"Face to face with the world"

Wysyłki paczek do Afryki nadal są wstrzymane. Możliwe, że dopiero w grudniu lub styczniu będziemy mogli wysłać Pani Gladys Mirembe paczki, które przygotowane czekają od marca.
Dzięki Pani Bożenie Konrad, Pani Monice Czajka-Pietroczuk i Pani Iwonie Orlickiej udało się zebrać 350 złotych dla Pani Gladys Mirembe na potrzebne dla dzieci produkty spożywcze i inne artykuły.
Prosimy o wspracie takich zbiórek. Liczy się każda dowolna wpłata. Konto, na które można przelewać pieniądze jest takie samo jak podawne było we wcześniejszych informacjach. Należy jednak zawsze dopisać, ze to dla Gladys Mirembe Uganda, by Pani Anna Hora - Lis, założycielka programu Face to Face, mogła rozdzielić przychodzące do niej z całego kraju wpłaty do wskazanych przez darczyńców ośrodków.

06. 08. 2020 r.

Pani Gladys Mirembe kupiła laptop. Cieszymy sie ogromnie, że mogliśmy pomóc w tym zakupie. Teraz będzie łatwiej jej prowadzić lekcje online z nami oraz pokazywać dzieciom świat.

27. 07. 2020 r.

Przez pandemię nie było możliwości lekcji online z dziećmi z Ugandy od marca. Kontakt podtrzymywany był przez przesyłanie pozdrowień przez dzieci z klas 5d i 4a, życzeń wielkanocnych i z okazji Dnia Dziecka. Przesłane były także zdjęcia domowych zwierząt naszych uczniów. Odbyły się także w tym czasie zbiórki pieniędzy dla Pani Gladys Mirembe, by mogła ona kupić ryż, fasole i inne produkty dla dzieci. U nas wakacje, w Ugandzie rok szkolny. Jednak mimo trwających wakacji na prośbę Pani Iwony Orlickiej, Staś Połetek oraz Godbe Egwuatu połączyli się dziś z podopiecznymi Pani Gladys Mirembe i opowiedzieli piękną historię, która zdarzyła się naprawdę, o przyjaźni słonia Tarry i psa Belli.

07. 07. 2020 r.

Podziękowania od dzieci z Ugandy

Kolejne pieniażki przesłane zostały dziś dla Gladys Mirembe i stąd podziękowania dla darczyńców.
Jutro jest Dzień Dziecka Afrykańskiego więc i my pamiętaliśmy o naszych małych dalekich przyjaciołach.

15. 06. 2020 r.

Życzenia dla dzieci z Ugandy

4 a i 5 d składa życzenia z okazji Dnia Dziecka dzieciom z Ugandy.

01. 06. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy


Wielka radość Pani Gladys Mirembe. Dzięki przelanym na jej konto pieniądzom, a darczyńcami była Pani Anna Jachimska, Pani Bożena Konrad, Pani Monika Czajka - Pietroczuk, Pani Iwona Orlicka i jeszcze jeden Anioł, udało się kupić dla dzieci 50 kilogramów mąki kukurydzianej, 50 kilo ryżu i fasoli.P

11. 05. 2020 r.

Życzenia dla dzieci z Ugandy

Uczniowie klasy 4 a oraz 5 d napisali wielkanocne życzenia dla Pani Gladys Mirembe i jej podopiecznych. A Michał Kamiński z kl. 4 A przesłał życzenia dziewczynce Rose.

10. 04. 2020 r.

Życzenia dla dzieci z Ugandy

Uczniowie z klasy 4 A oraz 5 D, by sprawić uśmiech na twarzach swych przyjaciół z Ugandy, przesłali zdjęcia swych pupili. Pani Gladys Mirembe pokaże je dzieciom.

Dear Friends,
The whole world is fighting Covid - 19 now, revealing the strateges to defeat it. We hope we can win this battle. Doctors, nurseries and all brave medical staff are doing their best to help people to overcome coronavirus. What can we do as the young to bring some joy into your lives? We can think of you and make you smile. For this moment it is all we are able to do.
Dear children,
your Polish friends sent you these photos. They present their beloved pets-dogs, cats, fish, hamsters, rabbits. Now when schools are closed and students are learning at home, they have a lot of time for their pets. Both kids and these funny but intelligent animals are happy being together now. Look at them and smile.

