potrwa do 22 lutego.

Iwona Orlicka, Ariana Andrusz, Agata Werner, Ewa Mejer

20. 01. 2021 r.

Misje w miesiącu styczniu i lutym

Empatia to między innymi zdolność do współodczuwania, umiejętność postawienia się w sytuacji innego człowieka. Empatia kształtuje osobowość i dojrzałość emocjonalną już w młodym wieku. Jej przeciwieństwem jest egocentryzm. Misje projektu "Emp@tyczna klasa" mają na celu nauczenie się dostrzegania innych osób w potrzebie, także pomoc zwierzętom oraz zwrócenie uwagi na problemy naszej planety.

Misją na styczeń jest zbiórka pieniędzy na ośrodek w Ugandzie - nr konta do zbiórki na budowę Sierocińca w Ugandzie:
𝟴𝟬𝟭𝟬𝟮𝟬𝟯𝟴𝟰𝟰𝟬𝟬𝟬𝟬𝟭𝟬𝟬𝟮𝟬𝟮𝟬𝟴𝟳𝟱𝟵𝟭
Stowarzyszenie Nadzieja Dla Ugandy
Ze względu na to, że jako SP 31 od roku pomagamy dzieciom w Ugandzie, to tę misję uważamy za wypełnioną - chociażby ostatnio przekazując 1560 zl w dwa miejsca w Ugandzie. Jednak jeśli ktoś chciałby wesprzeć także inny ośrodek, o którym wspomina projekt "Emp@tyczna klasa", to jak najbardziej jest możliwość.

Misją na luty jest zbiórka środków opatrunkowych z Okazji Międzynarodowego Dnia Chorych. Już można gromadzić w domach te środki, a w najbliższym czasie poinformujemy, gdzie i kiedy będzie można je przekazać. Najlepszym do tego miejscem zbiórki nasza szkoła.
Postawmy się jako osoby empatyczne na miejscu tych osób, ich rodzin i pomóżmy im tą zbiórką.

O misjach na kolejne miesiące poinformujemy później. Na dziś skupiamy się na styczniu i lutym.

Iwona Orlicka, Ariana Andrusz, Agata Werner, Ewa Mejer

09. 01. 2021 r.

Akcja "Życzenia noworoczne"

W ramach projektu "Emp@tyczna klasa" uczniowie naszej szkoły wypełnili misję "Dzień życzliwości" przygotowując kartki z noworocznymi życzeniami między innymi dla swych sąsiadów. Misja życzliwości może być wypełniana nadal - może uczniowie i Rodzice mają jakieś propozycje?


Galeria zdjęć >

08. 01. 2021 r.

Projekt "Emp@tyczna klasa"

Nasza szkoła włącza sie do projektu "Emp@tyczna klasa". Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. Projekt może być realizowany w ramach godzin wychowawczych lub zajęć dodatkowych.
Empatyczna Klasa jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2020/2021 tj. działania wychowawcze szkoły, wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych. Uwzględnia wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość, a także bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.

Cele projektu:
Głównym celem Projektu jest kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania.
Cele szczegółowe:
- rozbudzanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi
- zrozumienie pojęć: empatia, nietolerancja, stereotypy
- nabywanie umiejętności wczuwania się w stany emocjonalne i sytuacje innych ludzi
- uczenie dostrzegania pozytywnych cech w innych
- integracja zespołu klasowego
- budowanie u dzieci i młodzieży świadomości własnych uczuć
- kształtowanie pozytywnych postaw społecznych oraz niwelowanie negatywnych zachowań dzieci i młodzieży poprzez włączenie jej w działalność wolontariacką
- wyrabianie zdolności do samomotywacji
- wyrabianie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych -przezwyciężanie uprzedzeń, przesądów
- uświadomienie konieczności doskonalenia zdolności empatycznych
- kształtowanie kompetencji kluczowych.

Szkoła już aktywnie realizuje część misji, jakie przewidziane są w projekcie - wolontariat, pomoc dzieciom z Afryki, bo nasza szkoła jest empatyczna.

Każdy miesiąc, to inna misja do wykonania. Z uczniami naszej placówki, którzy chętnie włączają się w różne działalności na rzecz pomocy ludziom i zwierzętom, takie misje będą bliskie.

22. 12. 2020 r.