Ekologiczny przemarsz, happening "Czysta woda"

W dniu 11 kwietnia uczniowie klasy 5b, 5c i 6c brali udział w ekologicznym happeningu pt. "Na tropie czystej wody", w związku z realizacją zadań do projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii.
Przemarsz miał na celu podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców najbliższej okolicy szkolnej dzielny Cisowej.
Uczniowie prezentowali przygotowane na zajęciach techniki eko banery, promujące racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi na kuli ziemskiej.
Uczniowie rozdawali przechodniom ulotki, dzięki którym można zbadać swój własny ślad wodny.
Akcja cieszyła się wśród napotkanych ludzi ogromnym zainteresowaniem, entuzjazmem i aprobatą.
Podziękowania dla nauczycieli, którzy wsparli dzisiejszą akcję: p. Mejer, p. Duszyńskiej, p. Malz, p. Gerber.
Pamiętajmy, że aby zachować naszą planetę Ziemię musimy wszyscy razem żyć i działać ekologicznie.

Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Geograficzny MATGEO

W dniu dzisiejszym uczennice klasy 5c: Julia Bemke, Pola Gustke i Amelia Królik dzielnie i wytrwale zmagały się z zadaniami ostatniego, finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Geograficznego MATGEO.
Dziewczyny jako drużyna uzyskały 69% i otrzymały wyróżnienie!
Brawo, gratulujemy.
Życzymy wielu sukcesów na dalszych szczeblach edukacji.

Eko projektowanie

Na lekcjach techniki uczniowie klas 5 i 6 tworzyli z płyt CD niesamowite stwory żyjące w środowisku wodnym.
Było to kolejne zadanie realizowane w ramach projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii pt. "Na tropie czystej wody".
Piękne, kolorowe pracę zawisły na gazetce ściennej, na holu głównym, koło strefy relaksu.
Zapraszamy.

11. 04. 2024 r.

Zaszczyt i wyróżnienie dla uczennicy naszej szkoły

W dniu 09 kwietnia uczennica klasy 5C Pola Nowak godnie repezentowała naszą szkołę, biorąc udział w eskorcie reprezentacji Polski kobiet w meczu Polska - Austria na stadionie miejskim w Gdyni.

Kącik geograficzny

Dzięki wsparciu naszej szkolnej biblioteki na holu, przy sali od geografii powstał kącik z czasopismami National Geographic. To pomysł na zajęcie czasu na szkolnych przerwach. Uczniowie mogą poszukać w nich rozmaitych ciekawostek, nowinek, dowodów naukowych na zjawiska zachodzące w przyrodzie i otaczającym nas świecie.
Zapraszam do zapoznania się z przyjazną lekturą.
Anna Gerber

09. 04. 2024 r.

Sukces uczennicy

Gratulacje!

08. 04. 2024 r.

Projekt Animals

Po omówieniu świata zwierząt - ich budowy: łuski, rogi, kły, kopyta, skorupa, płetwy itd., wyglądu: paski, cętki itp., pożywienia, gatunku, do którego należą, czy to ssaki, gady, płazy itd. uczniowie 4B przedstawili na ten temat swoje projekty, dodając do prezentowanych wybranych przez siebie zwierząt, własne domowe - psy, koty, żółwie, papużki, świnki morskie. Projekty utrwaliły słownictwo, rozszerzyły także o nowe np. roślinożercy, mięsożercy, wszystkożercy, gryzonie, drapieżniki, prowadzące nocny tryb i inne.

Film >

03. 04. 2024 r.

Unsere Briefe - korespondencja w języku niemieckim

W ramach projektu „Wir lernen uns kennen” uczniowie z klasy 7A wymienili się listami z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie. W języku niemieckim opisali swoje życie rodzinne i szkolne. Napisali też o swoich przyjaźniach, pasjach oraz jak spędzają czas wolny. Było to dla siódmoklasistów nowe i ciekawe doświadczenie. Wszyscy bardzo ucieszyli się z otrzymanej korespondencji.

27. 03. 2024 r.

Jak kształtować poczucie odpowiedzialności i wrażliwości przy okazji Świąt Wielkanocnych?

W dniu dzisiejszym w piórnikach i śniadaniówkach uczniów klasy 5c zamieszkały pisankowe maleństwa. Wtorek upłynął nam na wspólnym działaniu i integracji. Dzieci losowo dobrane w pary otrzymały jajka, którym namalowały buźki, ozdobiły je, nadały imiona, przygotowały mieszkanka, posłanka i przez cały dzień sprawowały nad nimi opiekę. Do końca lekcji udało się przetrwać wszystkim surowym jajkom 👍🫶😘💪🐰
W taki oto sposób czas Wielkanocy nadażył się do kształtowania ważnych umiejętności społecznych. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, opiekuńczością, wrażliwością, dobrocią.
Brawo 5c.

26. 03. 2024 r.