WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018!

PODRĘCZNIKÓW CAŁE TYSIĄCE ...

Dla nas wakacje skończyły się trochę szybciej, a to z powodu podręczników, które „opanowały” całą czytelnię i wypożyczalnię. Gdy tylko panowie konserwatorzy wtargali wszystkie paczki na drugie piętro, machina ruszyła. Rozpakowywanie, sortowanie, przeliczanie, pieczętowanie, inwentaryzowanie itd.

W sumie biblioteka szkolna wraz z ćwiczeniami do szkoły podstawowej i gimnazjum wypożyczyła ponad 5822 KSIĄŻKI.

PRZYSZŁA JESIEŃ

Coraz krótsze dni, coraz chłodniejsze poranki.

Opustoszały pola i łąki.

Nie słychać śpiewu ptaków, zniknęły brzęczące owady

i barwne motyle.

23 września rozpoczyna się jesień.

Dlaczego jej nie powitać? Przecież jest bajecznie kolorowa i bogata w spadające liście. Rozdaje swoje nieprzebrane skarby - soczyste jabłka i gruszki, pyszne śliwki, zdrowe orzechy, smakowite grzyby.

Na jesieni świat się mieni.

Jesień zawitała również do biblioteki. Można ją zobaczyć na ilustracjach w gablocie i w bibliotece.

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 22. 09. 2017 r. w czytelni odbyła się lekcja biblioteczna na temat twórczości Agnieszki Frączek, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy III B wraz z wychowawcą Panią Bożeną Szewczyk.

Uczniowie wysłuchali wierszy autorki oraz zapoznały się z jej życiorysem. Po spotkaniu dzieci chętnie wypożyczyły książki autorki.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ FRĄCZEK

Dnia 25. 09.2 017 r. klasa III B wraz z wychowawcą panią Bożeną Szewczyk oraz nauczycielem bibliotekarzem panią Małgorzatą Baranowską uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek w Miejskiej Bibliotece Publicznej, filia nr 12 w Gdyni.

Autorka opowiadała dzieciom skąd bierze inspiracje do swojej twórczości. Czytała swoje wiersze, mówiła o popełnianych błędach językowych oraz chętnie odpowiadała na pytania uczniów.

Po spotkaniu dzieci zakupiły książki autorki, w których złożyła swój autograf.