"Face to face with the world"

Dzieci z Dandory

W maju społeczność SP 31 - rodzice, nauczyciele, a także moi przyjaciele i znajomi wspomogli ogromnie program żywieniowy dla podopiecznych Pani Diany Jomo/ St. Benedict Community Centre/Dandora/ Kenia. Dziś poszła 4-ta ostatnia transza w wyskości 340 zł, co łacznie dało 1305 zl. 29 osób pomogło w uzbieraniu tej kwoty. Darczyńcami są: Bożena Konrad, Anna Jachimska, Katarzyna Kamińska, Beata Egwuatu, Anna Czopik, Joanna Kłosińska, Marzena Zalewska, Magdalena Nowak, Ewa Turzyńska-Pluta, Katarzyna Hannusch, Maja Helbik, Aneta Wielgos, Monika Czajka-Pietroczuk, Barbara Niedbalska, Ewa Mejer, Ariana Andrusz, Anna Gosieniecka, Izabela Szwichtenberg, Agata Werner, Karolina Banasiak, Mariola Cedrowska, Katarzyna Brózio, Aleksandra Copuroglu, Iwona Orlicka, Teresa Wieczerzycka, Justyna Rathnau, Maja Poniatowska oraz 2 znane mi osoby, ktorych nazwiska są do mojej wiadomosci. Dzięki tak wielu ludziom pomogliśmy nie tylko Pani Dianie Jomo, ale także Pani Annie Hora-Lis, która szuka pomocy dla wielu ośrodków objętych jej programem Face to Face with the world oraz osobiście wspomaga je finansowo na miarę swych możliwości, a wiadomo, że nie jest się w stanie pomóc wszystkim. Zostaje liczyć na ludzką dobroć, wrażliwość, chęć niesienia pomocy, gdy jest to możliwe. Dziękuję, że na moją prośbę odpowiedziało tak wiele osób. Pani Diana Jomo zawsze dokumentuje na zdjęciach otrzymaną pomoc - widzimy uśmiechnięte dzieci, które otrzymują ciepły darmowy posiłek. Z dziećmi z Dandory planujemy połączyć się z okazji Dnia Dziecka. Zbiórka majowa zakończona, ale jeśli ktoś chciałby pomóc dobrowolną kwotą program żywieniowy może to zrobić w każdej chwili przelewając dowolną sumę lub dokonać zakupu na Bazarku Face to Face with the World. Na jego stronie podane jest konto, takie samo, na które idą przelewy dla Face to Face, z tym że, gdy chcemy wspomóc Dandorę, wpisujemy - dla dzieci z Dandory, a jeśli ktoś chce pomóc dowolnej placówce, ktora podlega Face to Face, może zaznaczyć, że dla potrzebujących. Jeszcze raz wszystkim dziękuję
Iwona Orlicka

Bazarek dla dzieci Face To Face

P

25. 05. 2021 r.

Dzieci z Dandory

Przemiła niespodzianka dla uczniów 6D od dzieci z St. Benedict Community Centre w Dandorze. Pozdrowienia, życzenia, informacje o zainteresowaniach. Wspaniały gest - niby są tak daleko, a tak blisko. Dzieci z Dandory wiedzą, że pomagamy im na ile możemy. Cieszą się na każde spotkanie online z naszą szkołą.


Galeria zdjęć >

19. 05. 2021 r.

Dzieci z Dandory

W maju wspomagamy program żywieniowy dla podopiecznych Pani Diany Jomo/ St.Benedict Community Centre/Dandora/ Kenia. Na moją wielką prośbę odpowiedzieli Rodzice naszej szkoły, nauczyciele, moi przyjaciele i znajomi. 24 osoby pomogły w uzbieraniu 965 złotych, na co złożyły się przelane już 3 transze. Darczyńcami są: Bożena Konrad, Anna Jachimska, Katarzyna Kamińska, Beata Egwuatu, Anna Czopik, Joanna Kłosińska, Marzena Zalewska, Magdalena Nowak, Ewa Turzyńska-Pluta, Katarzyna Hannusch, Maja Helbik, Aneta Wielgos, Monika Czajka-Pietroczuk, Barbara Niedbalska, Ewa Mejer, Ariana Andrusz, Anna Gosieniecka, Izabela Szwichtenberg, Agata Werner, Karolina Banasiak, Mariola Cedrowska, Katarzyna Brózio, Aleksandra Copuroglu, Iwona Orlicka .Jest to nieopisana pomoc. Pani Diana Jomo, Pani Anna Hora-Lis oraz ja jesteśmy ogromnie wdzięczne za nią. Jeśli ktoś chciałby wpomóc dobrowolną kwotą program żywieniowy może to zrobić w każdej chwili przelewając dowolną sumę lub dokonać zakupu na Bazarku Face to Face with the World. Na jego stronie podane jest konto, takie samo, na które idą przelewy dla Face to Face, z tym że, gdy chcemy wspomóc Dandorę, wpisujemy - dla dzieci z Dandory, a jeśli ktoś chce pomóc dowolnej placówce, która podlega Face to Face, może zaznaczyć, że dla potrzebujących. Link do Bazarek dla dzieci Face To Face
Iwona Orlicka

18. 05. 2021 r.

