Sukces ucznia

Kolejny sukces Filipa Grabowskiego - ucznia klasy 6 c. Gratulacje!

Zajączek w 5c

W dniu dzisiejszym do grzecznych dzieci w klasie 5c zawitał zajączek. Oprócz słodkich upominków uczniowie zmagali się z przygotowanymi zadaniami w formie escape roomu. Nagrodą była klasowa maskotka Stefania.👍♥️🫶😘💪🎁🎁🎁🎁💞🐰🐰🐰🐰🐰

Lider Lokalnej Ekologii

W ramach Projektu Lider Lokalnej Ekologii na lekcjach chemii w klasach 7 i 8 przeprowadziliśmy cykl zajęć dotyczących wody - jej właściwości, zanieczyszczeń, sposobów racjonalnego gospodarowania. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego "Uwaga! Zmiana klimatu. Retencja wody.", udostępnionego przez Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki".

Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego ze znajomości flag państw świata

W dniach 21 i 22 marca 2024 roku z inicjatywy uczniów odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny ze znajomości flag państw świata. W rywalizacji wzięło udział aż 51 uczniów z klas 5-8.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za poświęcony czas na przygotowanie się, ogromne zainteresowanie i zaangażowanie.
Wyniki przedstawiając się następująco:
Veleslav Kelasyev klasa 5B 100%
Michał Błachnio klasa 6C
II miejsce Michał Lisius klasa 7B 97%
Julia Bemke klasa 5C
III miejsce Oliwier Myler klasa 7A 93%
wyróżnienie Kamil Żuchowski klasa 5A 90%
Ula Mąka klasa 6A
Mikołaj Rudacki klasa 6C
Aleksandra Bigus klasa 6B
Gratulacje :)
Anna Gerber

Szkolny Konkurs Geograficzny

Ze znajomości flag państw świata.

24. 03. 2024 r.

Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody - ubierz się na niebiesko. Akcja miała uwrażliwić społeczność szkolną na problemy gospodarowania wodą oraz jej zasobami.

24. 03. 2024 r.

Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Historyczny

22 marca 2024 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Historyczny dla Gdyńskich Szkół Podstawowych o życiu i działalności Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego pt. „O dwóch takich co skroplili powietrze, czyli co wiecie o Karolu Olszewskim i Zygmuncie Wróblewskim” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka i patronatem instytucjonalnym Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.
Sponsorem nagród w konkursie była Rada Dzielnicy Cisowa.
Wzięło w nim udział 10 dwuosobowych drużyn z gdyńskich szkół podstawowych oraz 2 drużyny z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Dębogórzu.
Zadaniem uczestników było wykonanie lapbooka o tematyce konkursowej oraz rozwiązanie testu wiedzy z zakresu chemii (budowa atomu, właściwości powietrza, zanieczyszczenia) i historii (życie i działalność naukowców na tle sytuacji społeczno-politycznej zaboru austriackiego).
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy chemicznej oraz historycznej oraz umiejętności plastyczne. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 26 (Myron i Artem), drugie miejsce reprezentanci tej samej szkoły Wojciech i Svitoslav, a trzecie miejsce po zaciekłej dogrywce przypadło Marcie i Amelii z ZSO nr 8 w Gdyni. Nasze drużyny Kira i Marta z 7A zajęły 5 miejsce, a Michał L. i Piotrek M. z 7B 7 miejsce.
Nagrody za udział w konkursie wręczał Pan Prezydent Bartosz Bartoszewicz, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Cisowa Pan Paweł Korycki oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31 Pan Aleksander Kuźmin.
Była to już II edycja konkursu chemiczno-historycznego. Na kolejną zapraszamy już za rok.
Organizatorki konkursu mgr Monika Nawrocka-Jesiołowska, mgr Katarzyna Wesołowska, mgr Karolina Barylla-Borawska

Różne polskie banknoty.

22. 03. 2024 r.

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Geografii

Ogromne gratulacje dla uczniów Naszej szkoły, którzy zajęli wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Geografii "Olipmus".
W kategorii klas 5
KAMIL ŻUCHOWSKI (klasa 5A) - zajął I miejsce w Polsce, uzyskując tytuł laureata
MARCELINA KROPLEWSKA (klasa 5A) - zajęła III miejsce w Polsce, uzyskując tytuł laureata
Kornelia Dyrkacz (klasa 5A) - uzyskała dyplom uznania
Vanessa Mejna (klasa 5A) - uzyskała dyplom uznania
Ksawier Chwiećko (klasa 5A) - uzyskał dyplom uznania
Bartosz Hannusch (klasa 5A) - uzyskał dyplom uznania
Julia Wasak (klasa 5A) - uzyskała dyplom uznania
Milena Frankiewicz (klasa 5A) - uzyskała dyplom uznania
W kategorii klas 6
Urszula Mąka (klasa 6A) - uzyskała dyplom uznania
W kategorii klas 8
MAJA ŁAGODA (klasa 8A) - zajęła IX miejsce w Polsce, uzyskując tytuł laureata
Cyprian Szymko (klasa 8A) - uzyskał dyplom uznania
Michał Kamiński (klasa 8A) - uzyskał dyplom uznania
Uczniowie biorący udział w/w konkursie zajęli wysokie noty. Znacznie powyżej średnich wyników zarówno w województwie pomorskim, jak i w rankingu ogólnopolskim.
Gratulacje :)
Anna Gerber

20. 03. 2024 r.

Warsztaty z zabezpieczeń polskich banknotów

Uczniowie z 1 klasy ZSAE - Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni wraz ze swoimi nauczycielami przeprowadzili z uczniami klas siódmych dwugodzinne warsztaty z zabezpieczeń polskich banknotów.
Podczas warsztatów omówiono m.in. 100 lat polskiego złotego, jego rys historyczny.
Uczniowie zapoznali się z pojęciami typu: inflacja, denominacja, emisja, znak wodny, nitka zabezpieczająca, recto-verso, Narodowy Bank Centralny i jego funkcje, hologram, mikrodruk.
Podczas warsztatów uczniowie operowali prawdziwymi banknotami. Wielu z nich po raz pierwszy miało w dłoniach banknot o nominalnej wartości pięćset złotych z wizerunkiem Jana III Sobieskiego.
Uczniowie ZSAE biorą udział w konkursie organizowanym przez NBP i w ramach tego konkursu przeprowadzają warsztaty w uczniami szkół podstawowych, średnich oraz studentami.
Duże wrażenie na nauczycielach ZSAE zrobila historyczna wiedza Michała Matiaszuk z kl. 7B, który znał odpowiedzi na pytania, na które nie odpowiedzieli nawet studenci, z którymi także odbyły się te wasztaty.

Różne polskie banknoty.

Filmik 1 >           Filmik 2 >