"Face to face with the world"

Święta dzieci z Ugandy


Minęły święta. Dzięki wsparciu Face to Face with the World dzieci z Ugandy, Rwandy, Pakistanu, Kenii, Bangladeszu, Sierra Leone spędziły je w miłej atmosferze. Jako społeczność SP nr 31 w Gdyni ogromnie cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do zorganizowania pięknych świąt w ośrodku Helping Help Project (Nicho Byarugaba) oraz Sinza Children (Gladys Mirembe). Podopieczni Pana Nicho spędzili wesoły dzień w lunaparku, otrzymali prezenty, a do brzuszków trafiło smaczne jedzenie. Podopieczni Pani Gladys także znaleźli pod choinką niespodzianki.


Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym ten świąteczny czas dla dzieci w Ugandzie był pięknym przeżyciem. Zobaczcie sami jaką radość dostarczyliście dzieciom. Niech ich uśmiechnięte buzie będą dla Was największym podziękowaniem.


Galeria zdjęć >


Ze swej strony ukłony dla Anny Hora-Lis, która stworzyła organizację, która "naprawia" świat biednych, pokrzywdzonych, głodnych i opuszczonych dzieci trzeciego świata.


Jeśli znajdziecie Państwo czas, zerknijcie na materiały zawarte w linkach - zobaczcie radość dzieci.
Iwona Orlicka


Więcej >


Więcej >


Więcej >


Więcej >


Więcej >

28. 12. 2020 r.

Spotkanie online z dziećmi z Jinja w Ugandzie

Jeszcze przed świętami udało się spotkać online z dziećmi z Jinja w Ugandzie - Helping Hand Project. Klasa 5a zaśpiewała 2 polskie kolędy, także Jingle Bells. Złożyła także świąteczne życzenia. Dzieci z Ugandy były uśmiechnięte, nawet tańczyły. Radość była po obu stronach komputera. Do podopiecznych tego ośrodka dołączyły dwie nowe dziewczynki, których historia porusza serca. Cieszymy się, że i my przez nasze spotkanie mogliśmy przyczynić się do podarowania im ciepłych chwil.
Iwona Orlicka

17. 11. 2020 r.

Zbiórka pieniędzy dla dzieci z Ugandy


Szanowni Państwo 🎄 🎄
Zbiórka pieniędzy na święta dla dzieci z 2 ośrodków w Ugandzie dobiegła końca. Zebraliśmy aż 1560 zł. To ogromna suma na nasze warunki, a jeszcze większa na tamte. Pani Anna Hora - Lis, autorka programu Face to Face powiedziała, że jest to największa suma podczas 1 razowej zbiórki. 500 zł już zostało przelane Pani Gladys Mirembe, a 1060 zostanie wysłane Panu Nicho Byarugaba do ośrodka Helping Hand. Pani Gladys już pomogliśmy wcześniej, stąd teraz większa pomoc pójdzie do drugiej placówki.
Drodzy Państwo: Rodzice, nauczyciele SP 31, moi przyjaciele, osoby prywatne oraz klaso 8B!!! Z całego serca dziękuję Wam za hojność podczas tej zbiórki. Dzięki Wam dzieci będą mogły mieć milsze Święta Bożego Narodzenia, nie będą głodne, może zjedzą lepsze posiłki niż na co dzień i może dostaną drobne prezenty. Nie jest łatwo prosić o pieniądze, zawsze jest to niezręczne. Jednak w słusznej sprawie warto zwrócić się do ludzi dobrej woli, by pomogli. Dlatego ja pukałam do Państwa serc ♥ i tak wiele osób te serca otworzyło. Ponad 30 osób przyczyniło się do zebrania tak dużej kwoty.
Oto lista darczyńców:
Monika Pietroczuk
Lilianna Janeczko
Anna Jachimska
Monika Marat
Małgorzata Balsewicz
Iwona Orlicka
Bożena Konrad
Monika Pietrzak
Barbara Niedbalska
Anna Kuźmin
Aleksandra Kwiatek
Katarzyna Brozio
Karina Krynicka
Teresa Wieczerzycka
Mariola Cedrowska
Karolina Banasiak
Agata Werner
Katarzyna Stolc
Ewa Majer
Beata Egwuatu
Agnieszka Nykaza-Połetek
Anna Pruska
Anna Kozieł
Marzena Zalewska
Aneta Wielgos
Katarzyna Hannusch
Anna Czopik
Ewa Turzyńska-Pluta
Joanna Kłosińska
Magdalena Nowak
Elżbieta Serowska
Monika Marciniak
oraz klasa 8B.

