WYCIECZKA KLASY VI C
2 listopada klasa VI c wraz z wychowawcą udała się na zaplanowaną wycieczkę. Mieliśmy zwiedzić stadion MZKS „Arka” oraz odwiedzić i obdarować karmą zwierzęta w Schronisku „Ciapkowo”. Wydawało się, że deszczowa aura wszystko utrudni. Okazało się jednak, że każdy punkt został w 100% procentach zrealizowany. Wróciliśmy przemoczeni „do suchej nitki”, ale szczęśliwi. Udało się nie tylko zobaczyć niemal każdy zakątek stadionu. Spotkaliśmy też piłkarzy „Arki” przygotowujących się do meczu z Lechią. Podziwialiśmy trofea klubu i pamiątkowe tablice oraz koszulki.
W „Ciapkowie” mieliśmy okazję odwiedzić nowoczesny pawilon adopcyjny oraz psy i koty w ich, mamy nadzieję, tymczasowych domach. Poznaliśmy warunki adoptowania zwierząt. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy warunków jakie muszą spełnić wolontariusze pracujący ze zwierzętami. Niektórzy spośród nas chcą wrócić do „Ciapkowa” właśnie w roli wolontariuszy. Pozostawiliśmy zwierzętom wiele smakołyków i ciepłych kocyków. Zachęcamy koleżanki a także kolegów z naszej oraz innych szkół do pomocy zwierzętom w schronisku „Ciapkowo”.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE KLAS SZÓSTYCH
W dniach 15, 16 i 17 listopada klasy VI a, VI b, VI c wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych w Muzeum II Wojny. Zajęcia odbywały się w części wystawy muzealnej zatytułowanej „Podróż w czasie”. W trakcie zajęć mieliśmy możliwość prześledzić dzieje mieszkańców Warszawy na przestrzeni lat drugiej wojny światowej. Losy te poznaliśmy z perspektywy rodziny Jankowskich, mieszkańców kamienicy przy ul. Puławskiej. Pracownicy Muzeum z ogromną starannością odtworzyli typowe mieszkanie w warszawskiej kamienicy i to w trzech różnych odsłonach. Pierwsza ukazywała nam jeszcze dostanie życie rodziny Jankowskich w pierwszych dniach wojny. Druga ich życie w okupowanej Warszawie w roku 1943, a trzecia już po powrocie do miasta po jego wyzwoleniu.
Naszym zadaniem było szukać informacji o członkach rodziny w danym okresie i wnioskować co się w ich życiu zmieniło. Wolno było dotykać wszystkich eksponatów, bo wszystkie mogły nam dostarczyć wiedzy. Prawie dwugodzinne zajęcia dostarczyły nam ogromnej wiedzy i emocji. Pozwoliły poczuć atmosferę okupacji i wczuć się w sytuację ludzi w okupowanej stolicy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Pracowaliśmy zespołowo. Wszyscy orzekli, że w muzeum jest fajnie, a to znaczy, że chętnie tam wrócimy. Zwłaszcza, że za dobrą postawę w czasie zajęć Edukatorzy zaprowadzili nas na główną wystawę, ażebyśmy mogli choć przez chwilę podziwiać jej wspaniałą aranżację.
W drodze do Muzeum stanęliśmy na chwilę zadumy przy budynku Poczty Polskiej, pod którym panie opowiedziały nam o bohaterskiej postawie obrońców Poczty w dniu 1 września 1939 roku. Uczciliśmy pamięć Bohaterów.
Zachęcamy koleżanki i kolegów, aby wybrali się do tego wspaniałego, nowoczesnego Muzeum.