Projekt uczniów klasy VIII B

Dialog w sklepie warzywnym w języku niemieckim.

28. 12. 2019 r.

Wigilia w VII A

Święta... czas radości, rozmów, odpoczynku od nauki... 7a spędziła z ukochaną wychowawczynią - Panią Karoliną - niezapomniany dzień.

Wigilia w V D

Podczas wigilii w klasie 5D był czas na kolędy i pastorałki, ale i też na zabawę. Święta to czas radości więc klasa zorganizowała zabawy-przechodzenie pod choinkowym łańcuchem, zajmowanie krzeseł. Do utworu Let it snow uczniowie zatańczyli układ taneczny autorstwa Oli Kłosińskiej i Martynki Pluty.

Wigilia w V B

19 grudnia odbyła się w naszej klasie ”wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Potem słuchaliśmy kolęd i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców.

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową został rozstrzygnięty. Głosami oddanymi przez kolegów i koleżanki z klas VII i VIII, I miejsce zdobyła Natalia Czerwonka z klasy VIII B, a Wyróżnienie otrzymała Julia Toszek z klasy VII A.
Gratulujemy:)

18. 12. 2019 r.

Wolontariat

Dzięki wsparciu uczniow naszej szkoły mleko oraz drobne ozdoby świąteczne zostały dzisiaj przekazane przez wolontariuszy dla Hospicjum Św. Wawrzyńca.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaagażowanie:)

10. 12. 2019 r.

Mikołajkowa niespodzianka dla V D

07. 12. 2019 r.

Lekcja języka niemieckiego w VII B

Klasa 7b zajmowała się na języku niemieckim wykonaniem lapbooków na temat: ,,Mein Freund/Meine Freundin". Podsumowaniem prac było zaprezentowanie ich przed kolegami i koleżankami z klasy. Uczniowie wykazali się kreatywnością i dużym zaangażowaniem:)

04. 12. 2019 r.

Face to face with the World

Nasza szkoła przystępuje do międzynarodowego projektu edukacyjno - humanitarnego Face to Face with the World. Projekt zakłada łamanie stereotypów, przeciwstawia się rasizmowi i ksenofobii. Dzieci i młodzież z państw: Maroko, Algeria, Kenia, Uganda, Egipt, Syria, Bangladesz, Palestyna, Ghana, Irak, Indie oraz inne uczestniczą online w lekcjach z uczniami szkół polskich. Obie strony poznają kulturę danego kraju, dzielą się swymi umiejętnościami. Naszej szkole zaproponowano szkołę wraz z sierocińcem znajdującym się w Ugandzie. Trwają przygotowania do pierwszej lekcji online.
Koordynatorką programu w SP 31 jest Pani Iwona Orlicka i wraz z paniami: Panią Anną Gerber, Panią Arianą Andrusz, Panią Ewą Mejer, Panią Moniką Nawrocką - Jesiołowską będzie czuwać nad realizacją tego projektu.
W ramach projektu przewidziane są zbiórki dla dzieci z partnerskiej szkoły w Ugandzie: przybory szkolne, słodycze oraz inne artykuły. Najważniejszym celem lekcji online z dziećmi ze szkoły w Ugandzie jest uśmiech po obu stronach monitora.

03. 12. 2019 r.

Dzień białych skarpetek

Lekcja WF-u w V A

5a inna lekcja wf-u. Alfa Centrum.

22. 11. 2019 r.

W klasach 4 - 8 ...

V D w Parku Naukowo Technologicznym

Klasa 5 D wzięła udział w warsztatach o świetle w Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest dyfrakcja, polaryzacja, pryzmat, laser, czym jest radiometr i krążek Newtona. Mieli możliwość przeprowadzić doświadczenia, by przekonać się jak zachowuje się światło,jak wykorzystuje się jego właściwości. Po zajęciach był czas na doświadczanie zjawisk i praw nauki w sali wystawowej. Może dzisiejsze warsztaty przyczynią się do tego, że wśród uczniów będą przyszli badacze naukowcy😊

V B w Centrum Nauki EXPERYMENT

W dniu dzisiejszym klasa V B uczestniczyła w warsztatach "Komórka pod mikroskopem" w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować preparat biologiczny. Następnie korzystając z profesjonalnego mikroskopu poznawali budowę komórki roślinnej. Sprawdzili przy użyciu odczynników chemicznych czy rośliny gromadzą materiał zapasowy. Przekonali się też, czy w świetle UV uwidoczni się jakieś organellum. Dowiedzieli się, do do czego używany jest odczynnik nazywany zielenią Janusa. Zobaczyli w jaki sposób następuje podział jądra komórkowego.
Po zajęciach zwiedzali wystawę. Sami odkrywali tajemnice fizyki, chemii, przyrody i nauki o człowieku.

12. 11. 2019 r.

Klasa 4 A z SP 31 czy też klasa 4 A z Hogwartu?

09. 11. 2019 r.

VII A w Bibliotece Wiedzy

6 listopada klasa 7a odwiedziła Bibliotekę Wiedzy w Gdyni i wzięła udział w ciekawych warsztatach dotyczących matematyki i kodowania. Podczas zajęć klasa wykazała się kreatywnością, zgraniem i doskonałą współpracą.

06. 11. 2019 r.

Wolontariat

Z dumą informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 biorą udział w akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum.

02. 11. 2019 r.