Wizyta 5c w Experymencie

W miesiącu październiku uczniowie klasy 5C wzięli udział w warsztatach pt. "Energia od nowa" w gdyńskim Experymencie.
Była to forma nagrody za ogrom działań podejmowanych w zakresie ekologii w ubiegłym roku szkolnym.
Dzieciaki pod czujnym okiem edukatorów zgłębiali tajniki wiedzy, samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, stając się małymi konstruktorami. Poznawali sekrety nauki wykorzystując eksponaty wystawy.

Zielona tacka, przecięty ziemniak, taśma klejąca, przewody elektryczne.

03. 11. 2023 r.

Święty Mikołaj dla seniora

30. 10. 2023 r.

Kodeks empatii i życzliwości

Przedstawiony na obrazkach przez uczniów klasy 4B. Staram się zrozumieć uczucia innych, Uczę się być cierpliwym, Jestem uprzejmy i życzliwy, Potrafię przepraszać i wybaczać, Uważnie słucham innych, Nie krzywdzę innych, Pomagam innych, Uczę się akceptować swoje emocje, Jestem wyrozumiały względem siebie, Szanuję różnice, Uczę się współpracować z innymi to kilka haseł z kodeksu empatii i życzliwości. Teraz ważne, by sytuacje na rysunkach stosować na co dzień.

Plakat - białe tło, na żółtej dłoni czerwone serce.

20. 10. 2023 r.

4B w "Serio"

4B gościła dziś w restauracji "Serio", gdzie poznawała tajniki robienia pizzy i lemoniady. Każdy uczeń zrobił swoją pizzę i przygotował dla siebie lemoniadę. Było miło, wesoło i pysznie.

Pizzeria - 3 dziewczynki robiące pizzę.

06. 10. 2023 r.

Dzień Chłopaka w 4B

11 chłopców 4b /jak jedenastka piłkarska/ otrzymało dziś upominki dla ciała i umysłu, słodycze i książkę "Milion w rozumie", dzięki której zapoznają się z faktami dotyczącymi m.in. człowieka, roślin i zwierząt, nauki i technologii, geografii i wszechświata, kultury i historii.
Chłopcy może niedługo zadziwią wiedzą swych nauczycieli. Może będziemy mieć 11 omnibusów🙂

Sala lekcyjna - 11 chłopców z książkami w dłoniach.

Sopocki Poranek Muzyczny

W czwartek, 28 wrzesnia uczniowie klas 5b, 6a i 6c wzieli udzial w "Sopockim Poranku Muzycznym" z cyklu "Poznajemy instrumenty", w sali Urzędu Miasta Sopotu, w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu "Kalejdoskop Form Muzycznych" im. M. Fołtyn.
Wystąpili znani, kreatywni artyści i pedagodzy: Paweł Nowicki - marimba, wibrafon, Piotr Nowicki - fortepian. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z brzmieniem różnych, czasem zaskakujących, instrumentów perkusyjnych. Kto wie, może po wysłuchaniu atrakcyjnego koncertu ktoś z uczniów zdecyduje się na naukę gry na perkusji?

Europejski Dzień Trolejbusowy

Klasa 6a świętowała dziś Europejski Dzień Trolejbusowy w Gdyni. To zawsze radość, by obejrzeć i zapoznać się z nowoczesnym i innowacyjnym systemem komunikacji miejskiej od kuchni. Uczniowie mieli okazję wsiąść do zabytkowych trolejbusów, ale także zapoznać się z codzienną pracą zajezdni.
Pozdrawiamy Uczniów z SP10, z którymi już od kilkunastu lat, co roku spotykamy się we wrześniu w trolejbusie:)🚎🚎🚎

Grupa dzieci wsiadająca do zabytkowego trolejbusu.

Dzień Języków Obcych

Dziękujemy wszystkim uczniom, za ubranie bluz i T- shirtów z napisami w języku angielskim w Dzień Języków Obcych. Język angielski zdominował wszelkie inne języki.
Love yourself, There is always tomorrow, Creative mood, You can change the world, Feel the risk, Time to enjoy, Bloom as you are, Mind and soul need your attention, Try to be positive, Just smile, Stay wild, Chase your dream, Minimal violence to część napisów z Waszych Drodzy Uczniowie ubrań.
Wiele z tych haseł nastraja pozytywnie, dają pewne wskazówki i rady np. Kochaj siebie,możesz zmienić świat, podążaj za swym marzeniem, umysł i dusza potrzebują twojej uwagi.
A czy są w Waszej garderobie ubrania z napisami w języku niemieckim, hiszpańskim lub innym? 🙂

Białe tło, czarne napisy, niebieski motyl.

27. 09. 2023 r.