dataOGŁOSZENIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

dataIV B W EKO DOLINIE

24. 04. 2015 r. klasa IV B pojechała do Eko Doliny na program edukacyjny, który informował o segregowaniu odpadów. Pojechaliśmy autokarem do Łężyc, gdzie dostaliśmy kaski i kamizelki odblaskowe dla naszego bezpieczeństwa. Pani przewodnik pokazała nam różne pomieszczenia i sprzęty.

1. Zwiedziliśmy miejsca, gdzie są składowane i przetwarzane odpady. Następnie Pani zabrała nas do Witomina, gdzie obejrzeliśmy trzy krótkie filmiki i wykonaliśmy zadania.

2. Poznaliśmy zasady, dzięki którym możemy ograniczyć ilość odpadów (mądre zakupy, używanie powtórne, odzysk) i jak być bardziej ekologicznym.

3. Droga odpadu.

4. Wycieczka do Eko Doliny była bardzo ciekawa, choć intensywny zapach przyprawiał o mdłości. Myślę, że teraz nasze życie będzie bardziej ekologiczne, a zakupy bardziej świadome.

Amelie Gasparrini kl. IV B

dataANALIZA ANKIETY ŚWIADOMY KONSUMENT

Badanie ankietowe zostało przeprowadzane w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii Komunalnego Związku Gmin Dolina Redy i Chylonki i obejmowało 43 ankietowanych rodziców uczniów klas IV. Zapraszam do zapoznania się z wynikami i analizą ankiety.

Ewa Mejer

Analiza ankiety

dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

dataIV B W JUMPCITY

Dnia 09. 04. 2015 r. wybraliśmy się z klasą do Jupmcity.

Najpierw weszliśmy na trampolinę z instruktorką, która zarządziła rozgrzewkę. Następnie Pani przyniosła piłki, ktorymi graliśmy w zbijaka. Później poszliśmy do basenu z gąbkami, w których chęetne dzieci uczyły się robić salta. Pozostali mogli wskakiwać, unosząc się tylko w górę. Z basenu trudno było się wydostać, ponieważ gąbki były duże. Troszkę przeszkadzały w poruszaniu się. Mimo to basen był najlepszym miejscem w Jumpcity.

Bardzo podobała się nam ta wycieczka, chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz.

Lena Skiba kl. IV B

dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

dataVIA W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

8 kwietnia klasa VI A wzięła udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Witaminowy koktajl pana Kulki” w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Zajęcia poprowadziły panie Renata i Alicja. Wykonywaliśmy na nich samodzielnie doświadczenie badające obecność witaminy C w soku z cytryny i pomarańczy oraz dowiedzieliśmy się wiele na temat witamin, a dokładniej tego gdzie występują i na co mają wpływ.

Po zajęciach zwiedzaliśmy nową, przebudowaną halę naukową, na której indywidualnie wykonywaliśmy rozmaite doświadczenia.

Wszyscy dobrze się bawili, a zajęcia na temat witamin bardzo nam się podobały i wiele nas nauczyły.

dataWIELKANOC

"Już Wielkanoc” M. Majchrzak

Święta, Święta Wielkanocne
Jak wesoło, jak radośnie.
Już słoneczko mocno grzeje
Miły wiatr wokoło wieje
Rośnie trawa na trawniku
Żółty żonkil w wazoniku.

Na podwórku słychać dzieci
Ach, jak dobrze, że już kwiecień.
A w koszyczku, na święcone
Jajka równo ułożone.
Śliczne, pięknie malowane
Różne wzory wymyślone.
Jest baranek z chorągiewką
Żółty kurczaczek ze wstążeczką.
I barwinek jest zielony
W świeże kwiatki ustrojony.

Prace uczniów

dataKWIECIEŃ

"Kwiecień" J. Ficowski

Ledwo pierwsze i nieśmiałe
kwiatki z sobą niesie
a już - widzisz samochwałę!
- dumnie kwiatem zwie się.
Ale może i ma rację,
bo w pustym bezkwieciu

on najpierwszy wczesny fiolet
sasanek rozniecił,
on przylaszczki deszczem poi,
słońcem opromienia,
więc ma chyba pełne prawo.
do swego imienia.
Dużo łatwiej by mu było
w ciepłej porze letniej,
kiedy kwiatów mnóstwo wokół