Co słychać w świetlicy szkolnej?

W tym tygodniu stworzyliśmy makietę jesiennego lasu. Dzieci wykonały drzewa i grzybki, wykorzystaliśmy również dary jesieni. Dzieci były bardzo dumne z efektu końcowego😃
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci wykonały portrety nauczycieli oraz kolorowe laurki. Rozmawialiśmy o pracy nauczycieli, poznaliśmy wszystkich pracowników szkoły, a na koniec wcieliliśmy się w rolę dziennikarzy i pytaliśmy o życzenia dla nauczycieli. Odpowiedzi były zaskakujące😃

Dwa serca ułożone z kasztanów.

17. 10. 2023 r.

Jesienne klimaty w świetlicy szkolnej

16. 10. 2023 r.

Jesienne prace świetliczaków

W tym tygodniu w świetlicy szkolnej nadal klimat jesienny. Rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie, czytaliśmy wiersze i opowiadania, a także stworzyliśmy kilka jesiennych prac plastycznych - grzyby z plasteliny, parasole z kolorowego papieru i leśne zwierzątka z różnorodnych nasion.

Prace świetliczaków - szare tło, kolorowe parasolki - wydzieranki.

09. 10. 2023 r.

Świetliczaki dbają o estetykę i wystrój naszej szkoły

Dzieci ze świetlicy szkolnej rozpoczęły pracę nad dekoracją ściany na holu obok świetlicy. Z zaangażowaniem malowały elementy bajkowej scenerii. Już możemy podziwiać efekty pracy a to dopiero początek.

02. 10. 2023 r.

Jesienne zajęcia w świetlicy szkolnej

W tym tygodniu w świetlicy szkolnej wkroczyliśmy w klimat jesienny. Dowiedzieliśmy się, dlaczego jesienią liście zmieniają kolor i spadają z drzew. Wykonaliśmy kolorowe drzewa i liście, które ozdabiają naszą salę.
28 września z okazji Dnia Jabłka poznaliśmy kilka ciekawostek o tym owocu, ważyliśmy, mierzyliśmy i sprawdzaliśmy czy jabłko tonie w wodzie😃 Na koniec zużyliśmy dużo czerwonej farby, aby stworzyć piękne jabłka🍎

Prace świetliczaków - namalowane drzewa z kolorowymi liściami.

02. 10. 2023 r.

Zmiana terminu konkursu

Uwaga!!! Zamiast 26.10 konkurs odbędzie się 19 PAŹDZIERNIKA, O GODZ. 10:00, w sali 10c. Zapraszamy:)

Plakat - żółto-pomarańczowe tło, czarne napisy, grafika: kolorowe liscie, żółędzie, kiść jarzębiny, twarz kobiety z wiankiem z kolorowych lisci na głowie.

26. 09. 2023 r.

Bezpieczeństwo - ważna sprawa

Pierwsze tygodnie września w świetlicy szkolnej upłynęły pod hasłem BEZPIECZEŃSTWO.
W pierwszym tygodniu wspólnie stworzyliśmy regulamin świetlicy, omówiliśmy zasady zachowania się w sali, na placu zabaw, na holu, w stołówce szkolnej oraz w toalecie. Zasady regularnie przypominamy i wdrażamy w życie😀
W kolejnych dniach skupiliśmy się na bezpieczeństwie w drodze do szkoły i ze szkoły. Omówiliśmy zasady zachowania się na drodze, poznaliśmy znaki drogowe, przypomnieliśmy najważniejsze numery alarmowe. Dzieci stworzyły wiele prac plastycznych związanych z bezpieczeństwem na drodze. Wykorzystaliśmy do tego farby, pastele olejne, bibułę, plastelinę, a także eko odpady😀
Były również quizy, zagadki i gra memory ze znakami drogowymi.
To były pracowite tygodnie😀

Granatowe tło, białe napisy wykonane z papieru: budynek szkoły, drzewa, dziewczynka i chłopiec.

25. 09. 2023 r.

"Idzie Jesień"

Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim.
Szczegóły na plakacie.

Plakat - żółto-pomarańczzowe tło, czarne napisy, grafika: kolorowe liscie, żółędzie, kiść jarzębiny, twarz kobiety z wiankiem z kolorowych lisci na głowie.

20. 09. 2023 r.

Dzień kropki w świetlicy szkolnej

W piątek 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy również w świetlicy szkolnej.
Wspólnie przeczytaliśmy książkę p.t. "Kropka", która zapoczątkowała świętowanie tego dnia.
Dzieci stworzyły z kropki swoje dzieła, porozmawialiśmy o talentach i pasjach oraz bawiliśmy się w szukanie drugiej połówki kropki😀 na koniec zrobiliśmy kropkową sesję zdjęciową😀

Dzieci w świetlicy rysujące obrazki związane z Dniem Kropki.

19. 09. 2023 r.

Rekrutacja do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024

Zapisy dla dzieci z klas 0 i klas I odbędą się 24. 08. 2023 r. w godzinach 16.00 - 18.30 w holu głównym szkoły.
Zapisy dla dzieci z klas II i klas III odbędą się 04. 09. 2023 r. w godzinach 6.30 - 17.00 w sali 12 c.
Karty zgłoszeniowe oraz regulamin świetlicy szkolnej można pobrać na stronie szkoły w zakładce "Świetlica - zapisy do świetlicy". Wypełnione karty dostarczamy w formie papierowej osobiście do wychowawców świetlicy.
W każdym roku szkolnym wymagane jest złożenie nowej karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.
Wychowawcy świetlicy szkolnej

11. 08. 2023 r.