Warsztaty on-line w 2c

Ławki w szkole puste, cicho, trochę smutno, dzwonek szkolny nie dzwoni... dzieci uczą się zdalnie. Klasa 2c wraz z wychowawcą nawiązała współpracę z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną nr 2 w Gdyni. Niektóre dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach bezpośrednio w poradni, a w dniu dzisiejszym Pani Beata i Pani Marta poprowadziły warsztaty on-line z całą klasą 2c. Dzieci na podstawie bajki edukacyjnej uczyły się jak pokonywać trudności w nauce i zachowaniu, oraz jak sobie z nimi radzić. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tych zajęciach.

25. 03. 2021 r.

Kalendarzowa wiosna

Dzieci z klasy 0 B bardzo się cieszą, że nadeszła kalendarzowa wiosna🌷☀️🌻☀️

23. 03. 2021 r.

Wiosna w tafli wody

"Jeszcze w polu tyle śniegu,
jeszcze strumyk lodem ścięty..."
a uczniowie z klasy 3c w oczekiwaniu na nową porę roku stworzyli przepiękną galerię obrazów "Wiosna w tafli wody".

Już wiosna

W klasie 3b już wiosna 🌞🌺🌼🌸

Zajęcia w 0b

Dzieci z klasy OB z utęsknieniem czekają na wiosnę☀️ 🌷🌸

Zajęcia w 2b

Pomimo, iż powoli przechodzimy na edukację zdalną, klasa 2b wykorzystała moment, aby wspólnie rozpocząć doświadczenie związane z przygotowaniem rzeżuchy i obserwacją jej wzrostu. Na lekcji dzieci nauczyły się jak zasiać rzeżuchę, oraz dowiedziały się wielu ciekawych korzystnych informacji związanych z dobrem, jakim niesie spożywanaie rzeżuchy. Przez kilka dni dzieci wraz z nauczycielem i rodzicem będą miały za zadanie obserwować jak kiełkuje i wzrasta rzeżucha, po czym sporządzimy notatki i zobaczymy, jak udało się nasze klasowe doświadczenie. Jednocześnie omówiliśmy sobie gatunki kwiatów, które wiosenną porą powodują uśmiech na naszych twarzach. Dzieci samodzielnie wykonały plakaty o wybranych wiosennych kwiatkach i potwierdziły jak pięknie jest wiosną, dzięki przyrodzie.

18. 03. 2021 r.

Dzień Pandy

Zajęcia zdalne w klasie 2c.

16. 03. 2021 r.

Herb Warszawy

Wykonali uczniowie klasy 3b 👭👬👫

16. 03. 2021 r.

Wiosenne tulipany

Wykonane przez klasę 2b.

15. 03. 2021 r.

Wesołe zwierzątka

Wesołe zwierzątka 🦁🐯🐵 z ZOO w wykonaniu dzieci z klasy 0b.

15. 03. 2021 r.

Budki dla ptaków

Usiadł szpak na skraju budki, wygwizduje ptasie nutki....
Budki już w klasie 3c gotowe, teraz z wytęsknieniem wyczekujemy ptaków i innych oznak wiosny.

Prace klasy 2c

Jeszcze śnieg na halach
Jeszcze zimno w mieście
A krokusy już wyjrzały
Witać wiosny nadejście
Otulone śniegiem
Kołderką z bieli
Chociaż mroźno w nocy
W trawie się zielenią
Główki kolorowe
Do słońca kukają
Fioletowe, żółte, białe
Z ziemi wyglądają.
wiersz - A. Dziechciarczyk

Przygotowania do powitania wiosny

2b małymi krokami przygotowuje się do przywitania wiosny.

Litera "Z"

Klasa 0a poznała literę "z" i rozmawiała o zwierzętach, które można zobaczyć w ZOO. Były papugi, żyrafy, słonie, lwy i wiele innych.

Spotkanie online

Klasa 2c wraz wychowawczynią Panią Moniką Marat oraz Panią Iwona Orlicką miała dziś spotkanie online z dziećmi z St.Benedict Community Centre w Dandora, Nairobi, Kenia i ich opiekunem Dianą Jomo. Część dzieci z 2c łączyła się ze swych domów, by móc wziąć udział w tym spotkaniu. Dzieci z Dandory przedstawiły się, powiedziały ile mają lat, co lubią robić. Tak jak my lubią tańczyć, grać w piłkę, czytać, lubią też wyścigi. Uczniowie 2c przedstawili się w języku angielskim, w przygotowaniu wypowiedzi pomogła Pani Magdalena Kowalska i rodzice. Po obu stronach monitora był taniec - klasa 2 c pokazała jego układ. Dzieci Pani Diany zaśpiewały dla 2c piosenkę o przyjaźni w języku suahili.
To było piękne spotkanie 2 c z Panią Dianą Jomo, z Lavende, Mercy, Michael, Fidel, Lidia, Stacey, Ian, Calvince, Macline, Ruth, Bravins, Purity, Gloria.
Mamy nadzieję na kolejne.

11. 03. 2021 r.