INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów oraz nauczycieli do skorzystania z materiałów dydaktycznych na temat Tajemnice starożytnych cywilizacji – Rzym, Egipt, Chiny, Japonia, Persja (cała kolekcja książek + CD).

Wymienione materiały otrzymaliśmy w darze

Serdecznie zapraszamy do skorzystania
Biblioteka szkolna „Pod zieloną żabą”

Pasowanie na czytelnika

Dnia 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 31 odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka ogromnym piórem dokonała pasowania każdego z uczniów.

Nasi nowi czytelnicy z ogromną niecierpliwością czekali na pierwsze wypożyczenie książek, do których otrzymali w prezencie interesujące zakładki.

Filmik

Lekcja biblioteczna na temat „Katalogi biblioteczne”

Lekcja miała na celu zapoznanie uczniów z warsztatem informacyjnym biblioteki (katalogi, kartoteki). Rozmowa na temat znaczenia katalogów (biblioteczny, alfabetyczny, rzeczowy).

Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację oraz mieli za zadanie wykonać ćwiczenie w grupach, praca z katalogami.

W lekcji uczestniczyły klasy:
10. 01. 18 - IV A
12. 01. 18 - IV C