dataINFORMACJA O KONKURSIE

Uczniowie, którzy chcą wiąć udział w konkursie mają zgłosić się do nauczycieli przyrody Ewy Mejer lub Hanny Miotke.

Gotowe prace konkursowe należy przekazać do nauczycieli przyrody do 8 maja 2017 r.

dataINFORMACJA O KONKURSIE

dataLEKCJA PRZYRODY W AKWARIUM

15 lutego uczniowie klasy VA wzięli udział w zajęciach przyrodniczych w gdyńskim Akwarium.

Tematem zajęć była „Flora i fauna Bałtyku”. Zajęcia składały się z dwóch części: bardzo ciekawego wykładu w sali audiowizualnej i zajęć w laboratorium.

Wykład był prezentacją wiadomości o Bałtyku, uczniowie dowiedzieli się jak powstało nasze morze, dlaczego jest takie płytkie i tak mało zasolone… Zapoznali się z roślinami i zwierzętami żyjącymi w naszym morzu.

Druga część zajęć odbyła się w laboratorium, gdzie uczniowie przy pomocy dwuokularowych lup mogli oglądać i porównywać organizmy Bałtyku: krewetki, wężynki i iglicznie, omułki, sercówki, rogowce i piaskołazy.

dataPOCZTA WALENTYNKOWA

dataLEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W VI C

W klasie VI C omawialiśmy lekturę pt. „Ten obcy” I. Jurgielewiczowej. W naszej klasie miała miejsce lekcja, podczas której sądziliśmy głównego bohatera – Zenka Wójcika. Uczniowie mieli szansę wcielić się w role postaci książkowych, zająć stanowisko w sprawie. Sąd nad oskarżonym chłopcem przybrał formę zabawy, ale też chłopcy i dziewczęta mogli całkiem poważnie zagrać prokuratora, adwokata, sędziego, a także być członkami ławy przysięgłych.
Zobaczcie w fotograficznym skrócie jak było:

dataDYSKOTEKA WALENTYNKOWA

Dyskoteka Walentynkowa odbędzie się 14 lutego 2017 r.

dataWYNIKI KONKURSU

Do początku strony

« Nowsze wpisyStarsze wpisy »