Biwak klas 6

W dniach 10-12 czerwca klasy VI ruszyły na coroczny, trzydniowy biwak, tym razem w Garczynie. Biwak miał charakter survivalowy - dostarczył Uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i doświadczeń:)
Bardzo dziekujemy Survival Adventure Squad za profesjonalny i bezpieczny sposób przeprowadzenia wszystkich bloków zadaniowych - jesteśmy pod wrażeniem Waszej pracy!
To były intensywne trzy dni, spędzone na świeżym powietrzu, całkowicie bez telefonów komórkowych. Czy za rok pojedziemy? No pewnie, że tak 🙂
Opiekunowie: K. Borawska, P. Duszyńska, P. Paździocha

12. 06. 2024 r.

Gala podsumowująca działania ekologiczne

W dniu 6 czerwca odbyła się uroczysta gala podsumowująca działania ekologiczne prowadzone przez Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki.
Dwójka naszych uczniów odebrała nagrody z konkursu fotograficznego.
Nasza szkoła za wieloletnią, efektywną edukację ekologiczną całej społeczności szkolnej, środowiska lokalnego, współpracę z różnymi i instytucjami otrzymała nominację do nagrody głównej Róży Ekologii.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców wspierających nasze ekologiczne akcje.

07. 06. 2024 r.

Dzień Dziecka w klasie 5c

07. 06. 2024 r.

Zakamarki dzielnic

Klasa 6a postanowiła zgłębić zakamarki dzielnic nas otaczających - podzieleni na cztery zespoły uczniowie mieli za zadanie przygotować informacje i ciekawostki dotyczące Cisowej, Chyloni, Leszczynek i Grabówka i przedstawić je klasie. Podczas wspaniałego spaceru poruszonych zostało wiele dzielnicowych tematów i odkryte zostały różne tajemnice i zaskakujące informacje.
Polecamy taki spacer innym klasom - warto wiedzieć jak najwięcej o miejscu, w którym mieszkamy, a przy okazji można zrobić wieeele kroków 🙂

28. 05. 2024 r.

Konkurs Fotograficzy "Wdech... wydech... zielone płuca mojej okolicy"

Serdeczne gratulacje dla laureatów XVI edycji Konkursu Fotograficznego "Wdech... wydech... Zielone płuca mojej okolicy", organozwanego przez Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki.
Prace naszych uczniów i ich artystyczny kunszt zostały docenione przez jury.
II miejsce - Dmitry Yaskevich - klasa 7B
III miejsce - Hanna Brzozowska - klasa 8B
Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 06 czerwca w siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, na uroczystej gali podsumowania edukacji ekologicznej prowadzonej przez KZG.
Szkolny koordnator: Anna Gerber

16. 05. 2024 r.

Konkurs Fotograficzy "Wdech... wydech... zielone płuca mojej okolicy"

Prace uczniów biorące udział w Konkursie Fotograficzym "Wdech... wydech... zielone płuca mojej okolicy", organizowanym przez Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki".
Czekamy na wyniki jury :)

26. 04. 2024 r.

Światowy Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Języka Angielskiego.
Jak pomocny jest on we współczesnym świecie, można poczytać na załączonych zdjęciach.

25. 04. 2024 r.

Tworzenie gier planszowych - Lider Lokalnej Ekologii

Na zajęciach techniki uczniowie klas VI tworzyli eko gry dotyczące małej retencji.
Zadanie było realizowane w ramach projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii "Na tropie czystej wody".

25. 04. 2024 r.

Akcja Żonkile

19 kwietnia 2024 w naszej szkole obchodziliśmy dzień pamięci o powstaniu w getcie warszawskim znany także jako Akcja Żonkile organizowana od wielu lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
Uczniowie na lekcjach techniki i plastyki wspólnie wykonali papierowe żonkile, które zostały wręczone uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Alicja z 5C przygotowała piękny plakat, a klasa 5B wzięła udział w lekcji dotyczącej powstania w getcie warszawskim przygotowanej na bazie materiałów zamieszczonych na stronie Muzeum Polin.
Akcja Żonkile miała także miejsce w naszej bibliotece szkolnej:)
Bardzo dziękujemy za tak duże zaangażowanie i życzliwość całej społeczności naszej szkoły:)
Karolina Barylla-Borawska, Małgorzata Baranowska, Liliana Janeczko, Katarzyna Wesołowska

19. 04. 2024 r.