Urodziny naszego miasta

W urodziny Gdyni i nie tylko - biblioteka szkolna poleca książki o naszym pięknym mieście.

11. 02. 2022 r.

Godziny pracy biblioteki

Biblioteka szkolna poleca się na walentynki.

Plakat - różowe tło, czarne, zielone i czerwone napisy, zielona żaba i czerwone pudełko przewiązane wstążeczką.

Zielone tło, żółte, białe i czarne napisy, czerwone serduszka, biale książeczki.

11. 02. 2022 r.

Godziny pracy biblioteki

Plakat - limonkowe tło, czarne, fioletowe, czerwone i pomarańczowe napisy, zdjęcie - ma tle regałów z książkami obraz przedstawiający zieloną żabę i doniczka z hiacyntem.

26. 01. 2022 r.

Czytelnik semestru

Miło nam poinformować, iż następujący uczniowie otrzymali tytuł "Czytelnika semestru":
Zuzanna O. kl. I C
Hanna Sz. kl.II A
Amelia D. kl.II B
Iza R. kl. II C
Szymon D. kl. III A

Serdecznie gratulujemy.

Kolaż zdjęć - 4 dziewczynki, jeden chłopiec. dzieci trzymają w dłoniach dyplomy.

25. 01. 2022 r.

Wielki Maraton Czytelniczy - nowa półeczka

Plakat - czarny napis 'Wielki Maraton czytelniczy - nowa półeczka, zdjęcie półek z książkami'.

20. 01. 2022 r.

Nowy rok - nowe książki

O 184 pozycje wzbogacił się księgozbiór biblioteki szkolnej. Nowe komiksy, książki do nauki rysunku, ciekawe biografie, literatura psychologiczna, bajki i opowiadania - dla każdego coś ciekawego - wkrótce dostępne dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Zapraszamy.

Książki ułożone na podłodze.

13. 01. 2022 r.

Podziękowanie dla uczniów naszej Szkoły, biorących udział w akcji "Kartki świąteczne" dla Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni

Scan podziękowania.

04. 01. 2022 r.

Mała książka - wielki człowiek

Plakat promujący akcję Mała książka - wielki człowiek.

W poprzednim tygodniu wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK". Na zakończenie zajęć, każdy uczeń otrzymał książkę pt. „Moje pierwsze abecadło", zawierającą kilkanaście ciekawych opowiadań i wierszy autorstwa uznanych twórców literatury dziecięcej.
Do książki dołączono również broszurę dla rodziców – bardzo prosimy o zapoznanie się z nią.
Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej organizatora akcji, na której można znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących korzyści płynących z czytania. Linki do strony i piosenki promującej akcję poniżej.

Mała książka - wielki człowiek

"Mała książka - wielki człowiek" Mietek Szcześniak

22. 12. 2021 r.

Podsumowanie akcji "Kartki świąteczne" dla Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 własnoręcznie przygotowali kartki bożonarodzeniowe, które wraz życzeniami przekazane zostały dla Pracowników oraz Pacjentów Gdyńskiego Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.

Łącznie zebraliśmy 124 kartki.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca włączyli się w przygotowanie kartek świątecznych.

Podziękowania dla uczniów klasy 3 a oraz wychowawczyni Pani Iwony Nawrot za aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Pacjentom Hospicjum życzymy dużo sił, dużo, dużo zdrowia.
Pracownikom dziękujemy za dobro i serce okazywane pacjentom i ich rodzinom.

21. 12. 2021 r.

Godziny pracy biblioteki

Niebiesko tło, na dole stolik, na nim lampka, zeszyty, laptop, ołówek, kubek. Ciemnoniebieskie napisy - godziny pracy biblioteki.

20. 12. 2021 r.

Akcja czytelnicza "Czytanie z sercem"

W związku z kontynuacją akcji czytelniczej „Czytanie z sercem" nauczyciel bibliotekarz przeprowadził lekcję biblioteczną w klasie 4 B.

Uczniowie wystawili scenkę dotyczącą budowy i funkcjonowania serca.

Zapoznali się z literaturą popularnonaukową na temat budowy serca, jego funkcjonowania i chorób.

Celem lekcji było propagowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie uczniom związku między aktywnością fizyczną i dietą, a występowaniem chorób układu krążenia oraz wyrobienie u dzieci poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie, a także zapoznanie się z literaturą na ten temat znajdującą się w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy po książki.

Nauczyciel bibliotekarz z książką, dziewczynka i chłopiec z kartkami w dłoniach, w tle tablica szkolna.

17. 12. 2021 r.

Świąteczne kartki dla Hospicjum św. Wawrzyńca

Akcja przygotowania świątecznych kartek dla pacjentów Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Do biblioteki wpłynęło ponad 70 kartek. Dziękujemy za serce i zaangażowanie.

Niebiesko-białe tło, na środku na szarym prostokącie napis: Świąteczne kartki dla Hospicjum św. Wawrzyńca, na dole z prawej strony zielone choinki.

13. 12. 2021 r.