Klasy 0 - III

II b w Stacji Kultura

Klasa IIb wybrała się 4 września do Stacji Kultura, czyli biblioteki miejskiej znajdującej się na dworcu PKP w Rumi. Tematem warsztatów była droga książki od księgarni do czytelnika korzystającego z biblioteki. Przez chwilę dzieci stały się pomocnikiem bliotekarza, który miał znależć wybraną książkę na właściwej półce. Trzeba było wpisać w komputerze autora książki i tytuł, a później odszukać ją we wskazanym w komputerze dziale. Wszystkim udało się wykonać to zadanie, a bardzo przydała się dobra znajomość alfabetu. Oprócz warsztatöw uczniowie podziwiali stylizowane na pomieszczenia dworcowe wnętrze biblioteki, za które projektant dostał światowe wyróżnienie. Dzieci odwiedziły najpiękniejszą bibliotekę na świecie!

04. 09. 2019 r.

II a w Muzeum Motoryzacji i na poczcie

Dnia 4 września klasa II A wybrała się na wycieczkę do Muzeum Motoryzacji oraz na pobliską Pocztę. Podczas wizyty w Muzeum Motoryzacji dzieci poznały modele zabytkowych samochodów oraz ich historię. Natomiast podczas wizyty na poczcie pracę osób pracujących na poczcie oraz zasady wysyłania paczek i listów. W ten sposób dzieci klas młodszych w kreatywny sposób rozpoczęły nowy rok szkolny.

04. 09. 2019 r.

II a i II d w bibliotece miejskiej

Dnia 3 września klasy II A i II D wybrały się na wycieczkę do biblioteki miejskiej w Gdyni przy ul Kartuskiej. To była bardzo ciekawa wycieczka, podczas której dzieci poznały pracę biblioteki, zasady wypożyczania i zamawiania książek. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książki pt "Przygody zaginionej skarpetki". Wszystkim bardzo podobały się takie zajęcia, dzięki którym dzieci z pewnością nie raz odwiedzą bibliotekę.

03. 09. 2019 r.

II b w Muzeum Motoryzacji

We wtorek, 2 września, klasa IIb wyruszyła pieszo do najbliższego muzeum, Muzeum Motoryzacji. Po drodze dzieci podziwiały Słup Pocztowy z XIXw przy ul. Chylońskiej. W muzeum uczniowie z uwagą śledzili opowieści pani przewodniczki o pięknie odrestaurowanych zabytkowych samochodach i motocyklach. Rozpoznawały znane marki, zauważały röżnice między wyglądem starych samochodöw a nowymi. Wszystkich zaciekawiła demonstracja sposobu działania dawnych kierunkowskazów. Dzieci od razu zauważyły brak pasów bezpieczeństwa w samochodach i umieszczanie bagażu z boku pojazdu, a nie na dachu. Wszystkie pojazdy są sprawne i można je wypożyczyć na jakąś szczególną uroczystość...

02. 09. 2019 r.