2017 ZOSTAŁ OGŁOSZONY ROKIEM RZEKI WISŁY

Z tej okazji w całym kraju odbywa się mnóstwo wydarzeń i imprez mających na celu zwrócenie uwagi na problemy królowej polskich rzek.

Biblioteka na podany temat przygotowała dla uczniów wystawę w holu głównym SP nr 31.

Miło nam poinformować, że uczeń ERYK KAMIŃSKI z III F odniósł sukces, podczas XI Miejskiego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej recytując wiersz K. I. Gałczyńskiego pt. „Szturm”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni.

Uczeń uczestniczył w konkursie pod opieką Pani Małgorzaty Baranowskiej.

WRĘCZENIE DYPLOMÓW I NAGRÓD

W listopadzie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Ładnego Pisania, który odbył się w miesiącu październiku.

Laureaci klas II - III

Natalia Serema kl. III B - miejsce I,
Weronika Dudek kl. III B - miejsce III

Hania Barzowska kl. II B - miejsce II

Gabriel Bareła kl. III C - wyróżnienie

Laureaci klas IV - VI

Victoria Klej kl. IV A - miejsce I

Maria Gandor kl. VI B - miejsce II

Julia Sawicka kl. IV A - miejsce III

Martyna Żłobecka kl. IV B - wyróżnienie

Jagoda Janeczko kl. IV C - wyróżnienie

Zawsze w życiu
najtrudniejsze są pożegnania,
szczególnie wtedy, gdy pracowało się
wspólnie tyle lat.

W październiku po 22 latach pracy w naszej szkole na emeryturę odeszła Pani Lucynka Kisiel. Uwielbiana przez uczniów i przez nas.

Dziękujemy za wszystkie
lata pracy z Tobą!
Za Twoją pracowitość,
wytrwałość, cierpliwość,
wkład w funkcjonowanie
naszej biblioteki i zaangażowanie.
Każdego dnia będziemy
miło Cię wspominać.

Lekcje biblioteczne

Dnia 3 listopada odbyła się lekcja biblioteczna w klasie VI A na temat „Tajemnice biblioteki szkolnej”. Uczniowie pracując w zespołach mieli za zadanie przybliżyć sobie i swoim kolegom pracę bibliotekarza oraz zajęć jakie można wykonywać w bibliotece szkolnej.

Następnie każda z grup miała za zadanie rozwiązać podany na kartkach szyfr. Odpowiedź można było odszukać w podanych tytułach, książkach znajdujących się w wypożyczalni.

6. 11. 17 lekcja biblioteczna na temat: „Co i jak w naszej bibliotece” (kl. V C)

7. 11. 17 lekcja biblioteczna na temat: „Książka antidotum na problemy” (kl. VI B)

9. 11. 17 lekcja biblioteczna na temat: Adaptacja filmowa lektury „Mikołajek” (kl. VI B)

24. 11. 17 lekcja biblioteczna na temat: „Ratujmy przyrodę” oraz quiz o recyklingu i film „Hawaje” VI C

27. 11. 17 lekcja biblioteczna na temat „Wyloguj się do życia. Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu” VI A

Lekcje biblioteczne mają na celu przybliżenie uczniom problematyki związanej z książką i czytaniem oraz zachęcić do korzystania z naszych regularnie wzbogacanych zbiorów.

W czytelni odbywają się również cykliczne zajęcia prowadzone przez Lilianę Janeczko z Doradztwa Zawodowego w ramach projektu „Rozwiń skrzydła – program kompleksowego wsparcia gimnazjów w Gdyni”.