Rok 2021 rokiem Tadeusza Wendy

Z tej okazji mieszkańcy Gdyni uczcili wielkiego budowniczego portu licznymi wystawami. Do tej inicjatywy przyłączyła się również biblioteka Szkoły Podstawowej nr 31 wraz z uczniami. Ósmoklasiści: Zuzanna z 8 c oraz Oskar z 8 b wykonali techniką szkicowania ołówkiem portrety inż. Tadeusza Wendy. Powstała taśma filmowa przedstawiająca ślady pobytu twórcy nie tylko portu ale i miasta Gdynia. Zapraszamy do obejrzenia gablot w holu głównym szkoły.

Na zielonym tle biały napis '2021 rokiem T. Wendy'. Poniżej na tle kliszy filmowej rysunek przedstawiający Tadeusza Wendę i cytat T. Wendy.

19. 10. 2021 r.

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy I b zostali dziś oficjalnie pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. Pani doktor Książek przedstawiła młodym czytelnikom zasady korzystania z biblioteki. Każdy uczeń otrzymał receptę z zaleceniami, które pomogą mu zostać wzorowym czytelnikiem. Mamy nadzieję, że pierwszaki chętnie będą zaglądały do biblioteki.

Pięciu chłopców na tle tablicy z napisem Witamy w bibliotece. Z tyłu regały z książkami

19. 10. 2021 r.

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już od wielu lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. W tymże miesiącu obchodzone są inne nietypowe święta. Zapraszamy do zapoznania się z nimi oraz innymi ciekawostkami......sprawdźcie kto został CZYTELNIKIEM MIESIĄCA!!!

Informacje znajdują się na tablicy w holu głównym szkoły.

Zapraszamy do wypożyczania książek w bibliotece szkolnej.

Gablota w szkole z informacjami o: wynikach na  NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ROKU, wydarzeniami nietypowymi w miesiącu październiku, z przysłowiami ludowymi na miesiąc październik

07. 10. 2021 r.

Czytanie z sercem" - plakaty uczniów wykonane podczas lekcji bibliotecznej

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych uczniów wykonanych podczas lekcji bibliotecznej, które znajdują się na tablicy w szatni.

07. 10. 2021 r.

Dzień Głośnego Czytania w klasach 0

Z okazji Dnia Głośnego Czytania w klasach zerowych nauczyciel bibliotekarz przeczytał dzieciom bajeczki i opowiadania. Dzieci chętnie wysłuchały opowieści, rozwiązywały zagadki na temat pór roku, a także wykonały ciekawe ilustracje.

Dzieci z klasy O B z listami do rodziców i z bibliotekarzem

Na zakończenie wspólnego spotkania dzieci otrzymały LIST BIBLIOTEKARZA DO RODZICÓW, zachęcający do wspólnego czytania z dziećmi oraz korzystania z biblioteki szkolnej.

Zapraszamy uczniów i rodziców do wypożyczania książek z naszej biblioteki.

Biblioteka szkolna „Pod Zieloną Żabą”

05. 10. 2021 r.

Czytelnik Miesiąca

Biblioteka informuje, że we wrześniu najwięcej książek przeczytały Lena z 2a, Amelia z 2b, Ola z 4b.

Zachęcamy do wypożyczania książek. Ciekawe kto zdobędzie tytuł Czytelnika Października. Zapraszamy

04. 10. 2021 r.

Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, panie bibliotekarki odwiedziły klasy I - III. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych bajek i opowiadań. Dzieci z klas II wykonały również ciekawe ilustracje do bajek, które usłyszały.

Zachęcamy uczniów i rodziców do wypożyczania książek z naszej biblioteki oraz do codziennego czytania swoim pociechom.

04. 10. 2021 r.

Ogólnopolska akcja czytelnicza "Czytanie z sercem"

Z okazji przystąpienia naszej szkoły do Ogólnopolskiej Akcji „Czytanie z sercem” w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy VI B.

Podczas lekcji uczniowie głośno przeczytali fragmenty książki pt.” Krew” Wojciecha Grajkowskiego.

To pięknie ilustrowana książka, która przekazuje młodym czytelnikom multum informacji na temat układu krwionośnego w bardzo przystępny i ciekawy sposób — poprzez ukazanie historii dziewięcioletniego Kamila i jego serca. Obaj bohaterowie wyjeżdżają razem na obóz, gdzie przeżywają różne historie, w których krew odgrywa główną rolę.

Akcja była połączona z przypadającym dnia 29.09. świętem Dnia Głośnego Czytania.

Na zakończenie lekcji uczniowie przygotowali w grupach plakaty na temat Dnia Serca, które zostaną wyeksponowane w holu szkoły w szatni.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej „Pod Zieloną Żabą” po książki na temat anatomii człowieka.

Plakat Czytamy z sercem

30. 09. 2021 r.

Kalendarz świąt nietypowych w miesiącu wrześniu

Tablica Kalendarz świąt nietypowych - wrzesień

23. 09. 2021 r.

Decyzją Rady Miasta w Gdyni rok 2021 jest Rokiem Tadeusza Wendy

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, zdjęciami dotyczącymi inżyniera Tadeusza Wendy, które znajdują się na tablicy w szatni.

Tablica poświęcona Tadeuszowi Wendzie

Informacje dotyczące wydarzeń poświęconych Tadeuszowi Wendzie

23. 09. 2021 r.

Godziny pracy biblioteki szkolnej

07. 09. 2021 r.

Ogólnopolski konkurs "Wielki Maraton Czytelniczy"

Szczegóły w bibliotece szkolnej.

Plakat Wielki Maraton Czytelniczy

Lektury na wrzesień

09. 09. 2021 r.

Akcja "Podręczniki"

Jak co roku, od połowy sierpnia w bibliotece szkolnej trwała akcja pod kryptonimem „Podręczniki".
Rozpakowywanie kartonów, przeliczanie, inwentaryzacja, układanie zestawów, wydawanie ich uczniom i nauczycielom to nie lada wyzwanie logistyczne.
Wszystkie klasy otrzymały już swoje zestawy ćwiczeń i podręczników. Teraz pozostało już tylko korzystać z nich, zdobywać wiedzę i podbijać świat.
Nauczyciele bibliotekarze życzą dobrego roku szkolnego 2021/2022.

07. 09. 2021 r.

Witajcie w szkole