Przygotowania do Szkolnego Konkursu Geograficznego ze znajomości flag

Z inicjatywy uczniów w miesiącu marcu zostanie przeprowadzony Szkolny Konkurs Geograficzny ze znajomości flag dla klas 5 - 8. Zainteresowanie tematem budzi podziw. Chętnych zgłosiło się aż 80 uczniów. Celem utrwalenia wiedzy, rywalizacji i fajnie spędzonego czasu na przerwach, przy sali od geografii stworzono specjalny kącik 🌏💪🫶♥️

Fiszki z flagami państw.

Rzeźbienie w glinie - klasa 6c

Dziś na zajęciach praktycznych techniki klasa 6c odkrywała swoje rzeźbiarskie talenty.

Zielone tło, rybka ulepiona z gliny.

Warsztat krawiecki w klasach

Na zajęciach praktycznych z techniki uczniowie klas 5 uczyli się prostych ściegów krawieckich. Bardziej zaawansowane osoby szyły na maszynach.
Mam nadzieję, że nauka nie pójdzie w las i przyda się w życiu.

Tkanina z próbkami ściegów ozdobnych.

26. 01. 2024 r.

Jak możemy oszczędzać wodę?

Zgłębiając temat ekologii uczniowie klas 5 i 6 na lekcjach geografii podawali propozycje sposobów oszczędzania wody.
Efekty ich pracy ozdabiają szkolne korytarze i drzwi toalet.
Pamiętajmy, że razem możemy więcej 💪🫶🐟🐋🐬🦈

Plakaty dotyczące oszczędzania wody.

25. 01. 2024 r.

Lider Lokalnej Ekologii "Na tropie czystej wody"

Ciąg dalszy prac z masy solnej i plasteliny - Niezwykły, wodny świat.

25. 01. 2024 r.

Rybki z CD

W ostatnim czasie klasy 5 i 6 na zajęciach z techniki nadawały drugie życie surowcom wtórnym. Tworzyli kolorowe, trójwymiarowe rybki z płyt CD. Kreatywność dzieci warta pochwały i zachwytu 🫶💪😘👍

Rybki z płyt CD.

Gliniany zawrót głowy

W tym tygodniu klasa 5c na zajęciach z techniki rzeźbiła w glinie. Troszkę brudu, a tyle zabawy i frajdy 😘💪🫶
Uczniowie tworzyli świat organizmów wodnych. Ich prace zostaną wykorzystane do projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii "Na tropie czystej wody".

Żółw ulepiony z gliny.

Eko komiks

W ramach projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii "Na tropie czystej wody" uczniowie klasy 5 c na godzinie wychowawczej i 6 b na lekcji techniki zapoznali się z przygodami Sambora i jego przyjaciół. Naszą lekturą był eko komiks "Przygoda na Pacyfiku". W trakcie toku jego akcji prowadziliśmy eko klub dyskusyjny.

Gratulacje

Plakat, tło - deski, czerwone i czarne litery, aparat fotograficzny.

14. 01. 2024 r.

Olimpus

W dniu 12 stycznia uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z GEOGRAFII "OLIMPUS".
Z niecierpliwością czekamy na wyniki :)
Anna Gerber

Uczniowie w sali lekcyjnej.

14. 01. 2024 r.