Drodzy przyjaciele,
cały świat walczy z Covid-19,odkrywając strategie, które mogą go pokonać. Mamy nadzieję, że wygramy tę bitwę. Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny robią, co w ich mocy, by pomóc ludziom pokonać koronawirusa. Co my młodzi możemy zrobić, by wnieść radość do Waszego życia? Możemy o Was myśleć i sprawić, że sie uśmiechniecie. Na tę chwile to jedyne, co jesteśmy w stanie zrobić.
Drogie dzieci,
Wasi polscy przyjaciele wysłali Wam zdjęcia swych zwierzaków. Prezentują one ich ukochane psy, koty, rybki, chomiki, króliki. Teraz, gdy szkoły są zamknięte i uczniowie uczą się w domu, mają dużo czasu dla swych pupili. Zarówno dzieci jak i te zabawne, ale inteligentne zwierzęta są szcześliwe będąc teraz razem. Spójrzcie na nie i uśmiechnijcie się.


Galeria zdjęć

07. 05. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy


Dzieci z którymi mamy lekcje online są w bardzo trudnej sytuacji - są głodne. Nie trzeba tłumaczyć, opisywać, co to oznacza i czym jest głód. Porcje, jakie obiecuje dostarczyć rząd, nie starczają nawet na tydzień, a jest to 10 kilo mąki, 3 kilogramy fasoli. Trwa kwarantanna, co utrudnia zdobycie pożywienia. Prośba i apel do wszystkich, którzy mogą pomóc wpłacając dowolne kwoty na konto Pani Gladys Mirembe. Jestem z nią w stałym kontakcie. Napisałam także do założycielki programu Face to Face with the World w sprawie zbiórki pieniędzy i zapewniła, że przekazane środki Pani Gladys Mirembe przeznaczy na zakup żywności dla dzieci. Pani Anna Hora Lis odpisała, że na co dzień Face to Face pomaga finansowo biednym dzieciom i zapewniła, że wszelkie pieniądze trafiają do potrzebujących. Liczy się każda dowolna kwota. Pieniądze można przesyłać na konto:
Bank of Africa Uganda limited. Account Name: Mirembe Gladys Account Number: 07818180002 Swift code: AFRIUGKA

Pani Gladys Mirembe napisała:
„This is such a great opportunity to see that there are people who are concerned about the well being of children in Uganda most of all the sinza children and the able Nursery school. We are currently facing alot of challenging situation where by the children can not afford to have food, we used to have 3 meals a day but this is impossible, the food doubled its prices, we now have one meal pay day or even go to bed on empty stomachs. We don't know when the lockdown will end as children will not die of the virus but the hunger. We call all people who have a heart for helping to hear our cry and help us get food and other essentials that we can use on our daily lives. We will be happy when our cry is heard. Thanks so much for your positive response.”
Wspaniale widzieć, że są ludzie którzy przejmują się dobrem dzieci w Ugandzie, większość z nich to dzieci podlegające organizacji Sinza Africa i uczęszczające do Able Nursery School. Obecnie stawiamy czoła wielu wyzwaniom. Dzieci nie mogą pozwolić sobie na jedzenie. Zwykliśmy mieć 3 posiłki w ciągu dnia, ale teraz jest to niemożliwie. Jedzenie zdrożało dwukrotnie i na dziś mamy 1 posiłek dziennie. Dzieci idą spać głodne, z pustymi żołądkami. Nie wiemy, kiedy przymusowy nakaz kwarantanny - opuszczania domów się skończy. Dzieci mogą nie umrzeć od wirusa, a z głodu. Wołamy do wszystkich ludzi, by usłyszeli krzyk i pomogli nam zdobyć jedzenie i inne potrzebne w codziennym życiu rzeczy. Będziemy szczęśliwi, gdy nasze wołanie zostanie usłyszane. Dziękuję bardzo za Wasz pozytywny odzew na nasze prośby.