Dzieci z Dandory

Dzieci w Dandorze wróciły do szkoły i nadal mogą liczyć na ciepły posiłek. Dzięki rodzicom, nauczycielom naszej szkoły i moim przyjaciołom udało się zebrać kolejną majową kwotę na program żywieniowy dla podopiecznych Pani Diany Jomo. Dzięki niemu dzieci nie muszą szukać jedzenia na wysypisku śmieci. Pani Diana Jomo jest ogromnie nam wdzięczna za pomoc. Jeśli ktoś jeszcze mógłby wspomóc program żywieniowy w maju, byłoby wspaniale i poszłaby od naszej społeczności trzecia transza w następny wtorek. Wspomagać ten program można także poprzez zakup różnych przedmiotów na Bazarku Face to Face. Wszystkie kwoty z niego przeznaczone są na wyżywienie dzieci z St. Benedict Community Centre w Dandorze/Kenia.

Bazarek dla dzieci Face To Face

13. 05. 2021 r.

Spotkanie online z dzieci z Dandory

Klasa 6 D spotkała się dziś online z dziećmi z Dandory i Panią Dianą Jomo. Dzieci z Dandory powiedziały m.in., że bardzo lubią akrobatykę i doskonalą ją kilka razy w tygodniu. Pytały czy i nasi uczniowie mają takie zajęcia. Na koniec spotkania usłyszeliśmy nasze polskie dziękuję 😊

07. 05. 2021 r.

Dzieci z Dandory

Szanowni Państwo,
w marcu tak wiele osób wspomogło zbiórkę pieniędzy na egzaminy dla dzieci z St. Benedict Community Centre w Dandorze. Dyrektorka ośrodka Pani Diana Jomo mogła zakupić potrzebne przyrządy, uiścić opłaty egzaminacyjne oraz jeszcze starczyło na żywność dla tych dzieci. Dzieci z Dandory dzięki takim wpłatom mają przede wszystkim posiłek w ciągu dnia. Pani Anna Hora-Lis, twórczyni programu Face to Face with the world oraz jej ekipa, a nią też jesteśmy, pomaga dzieciom z Dandory. By wyżywic 200 - 280 dzieci, a tyle ich przychodzi do ośrodka, potrzeba 400 zł tygodniowo. Pani Anna Hora-Lis przesyła do Dandory cały dochód z bazarku. Można na nim wylicytować różne ręcznie robione przedmioty z odległych miejsc. Dowiedziałam się, że są mamy z naszej szkoły, które dokonały zakupów na tym bazarku, a tym samym wsparły kochane dzieci z Dandory. Kilka klas miało okazje je poznać. Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony:
„Face to Face with the World” spieszy światu na ratunek >
. Może spodoba się jakaś rzecz i zakupią ją Państwo. Proszę Państwa, przez maj będzie trwała zbiórka pieniędzy na wyżywienie dzieci z Dandory i ogromnie proszę o wspomożenie jej dowolnymi kwotami, które przesyłamy na:
Anna Hora-Lis
Face to Face
PKO Inteligo 50102055581111122371000057
Koniecznie z dopiskiem - dla dzieci z Dandory.
Iwona Orlicka

30. 04. 2021 r.

„Face to Face with the World” spieszy światu na ratunek

Face to Face with the World - program stworzony przez Annę Hora-Lis, w którym nasza szkoła aktywnie od ponad roku bierze udział poprzez lekcje online, zbiórki pieniędzy i wysyłanie paczek. W reportażu wypowiada się Pani Anna Hora-Lis oraz dyrektorzy niektórych szkół i ośrodków, które biorą udział w programie.


„Face to Face with the World” spieszy światu na ratunek >

22. 04. 2021 r.

Dzieci z Dandory

Dzieciom z Dandory spodobał się nasz zwyczaj malowania jajek. Widziały go na lekcji z 6B i poprosiły Panią Dianę, by mogły też tak zrobić. I zrobiły. Pani Dianie zostały wysłane linki z różnymi technikami ozdabiania jajek wielkanocnych.
Our children have requested to paint eggs for Easter celebrations as they heard from their peers in Poland. Pass our best wishes to your learners and grade 6B.
Najlepsze życzenia dla uczniów naszej szkoły w tym oczywiście dla 6B, jako że to z tą klasą dzieci z Dandory miały przedświąteczne spotkanie.

