BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

BIBLIOTEKA SZKOLNA SP 31 ZAPRASZA UCZNIÓW
DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ

CZYTANIE Z GANGIEM SŁODZIAKÓW W BIBLIOTECE

18 października odbył się w szkolnej bibliotece Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, zainicjowany przez sieć sklepów "Biedronka", w ramach konkursu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". W akcji wzięły udział klasy I b i Ic, II a, II b. Jej celem jest budowanie nawyku codziennego czytania i pasji do czytelnictwa. Uczniom klas pierwszych towarzyszyli sympatyczni bohaterowie książki Renaty Piątkowskiej pt. "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków": Sowa Zosia, Zając Zuzia, Jeż Jerzyk, Bóbr Borys, Lis Lucek oraz Ryś Rysio. Dzieci narysowały też własne historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków.

Wysłuchały także bajki pt. "Mysz, która chciała być lwem". Obejrzały nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęceni przez Panie z biblioteki, dzieci wypożyczyły wiele ciekawych książek.

Obiecały, że będą codziennie czytać!!!

Pomogą im „Słodziaki ".

Za codzienne czytanie otrzymają specjalną naklejkę!!!

Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego czytania, otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem.

DZIEŃ DOBREJ ZABAWY

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji piątek 26.10 w naszej szkole był pełen atrakcji. O godzinie 9 zadzwonił specjalny dzwonek, który ogłaszał akcję głośnego czytania na lekcji. Na przerwach uczniowie licznie przybiegali do szkolnej biblioteki gdzie rozwiązywali zagadki i quizy związane z bajkami a także ćwiczyli język czytając łamańce językowe.

Filmik "Dzień dobrej zabawy w bibliotece szkolnej"