Wielki Maraton Czytelniczy - wyniki

Za nami kolejny rok zmagań w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Niezmiernie miło jest nam ogłosić kolejne sukcesy w ramach tego czytelniczego wyzwania. W roku szkolnym 2022/2023 7 osób zdobyło tytuł laureata i 1 osoba tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy!!!🥳🏆🥇
Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie. Za zaangażowanie, trud i wytrwałość - uczniom i rodzicom.

01. 06. 2023 r.

Poczytajmy po angielsku

Dzięki Fundacji św. Mikołaja powiększyły się zbiory naszej biblioteki. Już jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że fundacja przesłała nam bezpłatny pakiet książek w języku ukraińskim. Tym razem otrzymaliśmy książki w języku angielskim. Choć są one używane - pochodzą z amerykańskich bibliotek, to mogą jeszcze posłużyć naszym uczniom do doskonalenia języka. Zapraszamy do wypożyczania.

16. 05. 2023 r.

Święto bibliotek

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który odbywał się w tym roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, świętowaliśmy poprzez spotkania z naszymi czytelnikami. Na lekcje biblioteczne zaprosiłyśmy uczniów klas pierwszych i trzecich.
Pierwszaki w ramach akcji „Mała książka, wielki człowiek” otrzymały prezent w postaci książki pt. „Pierwsze Abecadło”, a ich starsi koledzy poznali drogę jaką przebywa książka „Od autora do czytelnika”.
Dziękujemy za kwiatki, które otrzymaliśmy z okazji Dnia Bibliotekarza:)

15. 05. 2023 r.

Kto w kwietniu najwięcej przeczytał?

Niezmiernie miło nam ogłosić, że czytelnikiem kwietnia został Antoni z Ic. Gratulujemy.

Plakat - jasnozielone tło, niebieskie, czarne i fuksjowe napisy, grafika: żaba, książki, regały z książkami; zdjęcie chłopca.

12. 05. 2023 r.

80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 1943 r. czyli 80 lat temu w getcie warszawskim wybuchło powstanie, które od samego początku nie miało szans na powodzenie, jednak było aktem dużej odwagi, walką o ludzką godność i pamięć. Przypomina o tym społeczno-edukacyjna akcja "Żonkile", w którą naszą szkoła również się zaangażowała. Uczciliśmy pamięć bohaterów powstania.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom w zaangażowanie się w Akcję Żonkile.

19. 04. 2023 r.

Czytelnicy marca

Niezmiernie miło nam ogłosić, że najlepszymi czytelnikami w marcu zostali: Amelka z klasy III b oraz Szymon z klasy Ia. Gratulujemy

Plakat - regały z książkami jako tło, czarne i fuksjowe napisy, grafika: żaba; zdjęcia dziewczynki i chłopca.

14. 04. 2023 r.

Świąteczne życzenia

Akcja Żonkile

Plakat - szeroka żółta ramka, białe tło, czarne i żółte napisy, grafika: żonkil, tarcza szkolna.

Przysłowia mądrością narodu

Niezmiernie nam miło donieść o sukcesach uczennic z klasy VIb.

Plakat - beżowe tło, brązowe napisy, zdjęcia trzech uczennic, grafika: zielona żabka, medal, regały z książkami.

05. 04. 2023 r.

Nowe książki w bibliotece szkolnej

Nowe książki w bibliotece szkolnej! Są to dary, które przynoszą do biblioteki uczniowie, rodzice i nauczyciele. Z tego miejsca chcemy Wam wszystkim serdecznie podziękować.
Zapraszamy do wypożyczania - dla każdego coś ciekawego.

23. 03. 2023 r.

Mili goście w bibliotece

20 marca to Światowy Dzień Żaby - z tej okazji bibliotekę szkolną, w której mieszka wielka rodzina zielonych żabek odwiedziła klasa I c. Dziękujemy i zapraszamy do wypożyczania.

Plakat - niebieskie tło, zdjęcie: dwie bibliotekarki i grupa dzieci w czapkach żabkach, grafika: dwie zielone żabki, 5 kolorowych kwiatków.

21. 03. 2023 r.