Święto Niepodległości

W tym tygodniu w świetlicy szkolnej zgłębialiśmy wiedzę na temat Święta Niepodległości. Czytaliśmy bajkę o symbolach narodowych, wzięliśmy udział w quizie na temat Polski, stworzyliśmy kotyliony oraz biało-czerwone serduszka.

Prace dzieci - czarne tło, biało czerwone serca, godło Polski.

10. 11. 2023 r.

Międzynarodowy Dzień Jeża

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża poznaliśmy kilka faktów o tych zwierzątkach i stworzyliśmy pracę plastyczną ze słonecznika🦔

Prace dzieci - beżowe tło, narysowane jeże z naklejonymi ziarnami słonecznika.

10. 11. 2023 r.

Zajęcia umuzykalniające

Zajęcia umuzykalniające z Panem Jackiem🎶🎸

08. 11. 2023 r.

Dekoracja ściany

Dekoracja ściany na holu obok świetlicy nabiera coraz więcej kolorów. A wszystko dzięki zaangażowaniu dzieci, które z radością kontynuują malowanie bajkowej scenerii😀

Namalowane drzewa, konwalie, trzcina, lis, motyle.

31. 10. 2023 r.

Święto Dyni

Święto Dyni nie ominęło również świetlicy🎃 Dzieci od kilku dni tworzyły dynie różnymi technikami plastycznymi. Dużo śmiechu i dobrej zabawy mieliśmy przy zabawie "Wyturlaj dynię"😃 Starsze dzieci stworzyły również piękne jeżyki i jesienne drzewo🦔
Dziś natomiast skupiliśmy się na dniu Wszystkich Świętych. Dzieci wykonały Lampiony Pamięci dla swoich bliskich zmarłych.

Szare tło, brązowy napis, dynie wykonane z papieru.

31. 10. 2023 r.

W świecie bajek i baśni

W tym tygodniu w świetlicy szkolnej przenieśliśmy się w świat bajek i baśni. Czytaliśmy między innymi "Czerwonego Kapturka", "Kopciuszka", "Trzy małe świnki". Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bajkowych bohaterów zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Na życzenie dzieci stworzyliśmy ich ulubionego bohatera Pikachu.
Na koniec tygodnia dzieci wymyśliły własną bajkę, w której bohaterami byli oni sami. Do zabawy wykorzystaliśmy kłębek wełny. Każde podanie kłębka do kolegi lub koleżanki to nowy fragment naszej bajki. Dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i świetnie się przy tym bawiły tworząc pokaźną pajęczynę.

Prace dzieci - postacie z bajek.

27. 10. 2023 r.

Konkurs "Stop agresji i przemocy"

Plakat - pomarańczowe tło, czarne litery, grafika: siedząca dziewczynka, słońce.

27. 10. 2023 r.

Rozwiązywanie konfliktów

W minionym tygodniu w świetlicy szkolnej skupiliśmy się na tematach dotyczących rozwiązywania konfliktów. Rozmawialiśmy o emocjach, które towarzyszą dzieciom w różnych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się także, czym jest "Order Uśmiechu" i kto może go otrzymać😀 Dzieci zaprojektowały swoje emotki oraz stworzyły swoje Ordery Uśmiechu. Nie zabrakło również prac i zabaw o tematyce jesiennej.

Jasnobrązowe tło, żólte emotikony.

22. 10. 2023 r.

Konkurs recytatorski "Idzie Jesień"

W czwartek 19 października w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski "Idzie Jesień" dla dzieci z klas I-III oraz dla dzieci z Przedszkola nr 56 w Gdyni. Dzieci zaprezentowały wybrane wiersze o tematyce jesiennej. Jury wybrało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
6-7 lat
  I miejsce Danil Y. (kl. I a)
 II miejsce Antonina P. (Przedszkole nr 56)
III miejsce Leon B. (Przedszkole nr 56)
8-9 lat
  I miejsce Lena W. (kl. III b)
 II miejsce Aleksander Ż. (kl. III a)
III miejsce Antoni P. (kl. II c)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów😀