Lider Lokalnej Ekologii

W dniu 19. 04. uczniowie kółka chemicznego uczestniczyli w wycieczce terenowej szlakiem prowadzącym z rezerwatu Kacze Łęgi do zbiornika retencyjnego "Obwodnica".
Wycieczka realizowana była w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

W dniu 19 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi na holu głównym przygotowano stanowiska z: kolorowankami, komiksami, ulotkami, bajkami dla najmłodszych. Przy współpracy ze szkolną biblioteką zaprezentowano książki o tematyce naszej planety z zakresu geografii i biologii oraz literaturę przygodową. Dla dociekliwych wiedzy był kącik Nationale Geographic. W dniu dzisiejszym telefony komórkowe posłużyły uczniom do rozwiązywania interaktywnych quizów, zagadek ekologicznych o tematyce wody.
Przy organizacji wykorzystano materiały edukacyjne dostępne przez Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki".
Serdeczne podziękowania za pomoc dla uczniów klasy 8b.
Anna Gerber

19. 04. 2024 r.

Elektrośmieci - co z nimi zrobić?

W związku z realizacją konkursu "Ekspert EE, czyli w trosce o Twoje środowisko", na zajęciach wychowawczych w klasie 5c przybliżono uczniom temat elektrośmieci. W tym celu m.in. wykorzystano materiały edukacyjne dostępne na stronie Komunalnego Związku Gmin "Dolina Redy i Chylonki".
Przypomniano uczniów o terminie zbiórki odpadów w szkole.

Sukces uczennicy

Uczennica klasy 5c Julia Bemke zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Wielkanocna Gdynia w origami".
Serdeczne gratulacje 👏👍💪🏆♥️

Toaleta to nie śmietnik

Dziś uczniowie klasy 5c na przerwie stworzyli makietę, mająca na celu uświadomienie swoim szkolnym kolegom i koleżankom - czego nie powinno się wyrzucać do WC. Na drzwiach od łazienek pojawiły się stosowne informacje.
Akcja została przeprowadzona pod hasłem "Toaleta to nie śmietnik", w ramach projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii "Na tropie czystej wody".
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za wspaniałą współpracę i zaangażowanie.
Anna Gerber

16. 04. 2024 r.

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu z języka niemieckiego „Śladami Baśni Bracu Grimm”

I miejsce Maja Janus - SP nr 8
II miejsce Konstancja Sibora-Urbaniak - SP nr 8
III miejsce Bianka Podkowska - SP nr 8
Wyróżnienia:
Milena Siekierska – SP nr 16
Emilia Foryś – SP nr 8
Lena Pawlik – SP nr 8
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za nadesłane prace.
Zapraszamy do odbioru nagród w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 31:
w czwartek 18. 04. 2024 r. lub w późniejszym terminie (pn. - wt. 8:00 - 15:00, czw. - pt. 8:00 - 15:00).

15. 04. 2024 r.

Konkurs z języka angielskiego THE BIG CHALLENGE

41 uczniów naszej szkoły po raz 4 przystąpiło do konkursu z języka angielskiego THE BIG CHALLENGE. W konkursie tym biorą udział uczniowie z krajów europejskich.
Uczniowie wykonali 55 zadań online na szkolnych komputerach, a zadania te obejmowały znajomość słownictwa, gramatyki, wiedzy o krajach anglojęzycznych, a także rozumienie tekstu czytanego oraz słuchanego.
Klasy 4 i 5 pisały poziom 1, klasy 6 poziom 2, klasy siódme poziom 3 i klasy 8 poziom 4.
Wyniki konkursu zostaną przesłane do szkoły wg pisanych poziomów w odniesieniu do naszej szkoły, województwa i kraju.
Dziękuję za tak liczny udział w THE BIG CHALLENGE.
I. Orlicka

Film 1>         Film 2>

12. 04. 2024 r.

Ekologiczny przemarsz, happening "Czysta woda"

W dniu 12 kwietnia odbyła się druga część ekologicznego przemarszu, happeningu "Czysta woda".
Dziś w teren wyruszyli uczniowie klasy 5a i 6b.
Podziękowania dla opiekunów grupy: p. Hoeft-Żałobowskiej i p. Gerber.

12. 04. 2024 r.

Kompetencje - co się teraz liczy?

W ramach obchodów Roku Małej Ekonomii na lekcjach geografii uczniowie klas 7 omawiając zagadnienia dotyczące zatrudnienia i bezrobocia w Polsce określali swoje życiowe priorytety, wartości, cele i dalszą drogę edukacji.
Wykorzystano materiały dydaktyczne z Ogólnopolskiego Programu Ekonomia na co dzień.