Bohaterowie lektury "Kubuś Puchatek"

Bohaterowie lektury "Kubuś Puchatek" również przychodzą do biblioteki szkolnej.

Przyjdź i Ty po książkę!

Dzieci stoją na tle półek z książkami, trzymają książki o Kubusiu Puchatku.

29. 11. 2021 r.

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"- bajki o misiach w klasach zerowych

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia nauczyciel bibliotekarz wraz z misiami pluszakami odwiedził klasy zerowe.

Dzieci chętnie wysłuchały przygód niedźwiadka Kody, zwierzątka z bajki "Mój brat niedźwiedź", rozwiązywały zagadki oraz wykonały rysunki o swoich misiaczkach.

Nie zabrakło rozmów na temat zwierząt zapadających w sen zimowy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, ale także wykazały się dużą wiedzą na ten temat.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki o misiach i nie tylko!

I Ja mogę być aktorem

W dniach 22.11 - 26.11.2021 uczniowie klas zerowych oraz klas pierwszych brali udział w zajęciach bibliotecznych "I Ja mogę być aktorem". Dzieci wcielały się w bohaterów wierszy Aleksandra Fredry, odgrywając sztukę pt. "Małpa w kąpieli", "Paweł i Gaweł", "Cygan i baba". Uczniowie poznali także kulisy teatru, układając scenografię do wystawianych utworów.

Zbiórka kartek świątecznych dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni

Drodzy uczniowie,
przypominamy o trwającej zbiórce kartek świątecznych dla Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

Pierwsze kartki już dotarły.

Nie czekaj, przygotuj i przynieś do biblioteki szkolnej.

Zrób dobry uczynek!

Kartki świąteczne wykonane przez uczniów dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.

25. 11. 2021 r.

Zbiórka kartek świątecznych dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni

Grudzień jest szczególnym czasem, kiedy przed świętami Bożego Narodzenia pamiętamy o innych - samotnych, chorych, potrzebujących dobrego słowa i życzliwości.
W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przygotowaniu kartek świątecznych dla pensjonariuszy hospicjum.

Kartki świąteczne mogą być zaprojektowane w dowolnej technice plastycznej, powinny zawierać formułę z życzeniami.

Przygotowane prace należy zapakować w koszulkę, dołączyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem, klasą autora.

Kartki należy składać do 13 grudnia br. (poniedziałek) w bibliotece szkolnej.

Zebrane kartki zostaną przekazane Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.

Autorzy prac otrzymają dodatkowe punkty do zachowania.

Plakat- czerwone tło, kolorowe bombki, piernikowy ludzik, prezenty, gwiazdki, gałązki jemioły. Biały napis: Zbiórka kartek świątecznych dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.

22. 11. 2021 r.

Dzień Pluszowego Misia

W związku ze zbliżającym się świętem wszystkich pluszowych misiów biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania lektur z misiami w roli głównej.

19. 11. 2021 r.

„Uwolnij swoje książki - dziel się z innymi radością czytania”
Akcja „Bookcrossing” w naszej szkole

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa jest propagowanie idei Bookcrossingu.

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to tak zwane „uwalnianie książki" z domowej półki.

Od września uruchomiliśmy ponownie w naszej szkole półkę bookcrossingową. Znajduje się na II piętrze obok wejścia do biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

16. 11. 2021 r.

11 listopada w szkolnej bibliotece

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
W bibliotece szkolnej powstała wystawka książek mówiących o naszej historii oraz o sławnych ludziach.
Zapraszamy do wypożyczenia książek.

Na podłodze leżą książki związane z Polską

Na podłodze leżą książki związane z Polską.W tle regały z książkami i okno, na parapecie, którego są kwiaty. Do doniczek wsunięte są dwie flagi Polski.

10. 11. 2021 r.

Aforyzmy w bibliotece - garść inspiracji

W ramach promocji czytelnictwa zapraszamy do zapoznania się z aforyzmami dotyczącymi książek i nie tylko, zamieszczonymi na drzwiach biblioteki szkolnej. Miłej lektury!!

10. 11. 2021 r.

Recenzje książek przygotowane przez uczniów

Jeśli przeczytałeś ciekawą książkę i chcesz ją polecić innym czytelnikom napisz recenzję i zgłoś się do biblioteki szkolnej w celu jej opublikowania (możliwość uzyskania dodatkowych punktów). Recenzje można również przesłać na adres e-mail biblioteki: sp31biblioteka@gmail.com

08. 11. 2021 r.

Poczuj jesienny klimat w bibliotece

29. 10. 2021 r.

Pasowanie na czytelnika - klasa Id

Witamy nowych czytelników 📚😀📚W środę uczniowie klasy I d poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczyli książeczki i dostali receptę z zaleceniami do realizacji. Mamy nadzieję, że będą częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej.🐸

Uczniowie w bibliotece. Dzieci stoją, za nimi regały z książkami.

29. 10. 2021 r.

Pasowanie na czytelnika - klasa Ic

Uczniowie klasy I c również są już pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Zaopatrzeni w recepty i naklejki za dobre sprawowanie podczas wizyt w bibliotece rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem.

Uczniowie w bibliotece. Siedzą na podłodze, w dłoniach trzymają książki. Z tyłu stoją regały z książkami.

26. 10. 2021 r.

Pasowanie na czytelnika - klasa Ia

25.10 (poniedziałek) klasa I a została przyjęta w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Specjalny gość, pani dr Książek opowiedziała o zasadach korzystania z księgozbioru i przekazała specjalne zalecenia. Dziękujemy uczniom za prezent dla biblioteki - piękną zakładkę.

Uczniowie w bibliotece. W dłoniach trzymają książki. Z tyłu stoją panie bibliotekarki.

26. 10. 2021 r.