Aktualności

Szkolny konkurs historyczno-literacki „Tysiąc lat Królestwa Polskiego”

Nasza szkoła włączyła się w obchody 1000-lecia Królestwa Polskiego i pierwszej koronacji. W związku z tym przeprowadzony został Szkolny konkurs historyczno-literacki o pierwszym królu Polski Bolesławie Chrobrym „Tysiąc lat Królestwa Polskiego”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace konkursowe w dwóch kategoriach (plakat i opowiadanie). Decyzja o wyborze najlepszych prac była bardzo trudna, tym bardziej, że konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Poniżej prezentujemy wyniki:
Kategoria plakat:
I miejsce - Lea F. kl. IVa
II miejsce - Nikodem S. kl. IVb
III miejsce - Julia B. kl. VIc
wyróżnienie - Vanessa S. kl. VIIa
Kategoria opowiadanie:
I miejsce - Pola G. kl. VIc
II miejsce - Julia B. kl. VIc
III miejsce - Antonina G. kl. IVb
wyróżnienie - Lena P. kl. VI c
Wszystkie prace konkursowe w kategorii plakat można obejrzeć na holu (parter A).
Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Serdecznie gratulujemy:)
Dorota Rychert, Katarzyna Wesołowska

28. 04. 2025 r.

Lider Lokalnej Ekologii

W ramach realizacji projektu Lider Lokalnej Ekologii "Odpady niebezpieczne" uczniowie klas starszych wykonali ulotki informujące o tym, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami.

24. 04. 2025 r.

Akcja Żonkile w SP31

Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy dzień pamięci o powstaniu w getcie warszawskim znany także jako Akcja Żonkile organizowana od wielu lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
Uczniowie na lekcjach plastyki i techniki wykonali papierowe żonkile, będące symbolem pamięci o tym tragicznym wydarzeniu. Przygotowana została także tablica, na której wykorzystane zostały materiały przygotowane przez Muzeum. Uczniowie klasy 5b wzięli udział w lekcji przygotowanej dzięki materiałom znajdującym się na stronie Muzeum.
Bardzo dziękuję za tak duże zaangażowanie całej społeczności naszej szkoły. Szczególne podziękowania dla p. Karoliny Barylli-Borawskiej i Anny Gerber oraz Liliany Janeczko za zaangażowanie w przeprowadzenie akcji😀
Katarzyna Wesołowska

24. 04. 2025 r.

Eko projektowanie - makieta PSZOK-u

Uczniowie klas 6 na lekcjach techniki zajęli się eko projektowaniem. Pracując w grupach tworzyli poszczególne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wszystkie prace zostały połączone w jedną całość i zaprezentowane jako makieta PSZOK-u na holu głównym.
Anna Gerber

Galeria zdjęć >

23. 04. 2025 r.

Quiz "Sposoby postępowania z ZSEE"

Uczniowie klasy 6c i 8a w ramach realizacji projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii zapoznali się z lekturą komiksu z serii "Eko pamiętnik #2 Niebezpieczna gra".
Bardzo duża grupa uczniów klasy 6c przygotowała quizy jednokrotnego wyboru dotyczące sposobów postępowania z ZSEE, czyli zepsutym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Uczestnikami gry byli koledzy i koleżanki z klasy, znajomi oraz rodzina. Uzyskane wyniki zostały omówione wspólnie z nauczycielem.
Tak więc zdobywanie, utrwalanie wiedzy w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami w połączeniu z narzędziami nowoczesnej technologii okazały się świetnym sposobem na kształtowanie świadomości ekologicznej najbliższych.
Anna Gerber

23. 04. 2025 r.

W poszukiwaniu odpadów niebezpiecznych

W ramach realizacji projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii uczniowie klasy 6c oraz 8b wcieli się w rolę detektywów. Zaopatrzeni w wiedzę zdobytą na zajęciach wychowawczych i lekcjach chemii, w oparciu o stworzone karty pracy, przemierzali szkolne zakamarki w poszukiwaniu piktogramów odpadów niebezpiecznych umieszczanych na różnych przedmiotach. Prowadzili również obserwacje w swoim najbliższym, domowym otoczeniu. Na podstawie zgromadzonych materiałów wzięli udział w dyskusji "Czy my, nasze rodziny i nasi sąsiedzi wiedzą jak należy postępować z odpadami niebezpiecznymi?". Uczniowie potrafili wskazać zagrożenia odpadów niebezpiecznych dla ludzi, zwierząt i całego środowiska. Wspólnie proponowaliśmy różne rozwiązania problemu. Przyczyniając się do podniesienia świadomości ekologicznej społeczności szkolnej i środowiska lokalnego stworzyliśmy mega duży plakat z podziałem na grupy odpadów niebezpiecznych i stosowanych na nich oznaczeniach.
Praca zostala wyeksponowana w widocznym dla wszystkich miejscu.
Serdeczne podziękowania dla zaangażowanych uczniów w realizację zadania.
Razem możemy więcej 🙂
Anna Gerber

Galeria zdjęć >

23. 04. 2025 r.

Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia to Dzień Języka Angielskiego. 23 kwietnia to prawdopodobna data urodzin i śmierci Williama. Umieszczone na korytarzu informacje mają na celu podkreślenie roli języka angielskiego w globalnej komunikacji.
I. Orlicka

23. 04. 2025 r.

Ekologiczne piosenki o odpadach niebezpiecznych

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Lider Lokalnej Ekologii” uczniowie klas 5-8 korzystając z aplikacji Suno stworzyli niesamowite piosenki o tematyce odpadów niebezpiecznych..
Brawo dla wszystkich zaangażowanych uczniów. Jesteście niesamowici :)
Warto posłuchać i wcielić kilka zasad do swojego codziennego życia.
Pamiętajmy! Ziemia jest tylko jedna. Jej przyszłość zależy od nas samych.

Wyróżniona praca:

Mateusz M. – klasa 7A

Piosenki:

Paweł P. – klasa 5A

Kacper U. – klasa 5B

Piotr B. – klasa 5B

Lena S. – klasa 6B

Gabryś S. – klasa 6C

Karolina D.-K. – klasa 6C

Julia B. – klasa 6C

Jagoda A. – klasa 6C

Pola G. – klasa 6C

Lena P. – klasa 6C

Julia W. – klasa 6C

Ala Ł. – klasa 6C

Mikołaj N. i Kapcer R. – klasa 6C

Vanessa S.– klasa 7A

Tymek P. – klasa 7A

Andrzej D. i Kacper O. – klasa 7B

Ola W. – klasa 7B

Błażej Z. – klasa 7B

Krystian S.-J. I Alan P. – klasa 7B

Adam Z.-T. i Maks R. – klasa 7C

Zuzia H. – klasa 8B

17. 04. 2025 r.

Dzień Europy

7 i 8 maja świętować będziemy w szkole Dzień Europy.

7 maja przedstawiciele klas zaprezentują wylosowane przez wychowawcę lub gospodarza klasy europejskie państwo.
Prezentacja powinna zawierać:

  1. podstawowe zwroty w danym języku np. Witamy w Grecji, życzymy miłego pobytu w naszym kraju, dziękuję, dzień dobry, do widzenia, dobranoc, cześć
  2. plakat:
    • z ogólnymi informacjami na temat danego państwa: flaga, stolica, główne miasta,
    • zwroty grzecznościowe : dziękuję, dzień dobry, do widzenia, jak się masz?
    • słówka: tak, nie, gdzie, kto, co, dlaczego
    • zwroty: która godzina, jak się nazywasz, pomóż mi, lubię cię, kocham cię
    • ciekawostki o danym kraju.

Do prezentacji należeć będzie także wykonanie potrawy charakterystycznej dla omawianego państwa.

7 maja wręczone zostaną nagrody w konkursie na makietę kraju europejskiego (termin ich oddania to 5 maja).

8 maja odbędzie się loteria z pytaniami na temat podstawowej wiedzy o krajach europejskich. Dla uczniów, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, będą nagrody.
W tym dniu na plastycznym stanowisku dzieci będą mogły kolorować flagi europejskich państw i zawieszać je na „drzewie”.
Wyznaczone będzie także stanowisko, w którym uczniowie klas 1-3 układać będą w całość elementy składające się na zabytki europejskie (według wzoru).
Kolejną atrakcją tego dnia będzie malowanie flag na twarzach uczniów oraz fotobudka, dzięki której będzie można na chwilę przenieść się do europejskich państw.

Akcentu tym dwóm dniom doda wystrój korytarza, na którym umieszczone zostaną kolorowe banery - korytarz zamieni się w małą Europę oraz muzyka.

Uczniowie, którzy chcieliby za zgodą swych rodziców przynieść zdjęcia, z pobytu w europejskich krajach, mogą to zrobić do 5 maja. Z tych zdjęć powstanie gazetka, dzięki której dowiemy się, np. który europejski kraj jest najczęściej odwiedzany, zobaczymy ciekawe miejsca z danych państw. Zdjęcia zostaną oddane uczniom. Prośba o podpisanie zdjęć imieniem, pierwszą literą nazwiska i klasą.

Za aktywny udział w świętowaniu Dnia Europy przewidziane są plusowe punkty. Za ciekawe prezentacje państw – nagrody i punkty plusowe.

Iwona Orlicka, Monika Pietroczuk, Anna Gerber

15. 04. 2025 r.


Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
ZAMKNIJ