Iwona Orlicka

09. 12. 2020 r.

Spotkanie z dziećmi z Helping Hand z Ugandy


W sobotę 5. 12. 2020 r. na moją prośbę 8 osób z klas: 5a i 6d połączyło się z dziećmi z Helping Hand z Ugandy. Było to pierwsze spotkanie uczniów z podopiecznymi Pana Nicholasa Byarugaba, szczególne, bo mikołajkowe. Mali przyjaciele z Ugandy byli ubrani jak Mikołaje. My też zachowaliśmy mikołajkowy nastrój. Sprawienie radości tym dzieciom jest bezcenne. Tak bardzo chciały nas dziś zobaczyć. Pan Nicholas już dekoruje z nimi dom. Widzieliśmy choinkę.
Jeszcze raz dziękuje naszym uczniom za wspaniałą postawę, że znaleźli dziś te pół godziny, by sprawić radość innym. To nic nie kosztuje, a jak wiele znaczy.
Iwona Orlicka


Galeria zdjęć >

05. 12. 2020 r.

Mikołajkowe spotkanie 6D z Panią Gladys i dziećmi z Ugandy 🎅


Powiedzieliśmy z jakiej okazji mamy na sobie mikołajkowe czapki. 6 grudnia nie jest znany w Ugandzie. Tam prezenty będą na święta. Już rozpoczęliśmy opowiadanie o świątecznych zwyczajach. Dzieci pytały, czy jemy kurczaka na święta. Kolejne spotkanie przed świateczną przerwą.
Podobała nam sie nowa fryzura Pani Gladys i oraz oryginalne uczesanie u dwojga dzieci - pokazały nam.


Galeria zdjęć >

04. 12. 2020 r.

Projekt Good morning, Earth


Pierwsza próba połączenia z Helping Hand Orphange w Jinja poprzez Teams. To drugi ośrodek w Ugandzie, do którego pójdą pieniądze na Święta oprócz przesłania ich Pani Gladys Mirembe. Gdy zbiórka zostanie zakończona, a można przelać dowolne kwoty jeszcze do końca tego tygodnia, powiadomimy o zebranej sumie - a jest już spora dzięki ofiarności Rodziców klasy 6d, 5a, 7b, nauczycieli naszej szkoły, moich przyjaciół oraz osób prywatnych. Nazwiska darczyńców będą podane.
Iwona Orlicka

P

02. 12. 2020 r.

Projekt Good morning, Earth


Nasza szkoła dołączyła do projektu Good morning, Earth. Jest to dalsza wspólpraca z Face to Face to the World. Na stronie Good morning, Earth można zobaczyć przedstawiające się szkoły z Afryki i Azji. Teraz szkoły z całego świata będą mogły mieć lekcje i przyjaźnie z dziećmi z tamtych kontynentów. Wszystko odbywa się na dotychczasowych zasadach. Nowością jest posłuchanie wychowawców/nauczycieli z Afryki i Azji, co ułatwia decyzję wyboru placówki, z którą chciałoby się nawiązać współpracę.

Więcej o projekcie>

P

30. 11. 2020 r.

Certyfikat od Pani Gladys Mirembe dla SP 31 w Gdyni za udział w międzynarodowym projekcie - zarówno humanitarnym jak i edukacyjnym.

P

26. 11. 2020 r.

