II B i II C w Pucku

14 listopada uczniowie klasy 2 b i 2 c odwiedzili Manufakturę Szkła – Puck Glass w Pucku. W pracowni szkła artystycznego zgłębiliśmy tajniki wytwarzania przedmiotów ze szkła wytapianego w specjalnym piecu. Uczestniczyliśmy w pokazie dmuchania szkła oraz zostaliśmy oprowadzeni po szlifierni, gdzie następuje dalsza obróbka – szlifowanie i polerowanie. Ciekawostką była pracownia szkutnicza, w której zobaczyliśmy remont kadłuba jachtu. W Pucku zachwycił nas także ładnie odnowiony rynek z kamieniczkami, ratuszem, zegarem kwiatowym i herbową ławeczką. To była bardzo udana wycieczka!

15. 11. 2019 r.

II D w Centrum Nauki Experyment

Dzisiaj klasa 2d była na zajęciach pt. Kosmos w Experymencie. Po ciekawych doświadczeniach wykonywanych samodzielnie i dużej dawki wiedzy o układzie słonecznym, uczniowie mieli czas na zabawę i obcowanie z dziełami techniki. Wszystkim bardzo się podobało!

14. 11. 2019 r.

Klasa I A na spotkaniu autorskim

We wtorek 12 listopada klasa Ia odwiedziła pełną uroku i pachnącą książkami księgarnię Szymelka, mieszczącą się w centrum Gdyni. Dzieci zostały zaproszone na spotkanie z pisarką, Panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką wielu ciekawych książek dla dzieci. Pani Roksana opowiedziała dzieciom, w jaki sposób powstają książki, począwszy od pomysłu do gotowej książki w księgarni. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i uważnie słuchały porad i wskazówek, jak zacząć pisać opowiadania i książki. Z uwagą wysłuchały także fragmentu książki Pani Roksany opowiadającej przygody ryjówki Florki. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie książkę z dedykacją autorki. Bardzo dziękujemy Pani Ani z księgarni Szymelka za zaproszenie oraz Pani Roksanie za bardzo interesujące spotkanie w miłej atmosferze. Jednocześnie informujemy, iż w naszej szkolnej bibliotece znajdują się książki Pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, więc zachęcamy do czytania.

14. 11. 2019 r.

II A w Centrum Nauki Experyment

Kółko plastyczne

Wycinamy, wyklejamy, rysujemy, trochę się brudzimy i dużo się śmiejemy. Pracownia plastyczna w sali 29c. Tym razem galeria prac znajduje się na II p budynku C.

Policyjna foczka

Spotkanie klas pierwszych z policjantką w ramach programu "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa".

Zajęcia historii

Nasza piękna biało-czerwona czyli zajęcia historii w klasach młodszych.

09. 11. 2019 r.

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu dzisiejszym - 8 listopada, na deskach sali gimnastycznej SP 31 w Gdyni wystawiony został musical przygotowany przez uczniów oraz wychowawców i rodziców klas trzecich, z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Muzyka, choreografia i wspaniała gra utalentowanych aktorów zachwyciła publiczność i "chwyciła" każdego za serce. Gratulujemy Pani Dorocie i Marzence przygotowania tak pięknej uroczystości dla całej szkoły.
Szersza relacja na profilu FB szkoły.

Olimpiada Wiedzy Archimedes

Dziesięcioro najlepszych matematyków z klas trzecich przystąpiło dzisiaj do Olimpiady Wiedzy Archimedes - Matematyka Plus. Zadania nie przysporzyły większego kłopotu, wszyscy świetnie sobie poradzili. Gratulujemy!
Na wyniki czekamy do lutego.

Konkurs w klasach 0

We wtorek, 5 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu klas zerowych "Barwy jesieni". Wszystkie prace były piękne. Wyróżnionych szczególnie zostało kilka prac. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i drobne upominki.

Kółko plastyczne klas II i III

Kółko plastyczne klas I

Trzecie klasy w Eksperymencie

Klasa II B złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową

W czwartek 31 X uczniowie klasy 2 b złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą najmłodszym żołnierzom, którzy walczyli na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Od dnia 10 X 1975 roku nasza szkoła nosi zaszczytne imię Synów Pułku. Cześć ich pamięci!

02. 11. 2019 r.