Konkurs fotograficzny „Błękitno – zielona infrastruktura w moim mieście”

Osoby chętne do udziału zgłaszają się do p. Anny Gerber.

Regulamin konkursu >

19. 04. 2021 r.

Tydzień EKOlogiczny

Avatar >

19. 04. 2021 r.

Godzina wychowawcza w klasie 7A - Koło mojego życia

Zorganizowane zajęcia przez panią Anie Gerber są efektem inspiracji, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach współpracy w Akademii Genialnego Nauczyciela.

Koło życia >

16. 04. 2021 r.

Prace plastyczne klas 4 - 7

Wiosna kolorowa, radosna i pachnąca.

16. 04. 2021 r.

Konkurs The Big Challenge

14 i 15 kwietnia 24 uczniów naszej szkoły z klas 4-8 przystąpiło do międzynarodowego interaktywnego konkursu dla europejskich szkół THE BIG CHALLENGE. Uczniowie mieli do wykonania 55 zadań konkursowych dotyczących słownictwa, gramatyki, czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Konkurs miał cztery poziomy trudności i odbył się z wykorzystaniem szkolnych komputerów. Co roku przystępuje do niego ponad 600 tysiecy uczniów z Europy. Wyniki uczniów, którzy przystąpili do konkursu wczoraj już są znane, ale poczekamy na wyniki uczniów, którzy dziś wzięli udział. Są to na chwile obecną wyniki nasze szkolne. Ranking wszystkich szkół, a potem regionalny i krajowy podany zostanie na przełomie maja/czerwca.

15. 04. 2021 r.

Wiosenna, pachnąca i kolorowa galeria prac plastycznych klas 4 - 7

Lider Lokalnej Ekologii- gadające awatary

Na lekcji geografii uczniowie klas VII wykorzystywali swoją wiedzę zdobytą na wcześniejszych zajęciach dotyczącą właściwych zachowań dotyczących wyrzucania śmieci do toalety. Po zgłębieniu tematu oraz zapoznaniu się miedzy innymi z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi lny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni, dzięki możliwościom współczesnej techniki, przy wykorzystaniu aplikacji voki uczniowie tworzyli własne mówiące awatary. Wykazali się niesamowitą kreatywnością i inwencją twórczą. Ich postacie uświadamiały społeczeństwo, co należy wyrzucać do toalety oraz ostrzegały przed szkodliwością złego postepowania, a także jego skutkami.
Więcej na profilu fb szkoły.

Lider Lokalnej Ekologii

Uczniowie wszystkich klas VII na lekcjach online z geografii aktywnie włączyli się w realizację zadań w ramach projekty ekologicznego „Lider Lokalnej Ekologii”, wykorzystując różne nowoczesne narzędzia technologii komunikacyjnej. Zastosowaliśmy metodę burzy mózgów, gdzie każdy uczeń zapisywał swoje odpowiedzi na interaktywnych kartach tablicy googlejamboard. Wspólnie stworzyliśmy mapy myśli.
Więcej na fb.

Sukces uczennicy

W półfinale VI edycji Konkursu Wiedzy o Gdyni świetny wynik uzyskała uczennica VIII b Julianna Sykuła. W elitarnym gronie 10 uczestników będzie reprezentowała naszą Szkołę w finale Konkursu, który odbędzie się w czerwcu. Gratulujemy Juliannie i trzymamy kciuki za jak najlepszy start w finale.

09. 04. 2021 r.

Trzymaj formę

7A jako klasa sportowa ze sporą ilością niesamowitej energii, doskonale radząca sobie w sportowych zmaganiach na boisku do piłki nożnej i piłki ręcznej, doskonale wie w jaki sposób możemy wpłynąć na stan i kondycję naszego organizmu! Na zajęciach wychowawczych podejmowaliśmy tematykę zdrowego odżywiania. A oto niektóre prace.

07. 04. 2021 r.

Lekcja przyrody w 4b

W dniu dzisiejszym na lekcji przyrody uczniowie klasy 4 B uczyli się jak orientować mapę terenie i jak nią się posługiwać w praktyce.

Lekcja przyrody

07. 04. 2021 r.

Teatr online

Pomimo panującej pandemii uczniowie klasy 4B na lekcji przyrody wybrali się do teatru. Pani Ani Gerber udało się zdobyć bilety na ekologiczne przestawienie pt. „Hydro-zagadka, czyli ryby i dzieci głosu nie mają”. Tematyka dotyczyła postępowania zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu komentując przebieg akcji, zadając pytania i udzielając odpowiedzi na stawiane przez aktorów pytania.
Było to kolejne działanie doskonale wpisujące się w ramy realizowanego w szkole projektu „Lider Lokalnej Ekologii”.

Życzenia świąteczne

31. 03. 2021 r.

Międzynarodowy konkurs "I live by the sea"

W Międzynarodowym konkursie "I live by the sea" wezmą udział: Franciszek Janeczko 6d, Stanisław Połetek 6d, Godbe Egwuatu 6d, Nikola Sobczak 8c, Michał Kamiński kl.5a. Konkurs wymagał napisania pracy na temat spraw dotyczących głównie Bałtyku, bo to nasz region, w liczbie maksimum 250 słów w języku angielskim oraz zrobienia zdjęcia bądź filmu w tej tematyce. Można było zrobić opis, opowiadanie, odezwę/apel. Cały opis konkursu jest we wcześniejszych wpisach na fb szkoły oraz na stronie internetowej szkoły. Wyżej wymienieni uczniowie stawili czoła wymogom konkursu, a trzeba przyznać, że konkurs ten jest pewnym wyzwaniem i wymaga kreatywności oraz poprawności językowej, wyrażania swych myśli w języku angielskim. Poniżej prace konkursowe (bez zdjęć Bałtyku). Uczniowie mogli liczyć na pomoc nauczyciela przygotowującego ich do tego konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs na kartkę z życzeniami wielkanocnymi w języku niemieckim został rozstrzygnięty:
I miejsce zdobył Krystian Gackowski z klasy 7C
wyróżnienie - Jakub Treder z klasy 8 B

O terminie odbioru nagrody i dyplomu zwycięzcy zostaną poinformowani osobiście.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów.

Prace konkursowe >

29. 03. 2021 r.

Wielkanocny konkurs geograficzny Milka

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Pani Ania Gerber proponuje słodką GEOGRAFICZĄ przygodę, a za razem podróż w nieznane z Milką. Oto najlepszy przykład na szerokie zastosowanie geografii. Nie ma jak nauka poprzez zabawę!
Szukaj na mapach w wybranych miastach Polski oraz świata ukryte czekoladowe jajeczka i zajączki. Życzę powodzenia ;)
ZAGRAJ w GRĘ i ….

Regulamin konkursu >