Książka o bibliotecznej żabce🐸

Wszyscy w SP nr 31 wiedzą, że symbolem biblioteki szkolnej jest zielona żaba. Jaś i Viktoria z klasy III b stworzyli książkę o przygodach bibliotecznej żakbki. Serdecznie dziękujemy i podziwiamy kreatywność. 😘🐸

16. 05. 2021 r.

Moc prezentów od klasy IIIa🎁🛍🎁

Z okazji Dnia Książki uczniowie IIIa przynieśli do biblioteki książkę, którą sami wspólnie stworzyli - wspaniały album o afrykańskich zwierzętach.
Otrzymaliśmy również lapbooki o ulubionych książkach, a od wychowawczyni, p. Iwonki powieść z autografem pisarki Joanny Jax.
Za wszystkie prezenty serdecznie dziękujemy❤️

Grupa uczniów w bibliotece szkolnej.

06. 05. 2022 r.

Książka niejedno ma imię

Wystawa prac uczniów klasy 6a, przygotowana z okazji Światowego Dnia Książki.

Jasne tło, rznokolorowe napisy w języku polskim i ukraińskim.

25. 03. 2022 r.

Międzyszkolny Konkurs "Przysłowia mądrością narodu"

Dnia 21 kwietnia 2022 r. w odbył się Międzyszkolny Konkurs „Przysłowia mądrością narodu". Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 40 w Gdyni.
Konkurs odbył się w bibliotece szkolnej, gdzie na uczestników czekał: słodki poczęstunek, miła atmosfera i 14 różnorodnych zadań do rozwiązania. Uczniowie pracowali w 2-3 osobowych zespołach.
Naszą szkołę reprezentowali Sofia Chirita, Mateusz Serowski, Gabriel Belka z klasy 7a.
Uczniowie uzyskali wyróżnienie!!!
Gratulujemy uczniom wytrwałości i uzyskanego wyniku.

Grupa uczniów w sali lekcyjnej.

25. 03. 2022 r.

Wiosna w bibliotece

Kalendarzowa jest już z nami od kilku tygodni, w bibliotece rozgościła się na dobre. Teraz tylko czekamy na wybuch zieleni za oknem.
Dziękujemy p. Dorocie, wychowawczyni IB za dostawę nowych żabek, które ozdobiły nasze wnętrza.
Zapraszamy do biblioteki po wiosenne lektury.

Niebieskie tło, białe napisy, u góry i na dole gałązki z białymi kwiatami.

21. 03. 2022 r.

Komputery w Czytelni

Zapraszamy uczniów do korzystania ze stanowisk komputerowych w czytelni. Komputery są nowe i wyposażone w oprogramowanie identyczne jak w pracowni informatycznej.

Komputery na tle okna.

Komputery na tle okna, na oknach kolorowe kwiaty.

20. 04. 2022 r.

Książka "Na dobry początek" dla dzieci i Rodziców z Ukrainy

Zapraszamy do minibiblioteki online, gdzie są zamieszczone książki gotowe do pobrania i wydrukowania. Stanowią one wsparcie dla uczniów rozpoczynających naukę w Polsce. Szczególnie polecamy premierową "Na dobry początek" Agnieszki Suchowierskiej i Katarzyny Szostak-Król. To powitalna książka-prezent dla dzieci i rodziców z Ukrainy – jak nazwały ją autorki.
Historia Daniło i Poliny, którzy trafiają do Polski, napisana jest w języku polskim i ukraińskim. Książka zawiera również przydatne zwroty, ćwiczenia z nagraniami audio i słowniczek polsko-ukraiński. Publikacja powstała przy współpracy Unii Metropolii Polskich z Miastem Białystok oraz Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym.

Link do książki „Na dobry początek" oraz materiałów >

04. 04. 2022 r.

Plastyka w bibliotece?

Czemu nie! Prace uczniów klasy Va.

Szare tło, niebiesko-żółty napis książka.

28. 03. 2022 r.

14 marca - Międzynarodowy Dzień Liczby PI

Czarne tło białe, czerwone i jasnozielone napisy, czerwona liczba PI, zielona żaba.

14. 03. 2022 r.

Biblioteka szkolna - "Solidarni z Ukrainą"

Biblioteka szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję "Serce dla Ukrainy", zorganizowaną przez portal Lustro Biblioteki.
Jednocześnie polecamy darmowe e-booki w j. ukraińskim. Książki dostępne pod linkiem:
Darmowe książki dla dzieci w języku ukraińskim

11. 03. 2021 r.

Dzień Kobiet w bibliotece szkolnej

Dziękujemy za życzenia uczniom klasy I d, III c oraz ks. Danielowi. Jednocześnie polecamy literaturę o wybitnych kobietach.

Gradientowe tło od ciemnego różu do jasnoniebieskiego, niebieski napis, zdjęcia kwiatów, okładki książek.

10. 03. 2022 r.

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z sercem"

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem" w Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni została przeprowadzona akcja czytelnicza.

Akcja tematycznie nawiązywała do obchodzonego 29 września Światowego Dnia Serca oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Głównym celem tych działań jest przede wszystkim promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, ale także poszerzania wiedzy na tematy serca – jego budowy, funkcjonowania, chorób, a także rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych.

Akcja została poszerzona o współpracę z nauczycielem biologii. Pani E. Mejer najpierw przeprowadziła lekcje z uczniami klas IV i VII na temat układu krążenia (zdjęcia poniżej).

Następnie nauczyciel bibliotekarz przeprowadził lekcje biblioteczne w klasach IV i VII. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali tekstów i obejrzeli wiele publikacji podejmujących tematykę serca, co w rezultacie przyczyniło się do ożywienia dyskusji nt. zdrowego stylu życia. Poruszaliśmy zagadnienia takie jak: odżywianie, uprawianie sportu, umiejętność dobrego odpoczynku jako form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Uczniowie odegrali scenki, rozwiązywali krzyżówki, zaproponowali hasło przewodnie wystaw bibliotecznych „Zdrowe serce mam, bo o nie dbam".

Nawiązując w rozmowie do symboliki serca nie zapomniano wspomnieć o potrzebie czynienia dobra, o przyjaźni oraz konieczności rozwijania wrażliwości na cierpienie innych i niesienia pomocy osobom chorym.

Podsumowaniem Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem" są wystawy z powstałych lapbooków, plakatów na korytarzach szkoły w gablotach w holu głównym szkoły oraz na tablicach na terenie placówki.

08. 03. 2021 r.