Wybuch pandemii spowodował, że nie można wysłać przygotowanych od tak dawna paczek. Jeśli Poczta Polska wznowi w maju ich wysyłanie, od razu się tym zajmiemy. Jednak nie dotrą one wcześniej niż pod koniec lipca. To bardzo długi czas oczekiwania. Stąd prośba finansowej pomocy dla dzieci jeszcze bardziej gorętsza.
Iwona Orlicka


Galeria zdjęć

27. 04. 2020 r.

Życzenia dla dzieci z Ugandy

Uczniowie klasy 4 a oraz 5 d napisali wielkanocne życzenia dla Pani Gladys Mirembe i jej podopiecznych. A Michał Kamiński z kl. 4 A przesłał życzenia dziewczynce Rose.

10. 04. 2020 r.

Listy do dzieci z Ugandy


Poprosiłam klasę 4A i 5 D o napisanie pozdrowień dla dzieci z Ugandy. Nie możemy mieć lekcji online z nimi, nie możemy wysłać przygotowanych kilku paczek, a są gotowe do wysłania, ale możemy choć tak podtrzymywać kontakt z kolegami i koleżankami z Ugandy, by wiedzieli, że pamiętamy o nich. To bardzo wiele znaczy dla Pani Gladys Mirembe i jej podopiecznych.
Bardzo dziękuję naszym uczniom i ich Rodzicom za okazanie tego gestu sympatii. Jeśli ktoś chciałby przekazać kilka ciepłych słów Ugandzie, można przesłać je do mnie. Do Afryki wirus już dotarł. Na dzień dzisiejszy, jak pisze Pani Gladys, nie ma potwierdzonych zarażen w Ugandzie. Pani Gladys ma ze mną kontakt. Wszystkich pozdrawia, śle słowa wiary i nadziei.
Iwona Orlicka


Drogie dzieci, droga Gladys. Jak wiecie nie możemy mieć teraz lekcji. Szkoda, że ich nie mamy. Nie możemy wysłać paczek, choć są przygotowane i gotowe do wysłania. Będziemy czekać cierpliwie na spotkanie z Wami. Teraz przechodzimy ciężki czas, cały świat cierpi z powodu coronavirusa. Mamy nadzieję, że ten koszmar wkrótce się skończy i wszystko wróci do normy. Będziemy w kontakcie z wami. Nasi uczniowie napisali dla was pozdrowienia, pochodzą z ich serc, młodych serc. Dzieci doświadczają teraz wiele strachu. Boją się o siebie, o swych bliskich. Dziękujemy za Wasze modlitwy. One znaczą dla nas wiele. Mamy nadzieję, że jesteście cali i zdrowi. Wiele uścisków od nas dla Was.


Galeria zdjęć

23. 03. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy

Dziś po mszy Pani Gladys Mirembe rozdała dzieciom starszym przybory szkolne i młodszym pluszaki. Były to dary z drugiej paczki.

Pani Gladys Mirembe ogromnie dziękuje szkole, uczniom, rodzicom i Dyrektorowi za okazane serce. Wiele dzieci nie miało nawet ołówka czy długopisu. Dzięki nam pewne rzeczy mają po raz pierwszy.


01. 03. 2020 r.

Lekcja fizyki online

W dniu 26. 02. 2020 r. Pani Agata Werner, nauczycielka fizyki, przeprowadziła wraz z uczniami klasy 8A lekcje fizyki łącząc się z Panią Gladys Mirembe i jej podopiecznymi. Tematem zajęć była elektrostatyka. Kacper Kozłowski i Szymon Sass przeprowadzili kilka doświadczeń pokazujących elektryzowanie się ciał, ich przyciąganie i odpychanie. Dzieci z Ugandy były przygotowane do zajęć i także wykonywały te doświadczenia. Pani Gladys powiedziała w trakcie lekcji, że wszyscy świetnie się bawią poznając nową wiedzę. Powtórzą dzisiejsze doświadczenia m. in. z tarciem balonów.

