Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października - Dzień Bezpiecznego Komputera - obchodzony od 2004 roku - jego celem jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.
Biblioteka szkolna poleca literaturę związaną z tematem.
Zachęcamy również do pobrania i zapoznania się z prezentacją, która promuje bezpieczne korzystanie z komputera i Internetu. Link do strony z prezentacją poniżej.
Link do prezentacji >

12. 10. 2022 r.

Planszówki w bibliotece

W bibliotece oprócz ciekawych książek znajdziecie również gry planszowe. Zapraszamy.

Plakat - limonkowe tło, czerwone i czarne napisy, zdjęcie .

Kolaż zdjęć - giery planszowe ułożone na półkach, dzieci grające w gry planszowe.

10. 10. 2022 r.

Światowy Dzień Zwierząt

Wczoraj (4.X) obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt🐶🐧🐦🐵🐨
Zachęcamy do wypożyczania książek o zwierzętach i ze zwierzętami w roli głównej.

Plakat - jasnoszare tło, czerwone, białe, żółte i zielone napisy, zdjęcie książek o zwierzętach.

05. 10. 2022 r.

Czytelnik miesiąca

Czytelnikiem września został wielbiciel komksów - Piotr z klasy III c.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej w październiku.

Plakat - jasnoniebieskie tło, czarne, szare i fuksjowe napisy, zdjęcie Czytelnika miesiąca z dyplomem i książką w dłoniach.

04. 10. 2022 r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej bibliotece głośne czytanie odbywało się cały tydzień. Uczniowie klas pierwszych i klasy II b odwiedzili bibliotekę szkolną, wysłuchali historii o przygodach szpaka Kajtka oraz fragmentu lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".
Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do biblioteki szkolnej.📚📖📚❤️

Plakat - jasnoniebieskie tło, czarne i białe napisy, grafika przedstawiająca książkę i dłonie.

Galeria zdjęć >

30. 09. 2022 r.

29 września - #czytamyzsercem

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Czytamy z sercem"❤️. Dzieci ze świetlicy po wysłuchaniu książki Anny Onichimowskiej "Będę biegać" wykonały piękne rysunki.❤️❤️

29. 09. 2022 r.

Ogłoszenie

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV - VIII do działania w Kole Przyjaciół Biblioteki.

Niebieska ramka, białe tło, czerwone, niebieskie, pomarańczowe, zielone i fioletowe napisy, grafika przedstawiająca dziewczynkę czytającą książkę.

26. 09. 2022 r.

Polubić czytanie...

Czy wiecie, że powstają książki o... książkach, czytaniu i bibliotece? Zapraszamy do zapoznania się z wystawą w holu głównym.

Czarne tło, białe pióra tło, na środku grafika - dzieci w kolorowych ubraniach, kolorowe chorągiweki i baloniki.

Galeria zdjęć >

08. 09. 2022 r.

Podręczniki

Jak co roku we wrześniu pierwsze działania biblioteki szkolnej koncentrują się na wydaniu uczniom ćwiczeń i wypożyczeniu podręczników. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń.
Od poniedziałku zaczynamy.

Żółte tło, czarne i zielone napisy, zdjęcie paczek z książkami, grafika - dziewczynka z włosami z książek.

02. 09. 2022 r.

Witamy w roku szkolnym 2022/2023

Na miły początek - kwiaty od jednego z nowych uczniów z Ukrainy.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Ciemnoniebieskie tło, bukiet różowych, białych i żółtych kwiatów, zielona figurka żaby, zielona figurka żaby w koronie.

02. 09. 2022 r.