Świąteczne życzenia

W te święta magiczne - życzenia ślemy liczne.
Pachnących jodełek, z ogromem światełek.
Olbrzymich prezentów, od wesołych elfów.
Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka.

Wesołych Świąt życzą:
Świetliczaki.

19. 12. 2019 r.

Świąteczne prace dzieci

W naszej świetlicy już czuć klimat świąt, a to wszystko dzięki przepięknym pracom dzieci. Zapraszamy też do obejrzenia gazetek i gabloty na holu głównym. Świetliczaki ubraly również choinkę, która stoi w świetlicy i przypomina nam, że świeta tuż, tuż...

05. 12. 2019 r.

Andrzejki

W piątek 29.11. w świetlicy odbyły się Andrzejki. Dzieci brały udział w różnych wróżbach dotyczących: zawodów, które będą wykonywać w przyszłości, poznały cechy osobowości po wyborze kwiatów, odkrywały znaczenie wylosowanych symboli, dowiedziały się kto pierwszy zmieni stan cywilny oraz poznały imię swojej wybranki/wybranka.
Oczywiście Świetliczaki wiedzą, że to tylko zabawa i co nas czeka w przyszłości nie wie nikt.

30. 11. 2019 r.

Wizyta dzieci z Przedszkola nr 32 w Gdyni "Cisowiaczki"

W środę 27.11. do naszej szkoły zawitały dzieci z Przedszkola nr 32 w Gdyni "Cisowiaczki".
"Kaczorki" uczestniczyły w zajęciach sportowych "Akademia Biegania", które zorganizowały nauczycielki ze świetlicy i biblioteki szkolnej. Dzieci zostały przywitane wierszykiem o sporcie, następnie nauczyły się jak prawidłowo wykonać ćwiczenia rozgrzewające przed biegiem. Przyszli sportowcy rywalizowali między sobą wykonując zadania sprawnościowe, oraz nauczyły się jak biegać w sztafecie. Na koniec, zmęczone przedszkolaki wysłuchały pięknego opowiadania relaksacyjnego. Dzieci otrzymały również zdrowy posiłek przygotowany przez Panie ze stołówki szkolnej - lemoniadę oraz jabłuszka i mandarynki. Wizyta była udana, co potwierdziły uśmiechy na twarzach dzieci. Zapraszamy częściej.

28. 11. 2019 r.

Dzieci podczas porannej gimnastyki

22. 11. 2019 r.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Jak dbamy o zwierzęta dzikie i domowe?
Czy możemy dokarmiać ptaki?
Czy oczy kota świecą w nocy?
Dlaczego żaba jest mokra?
Kto mieszka w dziupli na drzewie?
Po co ślimakowi muszla?
Takie sekrety zwierząt poznały nasze Świetliczaki.

20. 11. 2019 r.

Z bajką w świecie dzieci

Świetliczaki wysłuchaly wielu wspaniałych bajek oraz zrobiły prace plastyczne przedstawiające postaci ulubionych bohaterów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

20. 11. 2019 r.

Idzie lasem pani jesień"

Świetlica szkolna wraz z biblioteką zorganizowały konkurs recytatorski o tematyce jesiennej. Do udziału w konkursie zaproszono dzieci z Przedszkola nr 56 (grupa Sówki) oraz klasy 0a i 0b z naszej szkoły.
Dzieci nauczyły się trudnych wierszyków, które odważnie zaprezentowały przed jury i rówieśnikami.

Oto lista laureatów:

I miejsce:
Alicja P. 0b
Jan B. 0b

II miejsce:
Maksymilian O. - grupa Sówki

III miejsce:
Ada Z. 0a

Wyróżnienie:
Amelia D. 0b
Patryk P. - grupa Sówki
Krzysztof S. - grupa Sówki
Wiktoria B. 0b

14. 11. 2019 r.

Konkurs kibicowania

Proszę wszystkich biegaczy, którzy ukończyli Bieg Niepodległości w Gdyni, aby zagłosowali do 29.11. w profilu zawodnika na Mistrza Kibicowania - SP 31. Dzieci bardzo się starały i gorąco Was dopingowały🏃‍♂️🏃‍♀️ Z góry dziękujemy❤️

14. 11. 2019 r.

Świetliczaki podczas pracy

Świetliczaki podczas pracy dyskutowały na temat Święta Niepodległości.

10. 11. 2019 r.

Galeria jesiennych prac w wykonaniu dzieci ze świetlicy

06. 11. 2019 r.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

11. 11. 2019 r. odbędzie się Bieg Niepodległości, który będzie przebiegał trasą: START: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica", Skwer Kościuszki – aleja Jana Pawła II – Jerzego Waszyngtona – Św. Piotra – Tadeusza Wendy – Bernarda Chrzanowskiego – Polska – Janka Wiśniewskiego – Jana z Kolna – Tadeusza Wendy – Portowa – Plac Kaszubski – Świętojańska – Józefa Piłsudskiego – Bulwar Nadmorski – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki. META: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica").

SP 31 włączyła się do konkursu na "Mistrza Kibicowania".

Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy do udziału w konkursie. Informacje dotyczące punktu,w którym będziemy dopingować biegaczy już niebawem. Im więcej osób będzie tym głośniej i weselej, wszelkie instrumenty muzyczne mile widziane.

Walczymy o nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego dla naszej szkoły.

Osoba odpowiedzialna: Iwona Sikora. Pytania proszę kierować pod numerem telefonu: 509380025.

04. 11. 2019 r.

Konkurs świetlicowy "Kredą po asfalcie - bezpieczna droga do szkoły"

Uczniowie z naszej świetlicy wzięli udział w konkursie plastycznym, który przypominał dzieciom o zasadach ruchu drogowego.

WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE: JULIA
II MIEJSCE: PIOTR
III MIEJSCE: KACPER

Gratulujemy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć prac dzieci.

04. 11. 2019 r.