W tym roku szkolnym kontynuujemy realizację programu "Trzymaj formę". Program realizowany jest w klasach IV-VI w ramach godzin wychowawczych, wychowania fizycznego w różnych formach.

Celem programu "Trzymaj formę" jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak i energetycznym jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom.

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do programu: "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem", którego celem jest wspieranie świadomości zdrowotnej dzieci i młodzieży. Program będzie realizowany w ramach godzin wychowawczych w klasach V i VI .

Do początku strony

Starsze wpisy »