AKCJA ZACZYTANI

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

KIERMASZ KSIĄŻEK

Dnia 10 maja w godzinach 8.45 – 11.45 po raz kolejny odbył się w naszej szkole kiermasz książek.

Każdy z uczniów, nauczycieli i rodziców odwiedzających naszą szkołę mógł zakupić w przystępnej cenie książki, lektury, słowniki, płyty DVD, czasopisma. W sprzedaży i promocji książek pomagały uczennice z klasy VII C.

Uzyskane fundusze przeznaczymy na zakup książek, które wzbogacą księgozbiór biblioteki, a część zostanie przeznaczona na konkursy biblioteczne.

ZBIÓRKA KSIĄŻEK - ZACZYTANI.ORG

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii Zaczytani.org "Wielka Zbiórka Książek" zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji. Dołączcie do nas i pomóżcie nam zainspirować jak największą ilość osób!

Dzięki Wam otworzymy więcej Bibliotek Małego Pacjenta i pomożemy dzieciom w trudnym czasie choroby!

Dziękujemy!

KONKURS RECYTATORSKI „100 % RADOŚCI Z RODZINNEJ MIŁOŚCI”

Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, 24 maja odbył się konkurs recytatorski, podczas którego uczniowie klas O – III recytowali wiersze opublikowane między innymi w czasopiśmie „Świerszczyk”.

Konkurs miał na celu rozwijanie poczucia własnej wartości, rozwijania zdolności recytatorskich, zachęcanie do wspólnego, rodzinnego czytania literatury, w tym poezji dla dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: przewodnicząca komisji - dyrektor Alicja Drozd, Danuta Kowalska - nauczyciel bibliotekarz, Iwona Sikora - nauczyciel świetlicy, przedstawiciel uczniów oraz rodziców. Oceniano kulturę słowa, bezbłędną recytację, płynność wypowiedzi, poprawną wymowę, dobór wiersza oraz interpretację i tzw. ogólne wrażenie.

Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wybrane wiersze, więc wybór najlepszego recytatora był bardzo trudnym zadaniem dla jurorów. W efekcie po naradzie wyłoniono zwycięzców (lista poniżej).

Konkurs dostarczył wiele emocji nie tylko organizatorom, ale także nauczycielom, rodzicom (również dziadkom), którzy przyszli oglądać swoje pociechy. Konkurs odbył się przy pełnej sali i wielkim aplauzie.

Serdecznie gratulujemy!