eTwinning - odznaka jakości

Miło nam poinformować, że Krajowe Biuro eTwinning Polska przyznało naszej szkole drugą Odznakę Jakości. Również nasi uczniowie otrzymali Odznakę Jakości za wkład w projekt. Brawo klasa 7A i 7D:)

Dyplom - białe tło, czarne i niebieskie napisy, niebieska wielka litera Q.

09. 05. 2022 r.

Zakończenie projektu eTwinning

Uczniowie klasy 7A i 7D otrzymali od Pani Moniki Pietroczuk dyplomy uczestnictwa za udział w projekcie eTwinning "Die schönste Zeit des Jahres".
Dziękuję wszystkim za wspaniałą współpracę i zaangażowanie:)
Monika Pietroczuk

Białe tło, czarny napis, dyplomy dla uczniów.

Białe tło, dyplomy dla uczniów, czarny napis.

09. 05. 2022 r.

Podsumowanie projektu

Od grudnia do marca uczniowie klasy 7A i 7 D brali udział w projekcie "Die schönste Zeit des Jahres". Siódmoklasiści wykonali szereg zadań: przedstawili się na padlecie, wykonali swoje awatary, zbierali słownictwo tematyczne i wymyślili propozycję logo projektu. W okresie świąt Bożego Narodzenia wykonali kartki i wymienili się życzeniami zamieszczając je na wspólnym padlecie. Uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli wspólną prezentację w aplikacji "Canva" (Weihnachtsküche). Zamieścili w niej zdjęcia swoich ustrojonych świątecznie miejscowości oraz przepisy na potrawy wigilijne. Następnie przyszła kolej na spotkania online i udział w grach utworzonych podczas projektu (Quizlet i Blooket). W projekcie powstała książeczka Storyjumper "Symbole der Weihnschtszeit", z tekstami opisującymi świąteczne symbole w formie zagadek. Uczniowie wykonali również nagrania czytanych przez siebie opisów.
Dzięki udziałowi w projekcie siódmoklasiści rozwinęli swoje kompetencje cyfrowe i społeczne. Efektem pracy jest cały wachlarz gier, który został wykorzystany podczas zajęć z języka niemieckiego.

Plakat - żółte tło, zdjęcia chłopców, narysowana zielona rekawica, choinka, bałwanek i gwiazdka, czarne napisy.

Plakat - niebieskie tło , czarne napisy, zdjecia: komórek, rysujacej dziewczynki, piszącego chłopca.

Prezentacja "Weihnachtsküche

Książeczka Storyjumper

13. 04. 2022 r.

Konkurs na logo projektu "Die schönste Zeit des Jahres" rozstrzygnięty

Uczniowie 17 szkół biorących udział w projekcie zagłosowali na logo.

Najwięcej głosów uzyskała propozycja Szkoły Podstawowej w Gołkowicach. Gratulujemy:)

Wykres kołowy, czarne napisy.

Logo - białe tło, sylwetki ludzi, gałązki ostrokrzewu, kolorowy n.

04. 04. 2022 r.

Die schönste Zeit des Jahres

W dniach 1 i 3.02. 2022 r. odbyło się spotkanie online uczniów klasy 7D i 7A z koleżankami i kolegami ze szkół biorących udział we wspólnym projekcie eTwinning: "Die schönste Zeit des Jahres". Z zebranego słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem i karnawałem, utworzone zostały gry i quizy. Podczas spotkania online z ZSP w Mostach, SP w Pigłowicach i SP w Wielichowie uczniowie zagrali w Quizlet Live oraz w grę Blooket. Na początku z pewną dozą nieśmiałości :) Udział w grach szybko "rozluźnił" atmosferę i wszyscy bardzo miło spędzili czas. Uczniowie podsumowali spotkanie stwierdzeniem, że chcieliby więcej takich spotkań :)

04. 02. 2022 r.

Propozycje logo Projektu "DIE SCHÖNSTE ZEIT DES JAHRES"

Uczniowie biorący udział w projekcie eTwinning wykonali własne propozycje logo projektu.
Siódmoklasiści zagłosowali w programie GOOGLE FORMS.
Zwycięska praca weźmie udział w kolejnym głosowaniu w etapie międzyszkolnym.
Gratulujemy wszystkim ciekawych pomysłów.

Zwycięskie logo w wykonaniu Maćka z klasy 7A:

Logo - jasnoniebieskie tło, zielony wianek, na nim na czerwonym tle czarny napis, pomarańczowa kokarda, dwie biało-czerowne laski, piernikowy ludzik.

Propozycje logo projektu wykonane przez uczniów.

19. 01. 2022 r.

Wymiana kartek świątecznych

Nauczyciele i uczniowie biorący udział w projekcie eTwinning "Die schönste Zeit des Jahres", podzielili się życzeniami świątecznymi na wspólnym "padlecie". Kartki zostały przez uczniów wykonane za pomocą narzędzi TIK lub własnoręcznie.

Frohe Weihnachten:)

21. 12. 2021 r.

Nasza szkoła w kolejnym projekcie eTwinning

Uczniowie z klasy 7 A i 7 D z Panią Moniką Pietroczuk biorą udział w projekcie eTwinning – "Die schönste Zeit des Jahres".

O projekcie

Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Uczniowie przedstawią się oraz zbiorą słownictwo związane z czasem adwentu, świąt Bożego Narodzenia oraz karnawału z wykorzystaniem narzędzi TIK. Poznamy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego.
Projekt ma na celu orientację kulturową i rozwój języka.
Uczniowie mogą uczyć się świątecznych tradycji, grać w gry online i śpiewać bożonarodzeniowe piosenki. Chcemy zrobić Świąteczny Ebook ze świątecznymi dekoracjami z naszych miast i krajów.

Cele

Zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego.
Wzbogacenie znajomości słownictwa uczniów.
Rozwijanie umiejętności współpracy w grupach.
Zachęcanie uczniów do tzw. peer learning.
Rozwijanie umiejętności stosowania TIK zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.

Spodziewane rezultaty

• uczniowie doskonalą znajomość języka niemieckiego,
• uczniowie rozwijają kreatywność,
• uczniowie wykonują przedmioty projektu: kartki bożonarodzeniowe, rękodzieło bożonarodzeniowe,
• nauczyciele tworzą ebooki świąteczne,
• uczniowie poznają tradycje bożonarodzeniowe w krajach europejskich.

Potwierdzenie rejestracji projektu 'Die schönste Jahreszeit des Jahres'

09. 12. 2021 r.