Pszczoły

Pszczoły to niezwykle owady. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3b, którzy podczas zajęć dowiedzieli się, jak wygląda życie wewnątrz ula, skąd się bierze miód i produkty pszczele oraz jak ważne dla nas wszystkich jest zapylanie roślin. Dzieci przygotowały także klasową pasiekę w której nie mogło zabraknąć pszczół i oczywiście plastrów słodkiego, pysznego miodu. Pamiętały o tym, że plastry miodu składają się z wielu przylegających do siebie sześcioboków, a komórka musi być na tyle duża, aby idealnie zmieściła się w niej pszczoła 🐝🐝🐝

17. 05. 2021 r.

"Przygody Filonka Bezogonka"

Główny bohater książki "Przygody Filonka Bezogonka" okiem uczniów klasy IIB.

12. 05. 2021 r.

Majowa łąka

Autor: Bożena Forma

Powiał wiatr majowy, łąka zapachniała.
Świeżą koniczyną
pokryła się cała.

Brzęczą głośno pszczoły,
pracują wytrwale.
Zapylają kwiaty,
nie nudzą się wcale.

Słońce mocno grzeje,
świat do życia budzi.
Dobry czas nastaje
dla zwierząt i ludzi.

12. 05. 2021 r.

Malowanki i rysowanki w klasie IIA

Temat dowolny, technika dowolna - zapraszamy do oglądania. Brawo II a!

Majowe drzewa klasy 3A

"Afryka Kazika"

Uczniowie klasy 3 b z wielkim zaangażowaniem czytali i omawiali książkę napisaną przez Łukasza Wierzbickiego pt. "Afryka Kazika". Są w niej opowiadania napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach 30 XX wieku, rowerem przemierzył Afrykę. Ten niezwykły podróżnik miał wiele różnych przygód. Były takie, które mroziły krew w żyłach, ale również zabawne. Wszystkie wydarzyły się naprawdę. Czytając lekturę dużo dowiedzieliśmy się o Afryce i jej mieszkańcach.

II C eksperymentuje

Klasa 2c podczas zdalnego nauczania rozpoczęła swoją przygodę z eksperymentowaniem, było malowanie na mleku i cukierkowa tęcza. Wspólna zabawa naukowa z rodzicami tak się spodobała, że dzieci poprosiły o kolejne zadania. Oto tylko niektóre zdjęcia - zachęcamy również do obejrzenia filmików na szkolnym fb, oraz do zapoznania się z poniższym linkiem.

Doświadczenia z wodą >

06. 05. 2021 r.

Warsztaty - czerpanie papieru w klasie II A

Robiliśmy papier, malowaliśmy swoje inicjały na papierze czerpanym, a do książki mamy zakładki z takiego papieru! Zdolna i ekologiczna II a!

05. 05. 2021 r.

Godło i Flaga Polski w wykonaniu uczniów kl 2b

04. 05. 2021 r.

Dzień Flagi 🇵🇱 w klasie OB

04. 05. 2021 r.

„Woda źródłem życia”

W tym tygodniu uczniowie z I b realizowali tematy dotyczące znaczenia wody w życiu roślin, zwierząt i ludzi. Wykonali dwie prace: „Pannę wodną” oraz akwarium.

Życzenia od klasy IIC

Pięknego, pomimo chłodu pogodnego i kolorowego weekendu majowego życzy wszystkim klasa 2c.

Klasa IB w lesie

Stęsknieni, szczęśliwi wśród kolegów i koleżanek z I b na wycieczce w lesie😊

Prace plastyczne w barwach narodowych w klasie II A

Klasa II A w świecie zwierząt