Aktualności

Odpady niebezpieczne

Zgłębiając zagadnienia ekologii w zakresie znaczenia szkodliwości odpadów niebezpiecznych dla środowiska, uczniowie klas 5 i 6 na lekcjach techniki tworzyli ulotki na w/w temat.
Na wystawę prac zapraszamy na I piętro budynku B.
Anna Gerber

Galeria zdjęć >

10. 04. 2025 r.

Odpady niebezpieczne

W ramach realizacji projektu edukacyjnego na lekcjach geografii i techniki uczniowie zostali zapoznani z tematem odpadów niebezpiecznych. Poznali ich rodzaje, sposoby segregacji, utylizacji, unieszkodliwiania. Zwrócono również uwagę na ich oznaczenia w produktach codziennego użytku. Na szkolnych gazetkach zawisły materiały informacyjne. Wykorzystano materiały przygotowane przez KZG oraz inne źródła.
Anna Gerber

10. 04. 2025 r.

Z wizytą w Punkcie Odpadów Niebezpiecznych

W dniu dzisiejszym na lekcji geografii uczniowie klasy 8B odwiedzili dzielnicowy Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych. Kształtując świadomość ekologiczną młodego pokolenia przypomnieliśmy zasady zbiórki prowadzonych odpadów.
Zadanie było realizowane w ramach projektu edukacyjnego Lider Lojalnej Ekologii.
Anna Gerber
Ewa Mejer

10. 04. 2025 r.

Wielkanocna wymiana kartek z Wiązowną

W ramach świątecznego projektu nasi uczniowie wymienili się kartkami wielkanocnymi z życzeniami w języku niemieckim z uczniami Szkoły Podstawowej w Wiązownie. Własnoręcznie wykonane kartki, ozdobione wiosennymi motywami, sprawiły wszystkim wiele radości.
Dziękujemy za piękne życzenia i wspólną inicjatywę!

10. 04. 2025 r.

Lider Lokalnej Ekologii

W ramach Projektu Lider Lokalnej Ekologii "Odpady niebezpieczne" klasa 8b wybrała się na spacer po najbliższej okolicy naszej szkoły. Celem spaceru było wyszukanie odpadów niebezpiecznych, które nie trafiły do odpowiedniego śmietnika. Zobaczcie co znaleźliśmy 🙈🙊

Galeria zdjęć >

08. 04. 2025 r.

Lekcje fizyki nigdy nie są nudne 🙂

Klasa 8a badająca zjawiska cienia i półcienia💪🌞

Galeria zdjęć >

08. 04. 2025 r.

Konkurs fotograficzny "Śladami wiary"

Konkurs kierowany jest do uczniów klas IV-VIII.

Regulamin konkursu

07. 04. 2025 r.

Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Historyczny

4 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Historyczny o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza pt. „Król nafty, czyli co wiecie o Ignacym Łukasiewiczu” objęty patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdyni Pani Aleksandry Kosiorek oraz Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego oddział w Gdańsku.
Nasz konkurs swoją obecnością zaszczycili goście ubrani w stroje górnicze Pan Dariusz Skurczyński- Prezes Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego SITPiG Oddział w Gdańsku i Pani Aneta Kubala - Członek Zarządu Oddziału, Przewodnicząca Koła Orlen Petrobalitic, którzy przywieźli dla uczestników konkursu nagrody, a dla szkół zwycięskich drużyn buteleczkę ropy naftowej wydobytej z dna Bałtyku.
W konkursie, który organizowała Szkoła Podstawowa nr 31 wzięło udział 13 dwuosobowych drużyn z Gdyni, Dębogórza i Tczewa. Konkurs składał się z 2 etapów, z których pierwszy polegał na przygotowaniu lapbooka o Ignacym Łukasiewiczu. W drugiej części uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy o życiu i działalności bohatera konkursu oraz wiadomości z chemii związanych z ropą naftową, węglowodorami, krakingiem i reformingiem.
Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani do rywalizacji, ale jak to zwykle w konkursach bywa trzeba było wyłonić najlepszą trójkę.
I miejsce, zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Dębogórza (Nikodem i Wojciech), II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 26 (Wojciechowi i Stanisławowi), a III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Tczewa (Michał i Sebastian). Nasze drużyny (Michał i Piotrek z 8B oraz Vanessa i Hania z 7A) dzielnie walczyły o jak najlepszy wynik. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali drobne upominki.
Sponsorem konkursu była Rada Dzielnicy Cisowa reprezentowana przez Pana Przewodniczącego Pawła Koryckiego, Szkoła Podstawowa nr 31, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego oddział w Gdańsku, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Organizatorki konkursu
Monika Nawrocka-Jesiołowska i Katarzyna Wesołowska

Galeria zdjęć >

04. 04. 2025 r.

I Forum Samorządów Uczniowskich w Gdyni

Przedstawicielki Samorzadu Szkolnego SP31 wzięly dziś udział w I Forum Samorządów Uczniowskich w Gdyni.
Celem spotkania było wzmocnienie roli samorządów uczniowskich oraz integracja środowiska szkolnego. Uczestnikami spotkania były samorządy uczniowskie, ich opiekunowie oraz dyrektorzy gdyńskich szkół podstawowych.
Praca warsztatowa w formie paneli dyskusyjnych dla uczniów z samorządów uczniowskich, ich opiekunów, oraz kadry dyrektorskiej przebiegła w gorącej atmosferze i liczymy na to, że wysnute wnioski będą miały realny wpływ na działanie samorządów szkolnych.
Dziękuję Zuzannie i Alicji za wspaniałe reprezentowanie naszej Szkoły i chęć podzielenia się swoim doświadczeniem z pracy na rzecz Samorządu. Brawo, Dziewczyny!
Karolina Borawska, opiekun Samorządu Szkolnego

04. 04. 2025 r.


Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
ZAMKNIJ