"Face to face with the world"

Dziećmi z Dandory

Dzieciom z Dandory spodobał się nasz zwyczaj malowania jajek. Widziały go na lekcji z 6B i poprosiły Panią Dianę, by mogły też tak zrobić. I zrobiły. Pani Dianie zostały wysłane linki z różnymi technikami ozdabiania jajek wielkanocnych.
Our children have requested to paint eggs for Easter celebrations as they heard from their peers in Poland. Pass our best wishes to your learners and grade 6B.
Najlepsze życzenia dla uczniów naszej szkoły w tym oczywiście dla 6B, jako że to z tą klasą dzieci z Dandory miały przedświąteczne spotkanie.

01. 04. 2021 r.

Spotkanie online z dziećmi z Dandory

Dziś grupa 2 kl. 6B spotkała się z dziećmi z Dandory, z St. Benedict Community Centre. Podopieczni Pani Diany Jomo zachowali się bardzo odpowiedzialnie, gdyż Pani Diana miała spotkanie i nie mogła dołączyć do nas, dopiero na koniec na życzenia wielkanocne i przekazała swój telefon dzieciom, które rozmawiały z nami podczas jej nieobecności. Powiedzieliśmy im o naszych wielkanocnych zwyczajach - malowanie jajek, smigus dyngus, zanoszenie koszyczków do kościoła do święcenia. Wspomnieliśmy także o dniu Prima Aprilis. Tych zwyczajów wielkanocnych oraz robienia żartów 1 kwietnia w Kenii nie ma. Pani Dianie zostały wysłane linki z pomysłami na zdobienie jajek wielkanocnych.

31. 03. 2021 r.

Podziękowania dla wszystkich, którzy zorganizowali lekcje z dziećmi z Dandory.

29. 03. 2021 r.

St. Benedict Community Centre

Uczniowie z St. Benedict Community Centre w Nairobi są już po egzaminach. Trwały one 3 dni i obejmowały 5 przedmiotów - jęz.angielski, język suahili, nauki przyrodnicze wraz z matematyką, naukę o społeczeństwie (social studies) oraz religię. Przed częścią tych uczniów szkoła średnia - oby jak najwięcej z nich dostało się do niej. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc dzieciom przystąpić do tych egzaminów wpłacając tak szybko pieniądze na to, co bylo do nich niezbędne plus ciepłe posiłki. Na zdjęciach zadowoleni uczniowie i Pani Diana Jomo (w biało-niebieskiej sukience).

25. 03. 2021 r.

Spotkanie online

2 B wraz z wychowaczynią Panią Jagodą Drzymalską miała dziś spotkanie z dziećmi z St. Benedict Community Centre w Nairobi. 2 B zaśpiewała swym kolegom i koleżankom z Kenii, przygotowała dla nich rysunki. Uczniowie 2 b i podopieczni Pani Diany Jomo zadawali sobie pytania w języku angielskim. Dzieci z St.Benedict Community Centre lubią matematykę, śpiew, taniec, granie w piłkę, pływanie. Jeden z chłopców zatańczył dla dzieci 2B. Padło pytanie o dzisiejszą temperaturę w Kenii. Duża różnica, tam 22 C, a u nas 1 C i pada śnieg ale... wszyscy mamy gorące serca. Zadano pytanie dzieciom z 2B, czy lubią nawiązywać przyjaźnie. Nie mogło być innej odpowiedzi, jak tylko, że bardzo lubią. Uczniowie Pani Diany Jomo cieszą się ogromnie, że nasi uczniowie z 2c, których poznali wcześniej a dziś z 2 B pojawili się w ich życiu. Takie spotkania wnoszą wiele radości w ich świat. W sobotę i niedzielę dzieci z Saint Benedict Community Centre przyjdą do szkoły na ciepły posiłek i spotkają sie z Panią Dianą Jomo. Piękne podziękowania dla Pani Jagody Drzymalskiej za przygotowanie swych uczniów do spotkania z dziećmi z Dandory.
Jeśli ktoś chce pomóc w dożywnianiu uczniów z St.Benedict Community Centre, zawsze może to uczynić przesyłają dowolną kwotę na konto, a jego nr podany jest w poprzednich postach; można je też zobaczyć na stronie internetowej szkoły.

Galeria zdjęć >

19. 03. 2021 r.

Dzieci z Dandory

Serce sie raduje wiedząc, że przystąpią do swych egzaminów. Pani Diana Jomo zakupiła wszystkim potrzebne przybory. Proszę Państwa, tu słowa niepotrzebne. Zdjęcia oddają wszystko. Łączna suma zebranej kwoty wzrosła. Pani Diana będzie mogła kupić więcej jedzenia. Na zdjęciach Pani Diana uczy dzieci tańca oraz rozdaje przybory. Proszę zobaczyć jak pięknie tańczą i jak są silne. Pani Diana wysyła podziękowania. Jestem tak wdzięczna wszystkim, którzy pomogli Pani Dianie!!
Iwona Orlicka

17. 03. 2021 r.