Gdynia i Morze Bałtyckie

Gdynia i Morze Bałtyckie to dwa hasła przewodnie w tym tygodniu. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji dotyczących naszego miasta oraz poznaliśmy mieszkańców Morza Bałtyckiego🐠🐠 Powstało wiele prac z wykorzystaniem różnych technik plastycznych😀

Świetlica szkolna - dzieci wykonujące prace plastyczne.

26. 01. 2024 r.

Wyniki międzyszkolnego konkursu "Pejzaż zimowy"

Kolejny sukces naszych Świetliczaków😀
Miło nam ogłosić, że prace naszych uczniów zostały docenione w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pejzaż zimowy" organizowanym przez SP nr 16 w Gdyni.
I miejsce Marcelina R. z klasy 2d
II miejsce Błażej S. z klasy 1a
Serdecznie gratulujemy😀
Nagrody zostaną wręczone po feriach😀

25. 01. 2024 r.

Konkurs plastyczny

Plakat - jasnoniebieskie tło, fioletowe litery, grafika: ośmiornica, wodorosty, krab, ryby, konik morski.

23. 01. 2024 r.

Międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Pejzaż zimowy"

W ramach zajęć w świetlicy szkolnej Liliana J. z kl. 1d, Błażej S. z kl. 1a oraz Marcelina R. z kl. 2d przygotowali prace na międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Pejzaż zimowy" organizowany przez SP nr 16 w Gdyni.
Trzymamy kciuki😃

22. 01. 2024 r.

Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych

W tym tygodniu poruszaliśmy tematy związane z bezpieczeństwem podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz rozmawialiśmy o odpowiednim ubieraniu się zimą. Wspólnie wykonaliśmy plakat "Bezpieczne zabawy na śniegu", zaprojektowaliśmy zimową odzież oraz przy użyciu farby i folii bąbelkowej stworzyliśmy zimowe drzewa. Nie zabrakło również zabaw konstrukcyjnych z klocków oraz zabaw na świeżym powietrzu❄⛄

Prace dzieci - wykonana z papieru odzież zimowa.

19. 01. 2024 r.

Jesteśmy tolerancyjni

W tym tygodniu naszym hasłem przewodnim była tolerancja. Na podstawie książki M. Michalaka "Opowieści o tym, co w życiu ważne" tworzyliśmy wspólnie definicję tolerancji, utrwalaliśmy zwroty grzecznościowe, a także rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy okazywać sobie szacunek. Przygotowaliśmy plakaty pt. „Tolerancja” oraz wykonaliśmy portrety swoich przyjaciół.
Nie zabrakło prac o tematyce zimowej. Wykonaliśmy między innymi okna mrozem malowane oraz pingwinki❄🐧

Prace dzieci - namalowane pingwinki.

12. 01. 2024 r.

Witamy Nowy Rok 2024

W tym tygodniu w świetlicy przywitaliśmy Nowy Rok😀 Dzieci wykonały między innymi okładkę do kalendarza oraz kalendarze na biurko. Utrwaliliśmy sobie nazwy miesięcy i dni tygodnia. Nie zabrakło również zabaw na śniegu❄⛄

Świetlica szkolna - dzieci wykonujące prace plastyczne.

05. 01. 2024 r.

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

Miniony tydzień upłynął nam w atmosferze świątecznej🎄Śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne, wykonaliśmy wiele prac plastycznych, rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych, a także rozwiązywaliśmy zagadki i krzyżówkę😀

Prace dzieci - namalowane kolorowe bombki, bożonarodzeniowe choinki.

22. 12. 2023 r.

Podsumowanie konkursu "Eko-ozdoba bożonarodzeniowa"

Dziś podsumowaliśmy konkurs "Eko-ozdoba bożonarodzeniowa"🎄Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością i oryginalnością. Zwycięskie prace zostały wybrane w drodze głosowania. Dzieci, które zajęły I, II, III miejsce oraz wyróżnienie otrzymały nagrody i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek.
Miejsce I Szymon G. kl. I b
Miejsce II Aleksandra J. kl. II d
Miejsce III Agata K. kl. I c, Nikola G. kl. I c oraz Yevhenii L. kl. III d
Wyróżnienie Nadia L. kl. III d
Wszystkim serdecznie gratulujemy😀

Choinka z rolek po papierze toaletowym.

22. 12. 2023 r.