26. 02. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy

Dziś w niedzielę została otwarta jedna paczka. W ten szczególny dla nich jako chrześcijan dzień. Dzieci wraz z Panią Gladys Mirembe pięknie nam dziękują. Teraz oczekiwanie na nadejście drugiej paczki, która jest w stolicy Ugandy.

16. 02. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy


Spakowane zostały kolejne paczki dla podopiecznych Pani Gladys Mirembe.P

08. 02. 2020 r.

Spotkanie online z dziećmi z Ugandy


7 lutego 2020 roku odbyła się 3 lekcja online z dziećmi z Ugandy. W dzisiejszym spotkaniu wzięła udział grupa uczniów z klasy 5B i 7A. Nasi uczniowie przedstawili historię Gdyni oraz miejsca, które są ważne dla naszego miasta. Dzieci z Ugandy podały m.in. znaczenie kolorów na fladze ich kraju, powiedziały o roli rolnictwa, rybołóstwa w tym państwie. Ogromne podziękowania dla obu klas za pełną przyjaźni lekcję.


Galeria zdjęć

08. 02. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy


Dwie paczki wysłane do Ugandy przed Świętami Bożego Narodzenia są na tę chwilę w Johannesburgu w Południowej Afryce. To już bliżej niż dalej do Ugandy. Jeszcze trochę drogi przed nimi. Jednak warto czekać na ich nadejście i radość Pani Gladys Mirembe i jej podopiecznych, gdy w końcu dotrą do nich. Razem z nimi będziemy się cieszyć. A teraz zaczynamy pakować następne dwie duże paczki. I to wszystko dzięki cudownemu odzewowi Rodziców naszej szkoły i ich dzieci.

Placówka Pani Gladys Mirembe, jak i inne w Ugandzie, nie mają finansowego wsparcia w swym kraju ze strony rządu czy innych organizacji. Raz na jakiś czas udaje się im zdobyć pieniądze na zakup potrzebnych dzieciom rzeczy. Trzeba liczyć na pomoc ludzi dobrej woli i takimi ludźmi jesteśmy też my - społeczność naszej szkoły. Pani Gladys Mirembe udało się teraz kupić niewielką ilość potrzebnych asortymentów.

05. 02. 2020 r.

Międzynarodowy Certyfikat Humanitarno - Edukacyjny


Dyrektor Pan Aleksander Kuźmin oraz nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w projekcie Face to Face with the World. Cieszymy się, że możemy brać udział w w programie, który za najwyższy priorytet ma dobro dziecka, programie, który uczy wrażliwości, empatii i tolerancji.
Projekt trwa do końca roku szkolnego choć liczymy na to, że nasi uczniowie będą chcieli uczestniczyć w nim jeszcze dłużej.

Certyfikaty otrzymali też nauczyciele biorący udział w projekcie.

11. 01. 2020 r.

Spotkanie online z dziećmi z Ugandy


W ramach kontynuacji projektu Face to Face with the World grupa uczniów klasy 5B i 7A spotkała się online z dziećmi z Ugandy i Panią Gladys Mirembe. Po krótkim przedstawieniu się nasi uczniowie przekazali wiadomości o naszym kraju pokazując jego granice, stolicę, główne miasta. Wymienili, opisali i pokazali symbole narodowe. Uczniowie zaprezentowali także sylwetki znanych Polaków - Jana Pawła II, Mikołaja Kopernika, Lecha Wałęsę, Marię Skłodowską - Curie, Fryderyka Chopina, Irene Sendler, Zbigniewa Religę oraz Roberta Lewandowskiego. Nazwisko tego ostatniego było znane dzieciom z Ugandy. Uczniowie wymienili zwierzęta zamieszkujące nasz kraj oraz pokazali je na obrazkach.
Dzieci z Ugandy zaśpiewały hymn ich kraju. Wymieniły zwierzęta, które u nas możemy zobaczyć tylko w zoo. Po obu stronach monitora był uśmiech, a to on jest najważniejszy w tych spotkaniach.