01. 04. 2021 r.

Spotkanie online z dziećmi z Dandory

Dziś grupa 2 kl. 6B spotkała się z dziećmi z Dandory, z St. Benedict Community Centre. Podopieczni Pani Diany Jomo zachowali się bardzo odpowiedzialnie, gdyż Pani Diana miała spotkanie i nie mogła dołączyć do nas, dopiero na koniec na życzenia wielkanocne i przekazała swój telefon dzieciom, które rozmawiały z nami podczas jej nieobecności. Powiedzieliśmy im o naszych wielkanocnych zwyczajach - malowanie jajek, smigus dyngus, zanoszenie koszyczków do kościoła do święcenia. Wspomnieliśmy także o dniu Prima Aprilis. Tych zwyczajów wielkanocnych oraz robienia żartów 1 kwietnia w Kenii nie ma. Pani Dianie zostały wysłane linki z pomysłami na zdobienie jajek wielkanocnych.

31. 03. 2021 r.

Podziękowania

Podziękowania dla wszystkich, którzy zorganizowali lekcje z dziećmi z Dandory.

P

29. 03. 2021 r.

St. Benedict Community Centre

Uczniowie z St. Benedict Community Centre w Nairobi są już po egzaminach. Trwały one 3 dni i obejmowały 5 przedmiotów - jęz.angielski, język suahili, nauki przyrodnicze wraz z matematyką, naukę o społeczeństwie (social studies) oraz religię. Przed częścią tych uczniów szkoła średnia - oby jak najwięcej z nich dostało się do niej. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc dzieciom przystąpić do tych egzaminów wpłacając tak szybko pieniądze na to, co bylo do nich niezbędne plus ciepłe posiłki. Na zdjęciach zadowoleni uczniowie i Pani Diana Jomo (w biało-niebieskiej sukience).

25. 03. 2021 r.

Spotkanie online

2 B wraz z wychowaczynią Panią Jagodą Drzymalską miała dziś spotkanie z dziećmi z St. Benedict Community Centre w Nairobi. 2 B zaśpiewała swym kolegom i koleżankom z Kenii, przygotowała dla nich rysunki. Uczniowie 2 b i podopieczni Pani Diany Jomo zadawali sobie pytania w języku angielskim. Dzieci z St.Benedict Community Centre lubią matematykę, śpiew, taniec, granie w piłkę, pływanie. Jeden z chłopców zatańczył dla dzieci 2B. Padło pytanie o dzisiejszą temperaturę w Kenii. Duża różnica, tam 22 C, a u nas 1 C i pada śnieg ale... wszyscy mamy gorące serca. Zadano pytanie dzieciom z 2B, czy lubią nawiązywać przyjaźnie. Nie mogło być innej odpowiedzi, jak tylko, że bardzo lubią. Uczniowie Pani Diany Jomo cieszą się ogromnie, że nasi uczniowie z 2c, których poznali wcześniej a dziś z 2 B pojawili się w ich życiu. Takie spotkania wnoszą wiele radości w ich świat. W sobotę i niedzielę dzieci z Saint Benedict Community Centre przyjdą do szkoły na ciepły posiłek i spotkają sie z Panią Dianą Jomo. Piękne podziękowania dla Pani Jagody Drzymalskiej za przygotowanie swych uczniów do spotkania z dziećmi z Dandory.
Jeśli ktoś chce pomóc w dożywnianiu uczniów z St.Benedict Community Centre, zawsze może to uczynić przesyłają dowolną kwotę na konto, a jego nr podany jest w poprzednich postach; można je też zobaczyć na stronie internetowej szkoły.


Galeria zdjęć >

19. 03. 2021 r.

Dzieci z Dandory

Serce sie raduje wiedząc, że przystąpią do swych egzaminów. Pani Diana Jomo zakupiła wszystkim potrzebne przybory. Proszę Państwa, tu słowa niepotrzebne. Zdjęcia oddają wszystko. Łączna suma zebranej kwoty wzrosła. Pani Diana będzie mogła kupić więcej jedzenia. Na zdjęciach Pani Diana uczy dzieci tańca oraz rozdaje przybory. Proszę zobaczyć jak pięknie tańczą i jak są silne. Pani Diana wysyła podziękowania. Jestem tak wdzięczna wszystkim, którzy pomogli Pani Dianie!!
Iwona Orlicka

P

17. 03. 2021 r.