data

W dniu 28.05.2015 klasy 4a i 4b wyjechały na wycieczkę do Szymbarka. Wspólnie miło spędziliśmy czas, zwiedzając skansen budownictwa drewnianego. Poznaliśmy historię Polaków wywiezionych na Syberię i poczuliśmy strach nalotu bombowego z czasu II wojny światowej. Świetnie bawiliśmy się, łapiąc równowagę w "domku do góry nogami". Z Szymbarka udaliśmy się do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Zobaczyliśmy pociągi z minionych epok i mieliśmy niepowtarzalną okazję przejechać się drezyną. Dzień zakończyliśmy zabawą przy ognisku.

dataV B W JUMPCITY

28 maja klasa 5B wybrała się na lekcję WF-u do Parku Trampolin JUMPCITY. Pod opieką instruktorów najpierw odbyla się rozgrzewka, a następnie uczniowie uczyli się skakać i robić proste ewolucje na trampolinach. Zabawa była świetna i humory dopisywały. Myślę, że klasa 5B wróci tam jeszcze nie raz:)

dataDZIEŃ MATKI

Wiersz na Dzień Matki -T. Kubiak

W zielonych oczach Matki
Świeci wiosenna łąka.
Słońce na drzewach śpiewa
i budzi kwiaty w pąkach.

W niebieskich oczach Matki
szepcze kwitnący strumień.
Tak opowiadać bajki
to tylko Mama umie.

W błękitnych oczach Matki
pogodne niebo fruwa.
Kiedy zasypiasz - Matka
jak gwiazda nad snem czuwa.

A w czarnych oczach Matki
noc od samego świtu
okrywa cię skrzydłami
ze srebra i błękitu.

dataOGŁOSZENIE

Badanie umiejętności i wiadomości - język angielski:

klasy IV

• 03. 06. 2015 r. (środa)

klasy V

• 03. 06. 2015 r. (środa)

dataWYNIKI KONKURSU

dataWYCIECZKA DO TORUNIA I CIECHOCINKA

Dnia 12. 05. 2015 r. klasy 6a, 6b oraz 6c pojechały na wycieczkę do Torunia i Ciechocinka.
W Toruniu podziwialiśmy Stare Miasto, Dwór Artusa, Dom Kopernika, fontannę ze złotymi żabami, Ratusz, pomnik Mikołaja Koperniak, Krzywą Wieżę, kościół śs. Janów, przedmurza, Piernikową Alejęe Gwiazd. W piekarni piekliśmy pierniczki własnoręcznie zrobione.
Ciechocinek - nieduża miejscowość. Tam weszliśmy na tężniee i to co nam dzieciom podobało się najbardziej, mianowicie fontanna z pianą, którą po chwili wszyscy zaczęli się rzucać.
Wycieczka była całodniowa, więc jadąc dwie godziny na miejsce śpiewaliśmy i graliśmy w gry, a to wszystko w autokarze.
Oby więcej takich wycieczek!

dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

Konkurs matematyka z przyrodą:

10. 06. 2015 r. środa 7 godzina lekcyjna,

klasy  V
09. 06. 2015 r. wtorek 7 godzina lekcyjna,

klasy VI
10. 06. 2015 r. czwartek 6 godzina lekcyjna.

dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

Konkurs ortograficzny dla klas IV i V:

I etap

27. 05. 2015 r. dyktando ortograficzne
   w czasie zajęć lekcyjnych,

II etap

12. 06. 2015 r. test ortograficzny
   na 6 godzinie lekcyjnej.

dataOGŁOSZENIE

Badanie umiejętności i wiadomości:

• język polski 21. 05. 2015 r. (czwartek) 3 lekcja
  • matematyka 18. 05. 2015 r. (poniedziałek) 3 lekcja
  • przyroda 19. 05. 2015 r. (wtorek) 4 lekcja

klasy V

• język polski 21. 05. 2015 r. (czwartek) 5 lekcja
  • matematyka 18. 05. 2015 r. (poniedziałek) 2 lekcja
  • przyroda 20. 05. 2015 r. (środa) 3 lekcja

Z języka angielskiego terminy zostaną podane później.

data"MORE THAN WORDS" 2015

W dniu 11. 05. 2015 r. w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku odbyła się Gala 8 Regionalnego Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej "More than Words" 2015.
Naszą szkołę reprezentowały finalistki szkolnego konkursu "Piosenki i Poezji Angielskiej 2015" - Jagoda Pellowska kl. VI d, Kinga Lesner i Kamila Błażejewicz kl.V c z opiekunem panią mgr Marzenną Sprada-Czynsz.

dataVI C W JUMPCITY

6 maja 2015 r. klasa VI C wybrała się do parku trampolin Jumpcity. Poszliśmy do szatni, dziewczynki i chłopcy osobno. Gdy wszyscy już się przebrali, czekaliśmy na trenerkę. Kiedy Pani przyszła to rozpoczęliśmy rozgrzewkę. Po treningu postanowiliśmy grać w zbijaka kilkoma piłkami. Gdy trenerka powiedziała, że mamy 40 minut czasu wolnego, to wszyscy się ucieszyli.
Jednym słowem - wyjście do Jupmcity było SUPER!

dataSPEKTAKL

Dnia 07.05.2015 roku w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Pamięć o tożsamości narodowej to droga do patriotyzmu” z udziałem uczniów klas 4 - 6.

Przedstawieni w nim byli słynni Polacy, jak Mikołaj Kopernik. W trakcie spektaklu mały Mikołaj zapytał swojego ojca, co trzeba robić, żeby zostać wielkim człowiekiem. Usłyszał odpowiedź, że aby osiągnąć taki cel w życiu, należy się bardzo dużo uczyć. Mikołaj Kopernik posłuchał rady ojca i dzięki temu stał się sławnym uczonym. Był astronomem, matematykiem, lekarzem, prawnikiem, tłumaczem i ekonomistą. Dokonał wielu odkryć, z których najważniejszym było to, że Ziemia krąży wokół Słońca i wokół własnej osi.
Innym ważnym Polakiem był poeta Jan Kochanowski, który przyczynił się do rozwoju polskiego języka literackiego.

Przedstawienie przypomniało nam, że jedną z form patriotyzmu jest pamięć o wielkich Polakach.

Joanna Laskowska i Magda Pyryt kl. IV A

data"JAK ROZWESELIĆ ZIEMIĘ?"

30 kwietnia odbyło się przedstawienie pt: "Jak rozweselić Ziemię?". Temat przedstawienia dotyczył prostych działań, podejmowanych na rzecz środowiska np. segregowania odpadów, wyrzucania śmieci w miejscu do tego przeznaczonym, ograniczenia ilości odpadów w gospodarstwach domowych, oszczędzania wody i prądu. Przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy VIB, zrealizowane zostało w ramach projektu Komunalnego Związku Gmin Redy i Chylonki - Lider Lokalnej Ekologii.

dataMAJ

Słonko majowe - Adam Asnyk

Słonko majowe
ze snu już wstaje.