Proszę Państwa,
nadal zbieramy pieniądze na święta dla biednych dzieci z Afryki. Odzew Państwa jest na tyle duży, że pomożemy nie tylko dzieciom od Pani Gladys Mirembe, ale i innej placówce w Ugandzie-Helping Hand Orphange w Jinja, którą Pani Anna Hora Lis, autorka programu, stworzyła od podstaw, ratując bezdomne dzieci, budując dla nich ośrodek, umożliwiając im edukację. To dzieci znajdywane chore, z larwami pchły piaskowej na stopach. Pomożemy także im ♥️
Jeszcze raz bardzo proszę o dołożenie swej cegiełki, by pomóc dzieciom. Jeśli ktoś będzie chciał zapytać mnie
lub Panią Annę Hora-Lis o sprawy związane z pomocą humanitarną dla dzieci w Afryce, proszę pisać do nas przez messenger. Na pewno odpowiemy.
Iwona Orlicka

P

26. 11. 2020 r.

Drodzy Państwo - Rodzice i Nauczyciele.
Zbliżają się Święta i stąd moja ogromna prośba o wpłaty dobrowolnych kwot, za które Pani Gladys Mirembe zakupi jedzenie i jak się uda, drobne świąteczne prezenty dla dzieci. Jak pisałam w poprzednich wiadomościach, od marca nie można wysłać przygotowanych już do nadania paczek z darami - darami od Państwa. Muszą one poczekać na lepsze czasy. W innej rzeczywistości niż ta, jaka nas zastała, tych 20 kilogramowych paczek wysłalibyśmy juz z sześć do dziś i część z nich dotarłaby do podopiecznych Pani Gladys Mirembe w okresie bożonarodzeniowym i ucieszyła dzieci. Niestety tak się nie stanie. Ogromnie dziękuję za dotychczasową Państwa pomoc. Dzięki niej Pani Gladys mogła kilka razy kupić większy zapas jedzenia, leki oraz laptopa. Dziś proszę ponownie o wsparcie finansowe Pani Gladys. Pieniądze jakie uda się zebrać, autorka programu Face to Face with the world, Pani Anna Hora - Lis prześle na konto Pani Gladys. Każdy, kto do tej pory wpłacił jakiekolwiek pieniądze wie, że zostały one przelane - w wiadomościach prywatnych przesyłam potwierdzenia od Pani Anny. Nie umieszczamy wszystkiego na stronie, gdyż sytuacja w Ugandzie jest na tyle niebezpieczna, że złodzieje napadają na domy osób, którym okazano pomoc finansową, a dowiadują się między innymi ze stron internetowych. Uganda jest obecnie w okresie przedwyborczym więc jest tam niespokojnie. Dochodzi do zamieszek. W tym wszystkim są dzieci, którym można pomóc tak jak dotychczas robili to Państwo.
Do początku grudnia można wpłacać pieniążki na podane konto, koniecznie z dopiskiem dla Gladys Mirembe Uganda.
Za okazane serce dziękuję.
Iwona Orlicka

P

13. 11. 2020 r.

Na jednej z godzin wychowawczych klasa 6d podawała sposoby radzenia sobie ze stresem. Na zdjęciach przedstawiono niektóre z nich. Dziś na lekcji języka angielskiego jedna z grup klasy 6 d przedstawiła je Pani Gladys Mirembe i jej podopiecznym podczas zdalnej lekcji. Wspólnym "lekarstwem" na stres jest śpiew. Pani Gladys Mirembe ma piękny głos. Nagrała ostatnio piosenkę, którą wykonuje ze swymi biologicznymi dziećmi oraz dziećmi, którym pomaga.


Songs of Gladys Mirembe Featuring the J Family >

13. 11. 2020 r.

Dziś, 9 października 2020, odbyła się lekcja online z dziećmi z Ugandy. Wzięła w niej udział klasa 5a. Tematem lekcji były warzywa i owoce rosnące w Polsce. Uczniowie klasy 5a narysowali je i przedstawili kolegom i koleżankom z Afryki. Dzieci z Ugandy wraz z Panią Gladys Mirembe pokazały prawdziwe owoce i warzywa rosnące w ich kraju. Wspólne nam są pomidory, fasola, ale nie tylko. Podczas lekcji dzieci z Ugandy próbowały powiedzieć kilka zwrotów po polsku, a nasi uczniowie w Luganda. Język suahili jest językiem urzędowym. Dla naszych uczniów dziesiejsze spotkanie było pięknym nowym doświadczeniem.


Galeria zdjęć >

06. 08. 2020 r.