Dzisiaj jest          


dataLIDER LOKALNEJ EKOLOGII

 

 

 

  

 

  

 

Prezentacja multimedialna "Realizacja projektu"

 

 


dataROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

10 czerwca rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Prac Badawczych „Młody Naukowiec”. Z naszej szkoły zgłoszono 10 prac, wzięło udział 14 uczniów z klas IV - VI.

Najwyżej oceniono, w kategorii obserwacje przyrodnicze, pracę Cana Copuroglu z klasy IVA. Wyróżnienie w kategorii obserwacje i doświadczenia otrzymała Weronika Jasińska z klasy IVB. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 


dataKIERMASZ KSIĄŻEK

Kiermasz książek odbędzie się 24. 06. 2015 r. (środa) na parterze budynku A.

3 lekcja - klasy VI sprzedają książki klasom V.

4 lekcja - klasy V sprzedają książki klasom IV.

 

Zapraszamy!

 

 


dataWYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGOKLASY IV - VI

1. Iga Kowalska kl. IV c
2. Marcin Glapiński kl. V a
3. Natalia Kamińska kl. V b

Gratulujemy!

 

 

 

 


dataWYNIKI KONKURSU MATEMATYKA Z PRZYRODĄ

KLASA IV

1. Weronika Jasińska kl. IV b
2. Joanna Laskowska kl. IV a
3. Jakub Taszarek kl. IV a
    Martyna Gorzejewska kl. IV b

 

KLASA V

1. Jagoda Błażejewicz kl. V a
2. Jakub Buczkowski kl. V c
3. Marek Mazurczak kl. V a
    Bartosz Warcholiński kl. V a
    Tomasz Wojciechowski kl. V a

 

KLASA VI

1. Patryk Okroj kl. VI a
2. Kamila Smudzińska kl. VI a
3. Brunon Matuszczak kl. VI b

Gratulujemy!

 

 


dataNOC SPORTOWA

 

Dnia 12 czerwca, wieczorową porą w szkole, klasa 5b spotkała się z p. Agnieszką Ławicką i p. Karoliną Borawską na Nocy Sportowej. Uczniowie grali w piłkę nożną, piłkę ręczną, wykonywali zadania sprawnościowe. O północy, w ciemnościach, z latarkami, uczniowie z nauczycielami bawili się w chowanego na terenie szkoły. Humory dopisywały, byly też dreszcze emocji, w czasie poruszania się z latarkami po najstarszej części szkoły. Uczniowie bawili się doskonale przygotowując obozowisko z karimat i spiworów na małej sali gimnastycznej. Noc byla pelna wrażeń i emocji, ale w końcu, ok. 2 w nocy udało się zasnąć. Uczniowie mieli okazję przebywać w szkole w bardzo nietypowej porze i okolicznościach i choć był to pierwszy raz to na pewno nie ostatni. Jako nauczyciele zachęcamy inne klasy do spróbowania i przeżycia Nocy Sportowej w naszej szkole:)

K.Borawska
A.Ławicka

 

 

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 


dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

 

 

 

 


dataMIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY - WYNIKI

 

10 czerwca 2015 w Szkole Podstawowej nr 29 w Gdyni odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym: ”Drugie życie śmieci - zwierzęta z odpadów”.

W konkursie wzięło udział 13 szkół podstawowych z Gdyni, zgłoszono 137 prac.

W kategorii klas IV - VI II miejsce zajął Brunon Matuszczak z klasy VIB, natomiast wyróżnienie otrzymał Marek Mazurczak z klasy VA.

Gratulujemy!

 

 

 

 


dataLEKCJA PRZYRODY

 

2 czerwca 2015 roku klasa IV B uczestniczyła w lekcji przyrody w terenie. Tematem zajęć było rozpoznawanie budowy lasu mieszanego. Ta wycieczka nauczyła nas poprawnie rozpoznawać drzewa i ich liście. Bardzo podobał się nam ten temat.

Po zajęciach w lesie poszliśmy do McDonald'a, aby uczcić Dzień Dziecka.

 

Kuba Gajewski kl. IV B

 

  

 

  

 

 


dataWYCIECZKA DO GOŁUBIA, SKORZYNA I KOŚCIERZYNY

 

W czwartek 28 maja o godz. 8.00 klasa IV C i VI D wyruszyła na wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Gołubia. Gdy dotarliśmy na miejsce przewodnik wskazał nam trasę zwiedzania i opowiadał o okazach. Podziwialiśmy nietypowe rośliny i słuchaliśmy ciekawostek o nich. Zobaczyliśmy drzewa, krzewy i różne nietypowe kwiaty. Wszyscy robili zdjęcia na pamiątkę pobytu.

Z Gołubia pojechaliśmy do dworku w Skorzynie, skąd pochodzi rodzina Józefa Wybickiego. W środku widzieliśmy pięknie umeblowane pomieszczenia i rzeczy codziennego użytku. Były tam porcelanowe naczynia, srebrne sztućce, a także drewniane zabawki. Na koniec zebraliśmy się przy altance i udaliśmy do ogrodu ziołowego i labiryntu. Zmęczeni odpoczywaliśmy na świeżo skoszonym trawniku. Po wspólnej zabawie wróciliśmy do autokaru. Każdy z nas kupił ciekawe pamiątki.

Następnie udaliśmy się do Kościerzyny, gdzie zwiedziliśmy muzeum akordeonów. Widzieliśmy mnóstwo starych instrumentów. Poznaliśmy także zwyczaje i tradycje tutejszej ludności. Pod koniec wycieczki pani zaprosila nas na lody.

W drodze powrotnej śpiewaliśmy piosenki i wspólnie z całą klasą opowiadaliśmy dowcipy.

Naszym zdaniem wycieczka była wspaniała i pełna atrakcji. Nauczyła nas jak wyglądało dawne życie na dworze. Najważniejsze jednak było to, że spędziliśmy z klasą urocze chwile.

 

 


dataWYCIECZKA DO WARSZAWY

 

W dniach 28 - 29 maja klasa 5 C była na wycieczce w Warszawie.
O godzinie 4 rano wyjechaliśmy autokarem do Warszawy i zaraz po przyjeździe zaczęliśmy zwiedzać naszą stolicę. Pogoda i humory nam dopisywały! Zwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc takich jak Łazienki, Pałac Kultury, a następnie zakwaterowaliśmy się w świetnym hotelu. Wieczorny spacer Starym Miastem na długo pozostanie w naszej pamięci. Następnego dnia, po smacznym śniadanku, udaliśmy się do Centrum Kopernika, a potem zwiedziliśmy nowoczesne Muzeum Żydów Polskich. Po południu wyruszyliśmy do domu i wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 


 

Do początku strony

 

Starsze wpisy »