Projekt „Fiktive Familie”

Przygoda z pracą nad projektem „Fiktive Familie” zaczęła się od nawiązania znajomości z uczniami pozostałych szkół. Amelia, Ada, Agata, Malwina, Zuzia oraz Wiktoria stworzyły własne avatary i przedstawiły się. Informacje od wszystkich uczniów zostały zamieszczone na stronie „padlet”.

Kolejnym zadaniem było przygotowanie propozycji logo projektu. 22 marca odbyło się głosowanie wszystkich szkół (uczniów oraz nauczycieli). Zwyciężył Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie.
Prace Ady, Amelii, Zuzi i Wiktorii.

Wybraliśmy nazwisko dla naszej fikcyjnej rodziny - „Familie Schmetterling”. Wspólnie z innymi szkołami w projekcie stworzyliśmy prezentację zawierającą charakterystykę wszystkich członków rodziny. Zuzia narysowała postać babci, Ada kuzyna oraz zwierzątko.

31. 03. 2021 r.

Spotkanie online

17 marca spotkaliśmy się w ramach projektu eTwinning z 4 szkołami, by zagrać na quizlet live. Były to: SP 64 Kraków, SP 23 Wrocław, ZS Łukawiec i SP 6 Siedlce. Około 30 uczniów grało w Quizy, do których wcześniej zebrali słownictwo tematyczne (Tiere, Zahlen, Farben i Familie). Spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze, bardzo podobało się zarówno nauczycielom jak i uczniom. Tego typu wymiana międzyszkolna była niezmiernie pozytywnym doświadczeniem, zwłaszcza w czasie bardzo ograniczonych kontaktów międzyludzkich. Wszyscy mamy nadzieję na kolejne tego typu spotkanie.

19. 03. 2021 r.

Nasza szkoła w projekcie eTwinning

Uczennice klasy 7B Adrianna Duszyńska, Wiktoria Nowicka, Agata Badura, Malwina Żłobecka, Zuzanna Pek, Amelia Przybytniak wraz z panią Moniką Pietroczuk rozpoczęły udział w projekcie realizowanym na platformie eTwinning.

Temat projektu: „Fiktive Familie”.
O projekcie
Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przedstawią się oraz stworzą fikcyjną rodzinę z wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie wspólnie wymyślą postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczą się opowiadać o sobie i rodzinie oraz przeprowadzać wywiad. Poznamy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej.

Czym jest eTwinning?
Etwinning to społeczność szkół w Europie.
Etwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.
ETwinning jest współfinansowany przez Erasmus+, Europejski program dla Edukacji, Szkoleń, Młodzieży i Sportu.

12. 02. 2021 r.