Nasi uczniowie w Finale Konkursu Wiedzy o Gdyni

Świetna wiadomość dotarła do nas dziś z Biura Rady Miasta. Dwójka uczniów będzie reprezentowała naszą szkołę w Finale Konkursu Wiedzy o Gdyni. W półfinale wzięło udział 90 uczniów szkół podstawowych. Do finału przeszło 12, w tym Marysia Gandor z klasy VIII b i Szymek Sass z klasy VIII a, z naprawdę świetnymi wynikami. Od jutra bierzemy się za zdalne przygotowania 😊

18. 03. 2020 r.

Konkurs "English Ace"

W dniu 11 marca 2020 roku odbył się konkurs z języka angielskiego English Ace. Wzięło w nim udział 21 uczniów naszej szkoły z klas 4-8. Teraz oczekiwanie na wyniki.

11. 03. 2020 r.

Prezentacje multimedialne i plakaty na temat zamków i pałaców

Klasa 4 A wykonała prezentacje multimedialne i plakaty na temat zamków i pałaców. W języku angielskim uczniowie przedstawili ich historię, opisując także ich wygląd.

10. 03. 2020 r.

Plakaty i prezentacje multimedialne o Gdyni

Klasa 5D i 5B wykonała plakaty i prezentacje multimedialne na temat Gdyni. W języku angielskim uczniowie przedstawili trochę historii naszego miasta. W ich pracach widzimy różne miejsca związane z Gdynią.

p

10. 03. 2020 r.

Nasi uczniowie w półfinale Konkursu Wiedzy o Gdyni

W środę 4 marca, w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym odbył się półfinał Konkursu Wiedzy o Gdyni. Wzięło w nim udział 90 uczniów szkół podstawowych i 37 uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Szymek Sass i Franek Wodiczko z klasy VIII a oraz Marysia Gandor z klasy VIII b. 45 zadań miało bardzo zróżnicowany stopień trudności np. jaki udźwig na suwnica w stoczni Crist, ale też w jakiej dzielnicy znajduje się Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Mamy wielką nadzieję na finał w dniu 16 kwietnia. W ubiegły roku Szymek zajął 3 miejsce w finale. Trzymamy kciuki!

04. 03. 2020 r.

Lekcja języka niemieckiego w VII D

Uczennice z klasy VII D - Julia i Ada, przeprowadziły lekcję na temat stolicy Niemiec. Przygotowały zadania oraz zabawę językową (krzyżówkę, układanie karteczek i dopasowanie nazw atrakcji turystycznych w języku polskim i niemieckim).Pokazały też jak wyglądają znane miejsca w Berlinie. Wszyscy byli bardzo aktywni, a lekcja im się bardzo podobała. Gratulacje i czekamy na dalsze pomysły przeprowadzenia lekcji😉

27. 02. 2020 r.

5A na lodowisku

Dzisiaj, w środę 19 lutego klasa sportowa 5A uczestniczyła w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Pod opieką wychowawczyni Pani Hanny Jarskiej i Pana trenera Sobiesława Przybylskiego uczniowie doskonalili technikę jazdy na łyżwach, chętnie poddawali się łyżwiarskim szaleństwom i dzielnie walczyli z grawitacją na tafli lodu. Wszyscy bawili się doskonale. Tak pożegnaliśmy "zimę", a teraz czekamy na wiosnę i planujemy kolejne atrakcyjne wyjścia klasowe.

19. 02. 2020 r.

Klasa VIII B na lekcji języka niemieckiego

Klasa 8B na lekcji języka niemieckiego opanowała czas przeszły Perfekt "śpiewająco". Gratulujemy kreatywności wszystkim uczniom 😉.

15. 02. 2020 r.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace

11 marca odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace. Udział w nim kosztuje 10 zł. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić u nauczycieli języka angielskiego i wpłacić wymaganą kwotę do 10 lutego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8.

Testy z poprzednich lat można zobaczyć na stronie Łowcy Talentów Jersz

01. 02. 2020 r.

Sukcesy uczniów w konkursach z języka angielskiego

Maja Serowska z klasy 8 C przeszła przez etap szkolny, następnie rejonowy etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego i teraz weźmie udział na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 13 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku.

Stanisław Połetek z klasy 5D uzyskał 218 na 240 punktów w konkursie Olimpus z języka angielskiego i otrzymał dyplom laureata. Staś przeszedł także do etapu międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego Hooray! I know English dla klas 4-7. Konkurs odbędzie się 6 marca w SP 44 w Gdyni.

01. 02. 2020 r.

Gry korytarzowe

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Cisowa Samorząd Szkolny postarał się umilić czas przerw uczniów klas młodszych i starszych - nowe gry korytarzowe już czekają! Dziękujemy panu Pawłowi Koryckiemu za pomoc w naklejaniu!🤩

31. 01. 2020 r.

Lekcja otwarta z języka niemieckiego

Uczniowie z klas VI wzięli udział w Lekcji Otwartej z języka niemieckiego. Poznali pierwsze słówka w języku niemieckim, układali mapę Niemiec z puzzli i nauczyli się nazw miast. Obejrzeli również film przygotowany przez uczniów z klasy VIII B (Im Gemüseladen) i odpowiadali na pytania związane ze scenką w sklepie. Za aktywny udział otrzymali dyplomy i coś słodkiego:)

09. 01. 2020 r.

Napisaliśmy kartki do Powstańców Warszawskich

Uczniowie klas VII oraz VIII b i c z naszej szkoły wzięli udział w kampanii BohaterOn. We wrześniu, na lekcjach historii, samodzielnie, posługując się stroną BohaterOn poznali sylwetki żyjących jeszcze żołnierzy Powstania Warszawskiego. Następnie napisali kartkę lub list do wybranego przez siebie Bohatera, wyrażając swój spersonalizowany podziw dla Jej/Jego dokonań, odwagi i poświęcenia. Wysłaliśmy blisko 100 kartek i listów :-)

Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Balsewicz.

07. 01. 2020 r.