Lider Lokalnej Ekologii

W ramach kolejnych działań z projektu edukacyjnego "Lider Lokalnej Ekologii" uczniowie klasy 7A na lekcji geografii tworzyli EKO awatary, wykorzystując możliwości programu voki. W swoich prac wykazali się kreatywnością, pomysłowością i oczywiście wiedzą.
Oglądając eko stwory dowiesz się w jaki sposób możesz wpłynąć na stan i jakość wody.
Zapraszam do obejrzenia prac :)
Anna Gerber

12. 01. 2024 r.

Lider Lokalnej Ekologii

W ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii na zajęciach Kółka Chemicznego przeprowadziliśmy szereg eksperymentów z wodą "w roli głównej". Zajęliśmy się tematem: różnic gęstości cieczy, zjawiskiem kapilarnym, ciśnieniem hydrostatycznym, zachowaniem substancji polarnych i nieplolarnych w wodzie i innych rozpuszczalnikach, dyfuzją substancji w wodzie, inwersją optyczną 💪🧫🙂💦

12. 01. 2024 r.

Krioterapia w 4B

Krioterapia - leczenie zimnem przynosi korzyści zdrowotne. 4B miała swoją "krioterapię". Śniegowa "Arielka"/syrenka, usypana przez swe koleżanki chyba najwięcej skorzystała z tej "krioterapii".

Filmik >

08. 01. 2024 r.

Doradztwo zawodowe

W pierwszym tygodniu 2024 r. uczniowie klas siódmych na zajęciach doradztwa zawodowego poznawali różne środowiska pracy. Współpracując w grupach świetnie sobie poradzili z przyporządkowaniem cech i wartości do każdego z nich. Brawo!
Nauczyciel prowadzący Sylwia Hoeft-Żałobowska

08. 01. 2024 r.

5C - świąteczne klasowe spotkanie

Świąteczne stroiki.

Galeria zdjęć >

Filmik >

22. 12. 2023 r.

Lider Lokalnej Ekologii

W ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii uczniowie Koła Chemicznego poszerzyli swoje wiadomości na temat kwaśnych opadów oraz przebadali odczyn wody deszczowej. Okazało się, że woda deszczową z okolic naszej szkoły posiada odczyn lekko kwasowy.

22. 12. 2023 r.

Projekt „Wir lernen uns kennen”

Grupa uczniów z klasy 7a bierze udział w projekcie z języka niemieckiego: „Wir lernen uns kennen” (Poznajemy się). Celem projektu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego i zastosowanie umiejętności w praktyce. Siódmoklasiści nawiązali kontakt z rówieśnikami uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostrowie. Pierwszym zadaniem uczniów było przedstawienie się na wspólnym „Padlecie”, opisanie siebie, swoich zainteresowań w języku niemieckim oraz zadanie pytania do kolegów i koleżanek z drugiej szkoły. W grudniu wykonane zostały z kartki życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia, których zdjęcia znajdują się na „Padlecie”. Kartki zostały również wysłane do szkół.

Link do strony "Padlet" >

19. 12. 2023 r.

Obchody Roku Mikołaja Kopernika

W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika uczniowie klas 6 na lekcjach geografii zgłębiali wiedzę dotyczącą Wszechświata, Układu Słonecznego, ruchów Ziemi i towarzyszących im dowodów, następstw, zjawisk. Uczniowie przygotowali pracę, które prezentowali na lekcji. Zapraszam do galerii 👍😘🫶🌏🌎🌍🪐🌌🌠💫🌞🌟🌑🌒🌓🌔