Galeria zdjęć


10. 01. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy

W ramach projektu Face to Face with the World nasza szkoła prowadzi lekcje online z dziećmi z Ugandy. Oprócz tego zbierane i wysyłane są dla nich dary. W ramach projektu można udzielić pomocy także w inny sposób. Jednak jest to już dla chętnych.

W poniżym artykule, Pani Anna Hora-Lis, autorka projektu Face to Face with the World, opowiada o projekcie "Zostań moją mamą. Zostań moim tatą". Może ktoś poczuje taką misję.

Artykuł>

10. 01. 2020 r.


Dzieci z Sinza Africa


Dzieci z Sinza Africa!! Piękne buzie!! Piękne serca!!

Za niecały miesiąc powinny dotrzeć do nich paczki. Powiadomi o tym Pani Gladys Mirembe pokazując zdjęcia.

Czekamy też na następne lekcje online. W planach mamy lekcje z geografii, fizyki, biologii i chemii. Czytać, pisać i liczyć dzieci mogą nauczyć się wraz ze swymi wychowawcami. Jednak zdobycie wiedzy z wyżej wymienionych przedmiotów już jest trudne z powodu braku nauczycieli przedmiotowców. Stąd pomysł na te lekcje, by choć w taki sposób pokazać jakieś doświadczenia z fizyki, chemii. Dysponujemy pomocami z biologii i geografii, które mogą być wykorzystane podczas lekcji online. Nasze panie dostosują materiał do odpowiedniej grupy wiekowej. Już mniejsze dzieci mogą zdobyć wiedzę o otaczającym je świecie.

02. 01. 2020 r.

Życzenia dla Ugandy


Pani Gladys Mirembe i jej praca. Pani Gladys pomaga dzieciom, które najczęściej nie mają rodziców. To z jej placówką nasza szkoła nawiązała współprace w ramach projektu Face to Face with the World.

Nasza szkoła przesyła Pani Gladys i jej wychowankom serdeczne świąteczne życzenia oraz takiego spełnienia by nadchodzący Nowy Rok był lepszy od poprzedniego.

23. 12. 2019 r.


Lekcja online z dziećmi z Ugandy


Dziś tj. 18 grudnia 2019 roku odbyła się pierwsza lekcja online z dziećmi z Ugandy, podopiecznymi Pani Gladys Mirembe. Uczniowie klasy 5D wraz z wychowawczynią Iwona Orlicką poznali nowych dalekich kolegów i koleżanki. Wszyscy przedstawili się sobie, powiedzieli o tym, co lubią robić. Dzieci po obu stronach monitora złożyly sobie świąteczne życzenia i zaśpiewały Silent Night i Feliz Nawidad.

Pani Gladys Mirembe ogromnie jest wdzięczna naszej szkole za okazane jej podopiecznym serce i pomoc.Dziękuje Panu Dyrektorowi za zaangażowanie. Pozdrawia całą szkołę. Do jej dzieci po raz pierwszy trafią paczki z darami.

Wspólne spotkanie online było pięknym nowym doświadczeniem dla wszystkich biorących dziś w nim udział. W następnym semestrze kolejne klasy wezmą udział w takich niecodziennych lekcjach-lekcjach, które uczą szacunku dla drugiego człowieka, niezależnie jakiej rasy jest on i jakiego wyznania.

Bardzo dziękujemy Pani Arianie Andrusz za czuwanie nad sprawnym działaniem połączenia online i wszelką pomoc techniczną, by dzisiejsza lekcja mogła się odbyć.

18. 12. 2019 r.


Pomoc dla Ugandy


Pani Monika Nawrocka - Jesiołowska zważyła przyniesione dla dzieci z sierocińca w Ugandzie zabawki, przybory szkolne, ubrania, plecaki i inne rzeczy. Waga pokazała prawie 70 kg. W tym tygodniu zostanie wysłanych ok. 40 kg darów,. Kolejne w następnym semestrze.

Ogromnie dziękujemy za okazane serce i hojność. Zbiórka pokazała, że umiemy się dzielić z innymi i chcemy pomagać. Ukłony w stronę Rodziców, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Zebranie w ciągu kilku dni prawie 70 kg darów przeszło nasze oczekiwania.

16. 12. 2019 r.